Tanımadığım birine aşık oldum

Arkadaşlar merhaba, 27 yaşında bir kardeşiniz/ağabeyinizim. Şu ana kadar hiç kimsede o yakınlık enerjisini hissetmemiştim, şimdi birinde hissettim ama bazı problemler var.

Öncelikle şunu belirteyim, o beni tanımıyor ama ben onu tanıyorum. Beni tanıması zaten daha büyük problem olabilir belki. Zira sosyal statü olarak ondan bayağı bir altta kalıyorum. Şöyle söyleyeyim, kendisi ABD`de okumuş, biyoteknoloji ve genetikle uğraşan bir bilim insanı, aynı zamanda ufak çaplı bir sosyal medya kullanıcısı iken ben inşaat, tekstil ve plastik sanayi işletmecisiyim. Gelirim belki ondan çok daha yüksektir ama sosyoekonomik (bu oturmadı sanki) ve kültürel durum olarak onun çok aşağısında kalıyorum. Son birkaç ayda değişiyorum ben, önceden "b*rzo" bile diyebileceğiniz biriydim. Şimdi kendime geldim, çeki düzen vermeye başladım ve kendimi geliştirmeye çalışıyorum (hatta eski halimden utanıyorum) ama ona yetişebilir miyim bilmiyorum.

Arkadaşlar sizce ne yapmalıyım? Bu durumu platoniğin ötesine taşıyabilir miyim sizce? Bana zaman ayırdığınız için hepinize teşekkür ederim.
Benim erkek arkadaşımla aramda da böyle bir eşitsizlik var ama hiç sıkıntı etmiyoruz çünkü işin içinde "sevgi" var. Sevgi varsa gerisi hikaye. Sana hangisi mantıklı geliyor: Statüsüne göre sevgili olmak, Sevdiğin için sevgili olmak.

Son düzenleme:
Arkadaşlar hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim. Kendimi geliştirmeye devam edeceğim ve onunla ortak bir hobimizi kullanarak tanışmaya çalışacağım.
Öncelikle kendini geliştirmeye çalışman çok iyi bir şey. Aynen, hatta daha da yükselterek devam et. Bunun nedeni hem geliştikçe daha kaliteli bir insan olursun, hem de sosyal olarak daha yetişkin biri haline gelirsin. Bunun dışında karşısındakini anlayabilen, becerikli, yetenekli, yeteri kadar atılgan, karizmatik (bu kendine özgün bir tarz katmaktan geçiyor, kattıktan sonra kendini yenileyebilirsin ama geri adım atarak değil) ve güçlü biri oldun mu bu iş tamamdır. Bunlar için çaba sarf ediyorsun zaten ve eminim ki hem ilişkilerde hem de hayatın geri kalanında meyvelerini yiyeceksin. Kızla ortak paydalarınız neler bu arada? Biliyor musun?
Hocam öncelikle yorumun için teşekkür ederim. Dediğin şekilde yapacağım, işim zor zira gelirim kızdan fazladır ama toplumumuzda mesleğim vasıfsız fırsatçı adam mesleği olarak görülüyor. Benim diğerleri gibi olmamak için çok donanımlı biri olmaya çabalamam lazım, bunu yapabileceğime ve yapmaya başladığıma inanıyorum. Kızın hobileri yeni yerler gezmek, piyano çalmak, PC, PS4 ve Switch ile oynamak (ufak çaplı canlı yayın da yapıyor). Bu alanlara hemen hemen yatkınlığım var, diğer konularda da geliştiştirirsem kendimi tam olur.
Dostum maalesef ülkemizde sosyal statü farkına dikkat eden aileler var. Bu yüzden bence bu önyargın. Fakat bunu eritecek olan sensin. Alnının hakkıyla para kazanıyorsun, bir işin ve sorumlulukların var. Bunu yengeye tanış ve göster. Sonrasında açık açık arkadaş olmak istediğini söylemelisin çünkü yaş da gelmiş. Umarım aradığını bulursun. Statü falan takma kafana. İnsanlar yavaş yavaş doğruyu görmeye başladı zaten.
Dostum benim de bunu tersine çevirmem lazım işte, biraz zor ama her konuda değecek. Dediğin şekilde, ortak paydalardan gideceğim tanışmak için. Yorumun için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı