Tanımadığım birine aşık oldum

Mojave

Centipat
Arkadaşlar merhaba, 27 yaşında bir kardeşiniz/ağabeyinizim. Şu ana kadar hiç kimsede o yakınlık enerjisini hissetmemiştim, şimdi birinde hissettim ama bazı problemler var.

Öncelikle şunu belirteyim, o beni tanımıyor ama ben onu tanıyorum. Beni tanıması zaten daha büyük problem olabilir belki. Zira sosyal statü olarak ondan bayağı bir altta kalıyorum. Şöyle söyleyeyim, kendisi ABD`de okumuş, biyoteknoloji ve genetikle uğraşan bir bilim insanı, aynı zamanda ufak çaplı bir sosyal medya kullanıcısı iken ben inşaat, tekstil ve plastik sanayi işletmecisiyim. Gelirim belki ondan çok daha yüksektir ama sosyoekonomik (bu oturmadı sanki) ve kültürel durum olarak onun çok aşağısında kalıyorum. Son birkaç ayda değişiyorum ben, önceden "b*rzo" bile diyebileceğiniz biriydim. Şimdi kendime geldim, çeki düzen vermeye başladım ve kendimi geliştirmeye çalışıyorum (hatta eski halimden utanıyorum) ama ona yetişebilir miyim bilmiyorum.

Arkadaşlar sizce ne yapmalıyım? Bu durumu platoniğin ötesine taşıyabilir miyim sizce? Bana zaman ayırdığınız için hepinize teşekkür ederim.

Ben pis işte çalışan bir insanım. Çalışma sahasında yağ, hidrolik, toz, toprak, yakıt, pislik her türlü hoşlanılmayan maddeye maruz kalırım. Hatta bir keresinde kolum öyle b*ktan bir şekilde kirlenmişti ki, 10 dakika aralıksız yıkadığımı bilirim. Çoğu kişinin hayali olan klimali, bilgisayarlı, deri koltuklu bir işim yok ama mutluyum ve işimi seviyorum. Merak eden varsa uçağın altına yatıyorum, motoruna falan giriyorum :D

Kız arkadaşım doktor benim. Pandemi döneminde ihtiyaç görülen doktorlardan hem de. Çok iyi bir akademik kariyeri var, işinde de oldukça iyi. Benden de 3 yaş büyük. Pandemi döneminde aldığı bonuslarla şu an benden tamı tamına 3 katı fazla kazanıyor. Benim işimden daha saygın bir işi var. Ailesi ve çevresi de kesinlikle daha saygın. Beni tanıştırdığı 5 kişiden 3'ü ya çok iyi yerlerde olan doktorlardan ya da ülkemizin önde gelen şirketlerinde çalışan kişilerden oluyor.

Gel gelelim biz birlikteyiz ve mutluyuz. Sosyal statü olarak benden üstün olmasına rağmen insani duyguları ve karakteri geliştiğinden böyle şeyleri dert etmiyor. Tabii ki ben de onu taşıyabilecek biriyim. Kendimi bildim bileli geliştirdim ve yanına hem fiziksel, hem ruhsal olarak yakışan biriyim. Sporumu yaparım, bakımıma dikkat ederim ve her şeyden öte takılması eğlenceli biriyimdir. Biz de boş adam değiliz yani. :D

Olay bundan ibaret, tamamen karşındaki insanın karakterine, hayata bakış açısına kalmış bir durum. Seni ezecekse zaten senden üstün olmadan da yapabilir bunu. Kendini hiç ezme, ezik bir insan değilsin. Kısa keseyim, iyi şanslar demek düşer son olarak bana sanırım. :)

NOT: Bizim toplumumuzda genelde erkek, kadına göre daha üstün ve iyi şartlarda olmalıdır gibi saçma sapan bir düşünce var. Bunun etkisinde kalan insan sayısı da maalesef çok. Zihniyetler bu şekilde...

Son düzenleme:
Öncelikle kendini geliştirmeye çalışman çok iyi bir şey. Aynen, hatta daha da yükselterek devam et. Bunun nedeni hem geliştikçe daha kaliteli bir insan olursun, hem de sosyal olarak daha yetişkin biri haline gelirsin. Bunun dışında karşısındakini anlayabilen, becerikli, yetenekli, yeteri kadar atılgan, karizmatik (bu kendine özgün bir tarz katmaktan geçiyor, kattıktan sonra kendini yenileyebilirsin ama geri adım atarak değil) ve güçlü biri oldun mu bu iş tamamdır. Bunlar için çaba sarf ediyorsun zaten ve eminim ki hem ilişkilerde hem de hayatın geri kalanında meyvelerini yiyeceksin. Kızla ortak paydalarınız neler bu arada? Biliyor musun?

Arkadaşlar merhaba, 27 yaşında bir kardeşiniz/ağabeyinizim. Şu ana kadar hiç kimsede o yakınlık enerjisini hissetmemiştim, şimdi birinde hissettim ama bazı problemler var.

Öncelikle şunu belirteyim, o beni tanımıyor ama ben onu tanıyorum. Beni tanıması zaten daha büyük problem olabilir belki. Zira sosyal statü olarak ondan bayağı bir altta kalıyorum. Şöyle söyleyeyim, kendisi ABD`de okumuş, biyoteknoloji ve genetikle uğraşan bir bilim insanı, aynı zamanda ufak çaplı bir sosyal medya kullanıcısı iken ben inşaat, tekstil ve plastik sanayi işletmecisiyim. Gelirim belki ondan çok daha yüksektir ama sosyoekonomik (bu oturmadı sanki) ve kültürel durum olarak onun çok aşağısında kalıyorum. Son birkaç ayda değişiyorum ben, önceden "b*rzo" bile diyebileceğiniz biriydim. Şimdi kendime geldim, çeki düzen vermeye başladım ve kendimi geliştirmeye çalışıyorum (hatta eski halimden utanıyorum) ama ona yetişebilir miyim bilmiyorum.

Arkadaşlar sizce ne yapmalıyım? Bu durumu platoniğin ötesine taşıyabilir miyim sizce? Bana zaman ayırdığınız için hepinize teşekkür ederim.
Biraz felsesik olacak
"Okuyarak öğreneceksin ama, severek anlayacaksın! Boş zaman yoktur, boşa geçen zaman vardır" Tagore.
Yatırım sadece ekonomide yoktur en iyi yatırım kendine yatırımdır boş geçirilen zamanlarda kendini geliştirenler başarılı olur, öncelikle iletişim için kendinizi iyi ifade etmeniz gerekiyor yabancı dil öğrenin, farklı fikirleri okuyun sabit fikirli olunmamalı evrensel olunmalı
"Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşındakinin anlayabileceği kadardır" Mevlana.

Dostum maalesef ülkemizde sosyal statü farkına dikkat eden aileler var. Bu yüzden bence bu önyargın. Fakat bunu eritecek olan sensin. Alnının hakkıyla para kazanıyorsun, bir işin ve sorumlulukların var. Bunu yengeye tanış ve göster. Sonrasında açık açık arkadaş olmak istediğini söylemelisin çünkü yaş da gelmiş. Umarım aradığını bulursun. Statü falan takma kafana. İnsanlar yavaş yavaş doğruyu görmeye başladı zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı