İnternet Cafe Açmak

İleride internet kafe yerine VR kafelerin daha ön planda olacağını düşünüyorum, teknoloji geliştikçe bilgisayarın kullanım oranı da düşecek en azından masaüstü için konuşuyorum. VR, akıllı lens-gözlük falan revaçta şu anda birçok insan bekliyor. Hatta Apple'ın yapacak olduğu gözlüğü bende deli gibi bekliyorum, direkt alacağım gibi çıktığı zaman. 10 yıl sonrasını tam tahmin edemiyoruz ancak gidişata göre VR daha ön planda olacaktır, zaten internet kafeler eskisi gibi revaçta değil. Artık birçok insanın iyi bir sistemi var, olmayan için bulut sunucuları da var.

Arkadaşlar merhaba. Biraz merak, biraz hayalle soruyorum. Bu işi yapan ağa varsa yardımcı olabilirlerse sevinirim. Sizce bir 10 yıl sonra falan internet Cafe açmak mantıklı mı? O zamana kadar internet Cafe'lerin modası biter mi? İnternet Cafe'ler iyi para kazanıyor mu? İşletmek nasıl? Zor mu kolay mı?

Dalga geçmeyelim. Biraz da tartışmış oluruz. İyi sosyaller herkese. :)

İnternet kafelerin modası bitmez. Çünkü bilim adamlarına göre her şey kiralayıp kullanıp sonra bırakma tarzında olacakmış. Mesela kapsül otelde akşam yatıyorsun sabah geziyorsun.

10 yıl içinde İnternet Cafe olayı kalmaz tıpkı esnaflık gibi. Artık herkes kendi bilgisayarının tamircisi mesela. Parası olmayan bile gidip kötü de olsa bi pc alıyor Zula oynuyor. Bu meslek 8-9 yılı bile yoktur max. 7 yılı vardır artık telefonlar bile bir pc gücüne yaklaşmış durumda mesela. Bu yüzden batma garantili bir meslek olur bence.

İleri de internet kafe yerine VR kafelerin daha ön planda olacağını düşünüyorum, teknoloji geliştikçe bilgisayarın kullanım oranı da düşecek en azından masaüstü için konuşuyorum. Vr, akıllı lens-gözlük falan revaçta şu anda birçok insan bekliyor. Hatta Apple'ın yapacak olduğu gözlüğü bende deli gibi bekliyorum, direkt alacağım gibi çıktığı zaman. 10 yıl sonrasını tam tahmin edemiyoruz ancak gidişata göre VR daha ön planda olacaktır, zaten internet kafeler eskisi gibi revaçta değil. Artık birçok insanın iyi bir sistemi var, olmayan için bulut sunucuları da var.

Çok mantıklı özellikle VR konusunda artık büyük şirketlerin ciddi yatırımlar yaptığı düşünülecek olursa kesinlikle katılıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı