Tanımadığınız bir kızla asansöre biner misiniz?

Soru konuda

• Evet

• Hayır

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Geçtiğimiz günlerde bir kız masum bir doktora taciz iftirası atıyor. Adamın insan içine çıkacak yüzü kalmıyor. Sonra olay araştırılıyor ve öğreniliyor ki kız doktora aşık olmuş doktor da ilgilenmeyince kinlenmiş ve böyle intikam almış. Çocuğun suçsuzluğu ispatlanıyor ama çamur at izi kalsın...
Çoğu kişi Avrupalıyız gibi yorumlamış ama biz Ortadoğuluyuz, ikinci el araba alırken bile dolandırılmama ihtimalimizin sıfıra yakın olduğu yerde anketin sonucunda tanımadığımız insanlara bu kadar güvenmemiz fazlasıyla şaşırtıcı. Bunun sebebi arap kültürüne karşı olan milliyetçiler de olabilir. Tam çıkarım yapamadım şu an ama anlam vermeye çalışıyorum.

Çoğu kişi Avrupalıyız gibi yorumlamış ama biz Ortadoğuluyuz, ikinci el araba alırken bile dolandırılmama ihtimalimizin sıfıra yakın olduğu yerde anketin sonucunda tanımadığımız insanlara bu kadar güvenmemiz fazlasıyla şaşırtıcı. Bunun sebebi arap kültürüne karşı olan milliyetçiler de olabilir. Tam çıkarım yapamadım şu an ama anlam vermeye çalışıyorum.
Kimseye güvenmemek lazım bu kadar basit.

Bir erkek olarak çok yüksek bir apartmanda yaşamıyor olsaydınız, tanımadığınız bir kızla baş başa asansöre biner miydiniz?

Eğer kızsanız erkek olsaydınız şeklinde yorumlayın. Nedenini ve yaşadığınız şehri yazarsanız memnun olurum.

Binmem kızın yüzüne baksam direk taciz olarak anlar

Kimseye güvenmemek lazım bu kadar basit.
Kimseye güvenmemek abartı ama tanımadığınız insanlara güvenmemek önemli. Tanıdıklar arasındaki güven sınıflaması da size kalmış.

Kimseye güvenemek abartı ama tanımadığınız insanlara güvenmemek önemli. Tanıdıklar arasındaki güven sınıflaması da size kalmış.
Kimseye derken gölgene bile güvenme anlamında demedim tabii ki sizin dediğinizi kastettim. Hala ısrarla kızla asansöre binme olayını dünya görüşü açısından düşünenler var şaka gibiler...

Hala ısrarla kızla asansöre binme olayını dünya görüşü açısından düşünenler var şaka gibiler.
İnsanların fikirleri yüzünden onları küçük görmek doğru olmaz tabii ama ben de anlam vermeye çalışıyorum. Yeni cevaplar geldikçe aydınlanırım umarım.

Geri
Yukarı