Tanrı nasıl ezelidir?

Nasıl uydurduklarımla? Önceki sayfalarda ayet atıldı, uydurmuş mu oluyorum o ayeti söyleyerek?
Söylediğinizin ayette geçmemesi uydurma olan kısım.
Hadisler de yıllar sonra yazılmıştır. Onları reddediyor musunuz?
Evet reddediyorum. Alim denilenlerin uydurması bana göre hadis değildir. İslam'da da böyle bir zorunluluk yoktur.

Masumluk kavramı kişiden kişiye, toplumdan topluma göre değişir. Sonuçta ona göre masum olanda kendisi, ki bu düşüncesinde de gayet haklı. Sonuçta "cihat" adı altında senin dini görüşlerine inanmayan insanların topraklarını işgal ediyorsun ve üstüne üstlük canlarına kıyıyorsun.
Bana saldıran bana göre masum değildir. Cihat anlayışında insan katletmek yoktur.

Cevabı şudur:

"Yav kardeşim inanmıyorsan saygı duy yav, inanacaksan da görmedin, kimsenin de görmediği, yazanının belli olmadığı kitabı aç oku daha ne kurcalıyorsun? Çarpılırsın bak ha."

- Tipik Sözde Müslüman

Söylediğinizin ayette geçmemesi uydurma olan kısım.

Evet reddediyorum. Alim denilenlerin uydurması bana göre hadis değildir. İslam'da da böyle bir zorunluluk yoktur.

Hadisleri reddediyorsanız o zaman kendi savunduğunuz fikiri çürütüyorsunuz. Çünkü Kur'an'da ibadetlerin nasıl yapılacağına dair net bir bilgi verilmemiş; namazın nasıl kılanacağı, orucun nasıl tutulacağı gibi birçok şey hadislerde açıklanmıştır.

Yeterince argüman var, sen inanmak istemiyorsun.
Argümanlarınız @bitwise'nin yazdığı şekilde şundan öteye gidemiyor:

"Evren de mükemmel ve karmaşıkk, o halde Tanrı var." ---> Kompleksiteden ve düzen iddaasindan Tanri ispatı.
"Ilk canli nasil kendiliginden olusacak" --> X mekanizmasinin nasil calistigini bilmiyoruz, o halde tanri yaratmis olmali.
"Evrim teorisi sacmalik, bunu yapsa yapsa tanri yapmistir." ----> X iddiasini sacma buluyorum, o halde benim iddiam dogru olmali.
"Einstein a gore Allah vardir" ---> X benim gibi dusunuyor, o halde benim iddiam dogru olmali.

Geri
Yukarı