Tanrı neden Hristiyanlığı ve Yahudiliği korumadı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu sorulara cevap vermek için bütün kutsal kitapları okuyup aradaki farkları bulmamız gerek ki bu da zor bir olay, gidip CS GO atalım bence :D.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında Kuran değişmedi diye bir şey yok, sadece öyle sanılıyor. Kuran Hz. Muhammed öldükten sonra bir çok kez değişmiştir. Eğer yanlış hatırlamıyorsam o dönemlerde kaderiyyeler vardı yani kaderin olmadığını yapılan her şeyin insanın kendi sorumluluğunda olduğunu savunurlardı. Hz. Ali öldürüldüğünde -söylediğim adam yanlış olabilir akşam kaynak ile eklemeler yaparım- öldüren adam bunun kader olduğunu Allah’ın emri olduğu için onu öldürdüğünü söyler. Böylelikle imanın şartlarına eklenir. Birçok hadisinde değiştiğini de ilahiyatçılar çok iyi bilir ama kimse yoğurdum ekşi demez.
Ammavelakin hadisler de islami inanışlar da doğruluk derecesine göre ayrılmaktadır:

Lütfen öznel yargılarınızla yorum yapmayınız.
Ben öznel yargı kullanmıyorum, ben sadece ne yaptıklarını söylüyorum ve cevabımdaki söz öznel değil, şöyle dedim, sadece müslüman olduğuna şükretmelisin ama bu kendi düşünceniz, buna karışamam dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı