Tanrı nasıl ezelidir?

Bizim bildiğimiz şey zaman kavramı lakin zaman kavramını yaratan kişi yani Allah zaman kavramının dışında yani biz ölmeden hiçbir şey anlayamayız.

Hocam siz Risale-i Nur okuduz mu? Orada materyalizmi çökerttildiğini söylüyordu izlediğim videoda. Açılıyordu. Bir gün okumak nasip olsaydı burada açıklamasını yapardım.
Okumadım. O adamı hiç sevmem açıkçası. Deli olduğunu düşünüyorum. Sobasıyla konuşan adamdan ne beklenir ki? Nurcular da bu adamın eseri. Saçma saçma sözleri var.

"Kur'an kadına üçte bir hisse vermektedir; medeniyetin kadına erkek kadar hisse vermesi ahlâksızlıktır." (Zülfikâr 1945, sayfa 38, 39)

"kadınları boşamak için mahkemeye başvurmak milli şerefe ve İslam onuruna aykırıdır." (Hanımlar Rehberi, sayfa 5 -6)

"kadının erkeğinden boşanabilmesi İslami esaslara aykırıdır. şer'i evlenme ise bu imkanı ortadan kaldıracaktır." (Radınlar Raifesi ile bir Ruhavere, s.7)

"bunların hepsi (bilimsel konulardan söz ediyor) Kur'an da vardır ve fizik kanunlarına göre açıklama yapmak Kur'anın kudretine, hikmetine aykırı düşmektedir" (Ramazan Risalesi, sayfa 1-15)

Çok komik! Önce profil fotoğrafı olarak koyduğun o "şey" in ne olduğunu öğren. 😏
Konuyu saptırma.
Hapisteyken yalnızlıktan eşyalarıyla konuşmaya başlamış. Bu da deli olduğunu gösterir.
Hayır, bende duvarlara konuşuyorum yalnızlıktan.
Sobasıyla konuşan mı? Hocam niye öyle yapmış diye araştırınız mı? Ön yargıyla yaklaşmamak gerek.
Arkadaşın alıntı yaptığı cümlelere cevap veremeyince ön yargıya vurmuşsunuz direk, alakası yok dediğinizin ön yargıyla.
Materyalizm çökertildi de haberimiz mi yok?

Yeni konular

Geri
Yukarı