Tanrı neden kendini göstermiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkes kendinden o kadar emin konuşuyor ki... yok efendim tanrının olmadığı çoktan kanıtlanmış, evrenin genişlemesi tanrının yokluğuna işaretmiş falan. Kafanızı böyle şeylere yoracağınıza daha yararlı şeyler yapabilirsiniz. Gören de ateistliğin kitabını yazmışlar sanacak. Nasıl bu kadar emin konuşabiliyorsunuz? Teoriden öteye geçemeyecek şeyler hakkında bu kadar net konuşmak saçma değil mi? Tamamen vakit israfı. Bir de oturup ciddi ciddi satırlarca yazanlar var. Yıllardır bu ülke siyaset ve din tartışmalarından öteye gidemiyor. Herkes kendi inancını yaşasa, kimse kimseye bir şey kanıtlamasa olmaz mı? @Motionless IN White ateist olabilirsin, kendi inancının doğruluğu %100 kanıtlanmış gibi yazılar yazmak yerine kendi inancını yaşasan, kimseye kanıtlamaya çalışmasan olmaz mı?

Son düzenleme:
Muhteşem sanat insan yapı mıdır? Tanrıya ait bir sanat eseri göremedim ben. (Evren diye metaforik bir cevap vermeyin, doğru bir cevap olmadığını siz de biliyorsunuz.)

Hangi kusursuz kainat? Meteor çarpmasıyla bir türü yok eden kainat mı? Yoksa çevresindeki her şeyi yutan cisimlerin bulunduğu kainat mı? Bana pek de düzenli gelmedi.

Belki de yaptı; belki de normalde filler karınca kadar, karıncalar da fil kadar olmalıydı. Aksini iddia edebilir misiniz?

Muhteşem sanat insan yapı mıdır? Tanrıya ait bir sanat eseri göremedim ben. (Evren diye metaforik bir cevap vermeyin, doğru bir cevap olmadığını siz de biliyorsunuz.)

Karanlıkta gökyüzünde beliren yıldızlar sabah güneşin doğuşu ve yüzüne vuran sıcaklık sanat değil midir.

İnanma o zaman, ne yapalım? Bize ne? Bu konuları neden açtığınızı çok merak ediyorum. Sabit fikirle açılmaz bu konular, anlayın ve pes edin artık.
Adam soru sormuş fakat sen sabit fikir demişsin. O da Garip. Sabit fikiri olsa merak edip sormazdı?

Çok basit muhteşem sanat ve kusursuz işleyen kainatttaki görsel varlıklar bu yapıların bir ustası olduğunun kanıtı Allah isteseydi karıncaları fil kadar büyük yaratırdı denge olmazdı.
Evet, yine o hiç bir şeye benzemez dediğiniz tanrıya insani sıfatlar yapıştırıyorsunuz. Eğer tanrı gerçekten mükemmel olsaydı neden kendisinden aciz varlıklara elle tutulur (bence) bir bilgi vermeyip onları farklı fantezilerle işkence ettirmek isterdi? Ya da gerçekten bu kadar güçlüyse neden şeytanla Adem arasında geçen olayları kontrol etmedi de şeytanı kendine düşman belledi? Bu tamamen insani bir özellik. Eğer bu kadar mükemmelse neden sadece Ortadoğu'ya elçi gönderdi de (bilinenlerden bahsediyorum) diğer kıtalara bilindiklerden göndermedi? Burada bence bir terslik olmalı. Bu sadece İsrailoğulları ve Araplar'ın azgınlığı diye geçiştirilirse çok kızarım çünkü aynı şekilde Asya'da da insanlar yoldan sapmış vaziyetteydi. Örneğin Moğollar.

Hangi kusursuz kainat? Meteor çarpmasıyla bir türü yok eden kainat mı? Yoksa çevresindeki her şeyi yutan cisimlerin bulunduğu kainat mı? Bana pek de düzenli gelmedi.

Meteor çarpmasını kaç milyon yıl önce hangi kamera kaydetmiştir? Onunda ispatı yok oda bir varsayım her şeyi yutan karadelikler neden o zaman dünyayı yutmuyor? Yoksa dünya şartelimi var? :)

Evet, yine o hiç bir şeye benzemez dediğiniz tanrıya insani sıfatlar yapıştırıyorsunuz. Eğer tanrı gerçekten mükemmel olsaydı neden kendisinden aciz varlıklara elle tutulur (bence) bir bilgi vermeyip onları farklı fantezilerle işkence ettirmek isterdi? Ya da gerçekten bu kadar güçlüyse neden şeytanla arasında Adem arasında geçen olayları kontrol etmedi de şeytanı kendine düşman belledi? Bu tamamen insani bir özellik. Eğer bu kadar mükemmelse neden sadece Ortadoğu'ya elçi gönderdi de (bilinenlerden bahsediyorum) diğer kıtalara bilindiklerden göndermedi? Burada bence bir terslik olmalı. Bu sadece İsrailoğulları ve Arpalar'ın azgınlığı diye geçiştirilirse çok kızarım çünkü aynı şekilde Asya'da da insanlar yoldan sapmış vaziyetteydi. Örneğin Moğollar.
Bu soruların cevabı Kurandan ayetlerle cevaplanabilir ama buraya ayetler yazarsak felsefe olmadığı için "düşünmediğimiz" için engel yeme ihtimali var o yüzden bu konular tartışılmaya devam eder.

Meteor çarpmasını kaç milyon yıl önce hangi kamera kaydetmiştir? Onunda ispatı yok oda bir varsayım her şeyi yutan karadelikler neden o zaman dünyayı yutmuyor? Yoksa dünya şartelimi var? :)
Bu meteor çarpma olayını çok saçma yorumluyorsun , Milyon Yıllar Önce Kamera Yoktu zaten . İspat Üzerine Konuşuyorsak Zamanımızda Kamera Var Görüntüleride Var Videolarına Ulaşabilirsin . Kara delikler dünyayı yutma konusu bana komik geldi kendini geliştirmelisin.

Her şeyi yutan karadelikler neden o zaman dünyayı yutmuyor?
Bu çok saçma bir soru. Evren senin yaşadığın 2+1 ev kadar küçük değil. Zaten sana etki edebilecek bir karadelik bulunsaydı şu an bunu yazıyor olamazdın. Ya zaman kavramından soyutlanırdın ya da aklının alamayacağı kadar yüksek miktardaki enerjiyi vücudun kaldırmazdı ve hiçliğe yol alırdın. Yazdıklarını kendin okuyor musun merak ettim. Şu ana kadar bu kadar saçma bir soru görmedim.

• Beğen
İfadeler: acv
@ghostkadir33 yazdıklarımı anlamayıp çarpıtmaktan başka bir şey yapmıyorsunuz. Bu saatten sonra size cevap vermeyi düşünmüyorum. Cevabım olmadığını sanmayın, başkası yine bana soru sorarsa ben yine cevap vereceğim. Bu kişi siz olmayacaksınız sadece.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı