İnternet Cafe Açmak

Yer
Gotham
Arkadaşlar merhaba. Biraz merak, biraz hayalle soruyorum. Bu işi yapan ağabeyler varsa yardımcı olabilirlerse sevinirim. Sizce bir 10 yıl sonra falan internet cafe açmak mantıklı mı? O zamana kadar internet cafelerin modası biter mi? İnternet cafeler iyi para kazanıyor mu? İşletmek nasıl? Zor mu kolay mı?

Dalga geçmeyelim. Biraz da tartışmış oluruz. İyi sosyaller herkese. :)

Oturduğum yerin biraz ilerisinde cadde üstünde birkaç katlı büyük bir mekan var. Önünden geçerken trafikte kalıyorum arada, sağa sola bakarken dikkatimi çekiyor. Her baktığımda sabah akşam fark etmeksizin full çekiyor adamlar. İkide bir birileri girip çıkıyor. Sonsuz bir döngü, sirkülasyon var.

Bu tarz yerler para basıyor ancak küçük çaplı, sokak kenarı bir yerin kitlesi belli olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konu beni anlatıyor. Bulunduğum yerdeki internet kafeciler hiçbir şey bilmiyor. Ne zevk var adamlarda ne bilgi. Sapphire HD 7770'e Nvidia ve Asus marka dediler ve azar yemiştim. Benim hem zevkim hem bilgim var. Bulunduğum yerde de çok kafe yok. Gelecekte bu meslek ölmez umarım. Bilgili kişiler cevaplasa sevinirim. En uzun 7-8 sene sonra açmayı düşünüyorum ben.

İnternet kafelerde yer ve ekipman çok önemli, benim oturduğum şehirde 6-7 tane İnternet kafe iflas edip kapandı. Nedeni de dandik ekipman kullanmaları ve ara sokaklarda olmaları. 2 tane para kıran var onlar meydanda, iki katlılar. 9400F - RTX2070 sistemleri var, mekanik klavye, gaming mouse, 144Hz monitör ne istersen var. Öyle bir kafe açarsan parayı kırarsın.

Hocam mesela karantina sürecinde pek çoğu zarar etti. Elinin rahat olması gerekir.

Bu konu beni anlatıyor. Bulunduğum yerdeki internet kafeciler hiçbir şey bilmiyor. Ne zevk var adamlarda ne bilgi. Sapphire HD 7770'e Nvidia ve Asus marka diyerek azar yemiştim. Benim hem zevkim hem bilgim var. Bulunduğum yerde de çok kafe yok. Gelecekte bu meslek ölmez umarım. Bilgili kişiler cevaplasa sevinirim.

Bizim burada bilgisayarlar mükemmel. GTX 1070, mekanik klavye, kavisli monitör falan var. Adamlar gelişiyor. Bayağı çekiyorlar. Bir ara arkadaşımla gitmiştik, yer bulamadık geri döndük.
Sizce bir 10 yıl sonra hala bu cafeler kalır mı? Yoksa biter mi?

Arada okulda düşünürdük bunu. ''Yahu bu işte de ne para var, cafe açsak ne zengin oluruz. Şu kadarını sen alırsın bu kadarını ben, bölüşürüz'' falan.

Büyük ya da küçük bir kafe mi açacaksın, bu da önemli. Büyük-küçük doğru terimler mi bilmiyorum ama daha anlaşılabilir kelimeler sanırım.Yat-kalk-kazan mantığı ile çalışıyor. Pek bir şey yapmıyorsun, sadece oturabilmeyi bilmen gerekiyor. Büyük bir kafe sahibiysen zaten genelde bir kişi yönetmiyor, en az 2-3 kişi ortak yapıyorlar.

Onun dışında küçük kafelerin zaten ne istediği belli, geçinmek oluyor genelde bunların amacı.

Şahsi fikrim olarak zor iş değil, üstesinden gelinir. Neden olmasın?

Bizim burada bilgisayarlar mükemmel. GTX 1070, mekanik klavye, kavisli monitör falan var. Adamlar gelişiyor. Bayağı çekiyorlar. Bir ara arkadaşımla gitmiştik, yer bulamadık geri döndük.
Benim yaşadığım yer küçük. Halkımdan özür diliyorum ama saf insanlarla dolu. Adam R7 240, Powerboost, i3 4.nesil falan var saatlik 4 TL alıyor adam. Mahalleliye RX 590 aldım diyorum adam GTX 1050 niye almadın diyor. Kısaca yatırıma gerek yok. RGB yeterli bu halk için. Vallahi hayallerim büyük. Umarım ölmez bu meslek. Değilse ne iş yaparım gerçekten bilmiyorum.

Maalesef internet kafe işinde diğer bütün işlerde olduğu gibi bir süre işletme kendi rayına oturana kadar kendi cebinizden yemeniz gerekiyor. Özellikle internet kafe işinde ne kadar iddialı bir şekilde başlarsanız başarılı olup sürdürülebilir bir iş düzeni kurmanız kolaylaşıyor. Kısacası ne kadar çok sermaye ile girerseniz o kadar başarılı olursunuz.
Not: Tabii bu sermayenin efektif bir şekilde kanalize edilmiş olması çok kritik.

Arkadaşlar merhaba. Biraz merak, biraz hayalle soruyorum. Bu işi yapan ağabeyler varsa yardımcı olabilirlerse sevinirim. Sizce bir 10 yıl sonra falan internet cafe açmak mantıklı mı? O zamana kadar internet cafelerin modası biter mi? İnternet cafeler iyi para kazanıyor mu? İşletmek nasıl? Zor mu kolay mı?

Dalga geçmeyelim. Biraz da tartışmış oluruz. İyi sosyaller herkese. :)
10 Yıl sonra diyorsun. İyi ekipman ve bilgisayarlar dizmen lazım. Ve bunun içinde fazla para harcaman gerekir. Bende bir ara düşünüyordum. Pc fiyatlari artiyor ve artmayada devam edicek. Mantıklı bir düşünce:)

Yeni konular

Geri
Yukarı