Taksit ödeme nasıl işliyor?

ibrahim413

Hectopat
Daha fazla  
10bin liralık 12 taksit alışveriş yapacağım. Ayda 1 bin lira taksit. Arkadaşım "Taksit de olsa paranın tamamını kredi kartına yatıracaksın, yine de tek seferde çekiyor, taksit taksit alıyor." Dedi.

Benim amacım her ay ATM'den kredi kartına 1 bin lira yatırıp taksiti ödemekti. Hangi bilgi doğru?

10bin liralık 12 taksit alışveriş yapacağım. Ayda 1 bin lira taksit. Arkadaşım "taksit de olsa paranın tamamını kredi kartına yatıracaksın, yine de tek seferde çekiyor, taksit taksit alıyor." dedi.

Benim amacım her ay ATM'den kredi kartına 1 bin lira yatırıp taksiti ödemekti. Hangi bilgi doğru?

Kredi kartındaki limitten çekiyor tüm tutarı sen kartına aylık yatırıyorsun.

Kredi kartına para yüklenmez, borcu olursa ödenir. Kartın limiti yeterliyse istedigin taksite böldürürsün aylık o miktarı yatırırsın.

10bin liralık 12 taksit alışveriş yapacağım. Ayda 1 bin lira taksit. Arkadaşım "taksit de olsa paranın tamamını kredi kartına yatıracaksın, yine de tek seferde çekiyor, taksit taksit alıyor." dedi.

Kartının 12 bin TL limiti var ise bu limititten düşüyor.
Paranın tamamını yatıracak paran olsa niye kartla alacaksınki?

Sen bu ödemeyi her ay karta yatırıyorsun.

Yani ben kredi kartına 1K yatırsam, 10.000 TL'lik şeyi 12 taksitle alabilir miyim? Her ay 1K yatırsam?

Son düzenleyen: Moderatör:
Diyelim kartınızın 15bin TL limiti var. 10bin TL'lik alışveriş yapacaksınız. Direkt kartınızdan 10bin TL bloke ediliyor ancak siz aylık 1000'er 1000'er ödeme yapıyorsunuz. Her ödeme yaptığınızda bu bloke açılıyor. Kartınızda 10bin TL limit yoksa alamazsınız.

Yapacağınız alışveriş kadar limiti olması gerekir. Faizi de dahil. Limitten düşer ve siz her ayki borcu ödersiniz.

Geri
Yukarı