Tankların zırhları ne kadar dayanıklı?

Makaleler
45
Bir şey merak ediyorum. Tanklar zırhı sağlam diye biliyorum. Sanırım bazı tankların daha sağlam olduğunu duydum. Biraz araştırdım ve Alman icadı Leopard 2 adlı tank ilk başta çıkıyor. Google Asistan'a soruyorum ve bana bu tankı gösteriyor.

Mesela bu tanka RPG falan sıkılsa patlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir şey merak ediyorum. Tanklar zırhı sağlam diye biliyorum. Sanırım bazı tankların daha sağlam olduğunu duydum. Biraz araştırdım ve Alman icadı Leopard 2 adlı tank ilk başta çıkıyor. Google Asistan'a soruyorum ve bana bu tankı gösteriyor.

Mesela bu tanka RPG falan sıkılsa patlar mı?
Zaten RPG sıkınca patlamasın diye zırhı var :D

Pek bilgim yok ama yandan yerse patlayabilir. Önden yerse patlamaz. Öndeki zırhlar daha kalın oluyor.

Pek bilgim yok ama yandan yerse patlayabilir. Önden yerse patlamaz. Öndeki zırhlar daha kalın oluyor.
Panzer tanklarında sadece tepeden yerse patlıyor.

Bir de RPG mermisini neredeyse bizim zırhlı araçlar durduruyor var ya uzun. Dur bulursam atayım onu.

1623182275661.png

İlkinde patlamaz ama ağır hasar alır bu araba.

1623182315849.png

Bu da o uzun dediğim. Bu da kolay kolay Anti-Tank olmadığı sürece patlamaz.

1623182377751.png

Buna hiçbir şey olmaz.
😃Bir belgeselde gördüğüm üzere (2. dünya savaşından kalma)bir tank bir tanka ateşettiğinde(ateş ettiği tank Tiger)Tiger'in zırhında kalmıştı top mermisi .Almanya'da bir köyde sergileniyordu.
İşte dediğim gibi. Araç patlamaz ama top mermisi patlar ya da kalır ama genel olarak patlar.

Geri
Yukarı