Tanrı neden kendini göstermiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
1400 yıl boyunca değiştirilmiş bir kitap bahsediyoruz 2010 yılındaki satılan Kuran'lar ile 2020 yılındaki satılan Kuran'ların arasında tonlarca veri kaybı ve değişikliği var, İncil ve diğerleri içince bunlar geçerli 1 kısa cümleyle bir şeyi kanıtlayamazsın, ayrıca şuanda 2 tane dünyanın gidişatını değiştirebilen seviyede örgüt var, 2 side bilinmiyor ama var oldukları gerçek 2. örgüt haçlı seferlerinde kuruldu diğerinin ne kadar eski olduğu dahi bilinmiyor, hiç bir bilgi yok.
2010'daki hangi Kur'an ile bugünkü Kur'an arasında farklılık var merak ettim açıkçası, dijital dönemde herşey kaydedilmişken ne gibi bir veri kaybı olabilir?

1400 yıl sonraki insanların yaşayış biçimine uymuyor işte. Sence şu an ortalama bir ülkedeki kadın, kocasının kendi üstüne 3 tane daha eş getirmesine ya da aynı şekilde sınırsız cariyeye izin verir mi? Vermez. Ya da gayrimüslimleri bulunan yerde öldürmek? Zina yapan kişiye meydanda 80 değnek vurmak? Koskoca ülke toplanalım zina yapan kişiye taş atalım. Sence modern toplumda bu olabilir mi? Tarık suresi 7. ayette bahsedildiği gibi insan bel ve kaburga kemikleri arasında mı sperm üretiyor? Bu soruların düzgün bir cevabı yokken 1400 yıl önceki kitap hala geçerli demek... 😑

Peki o zaman bana bir yasa getirinki osmanlıda yılda (kayıtlara geçmiş) 3 ila 4 en fazla ise 12 15 arası hırsızlık olayı varken neden modern dediğiniz de.

Göktaşlarından demir çıkıyor bu doğru onun dışında aluminyum ve krom gibi materyallerde çıkıyor tek demir değil ve demir dünyadanda çıkmakta?

Burada demek istediğim 400 yıl önceki kuranda ve 2020'de yapılan bir kuranda tamamen aynı satırlar var ve bu 2010'da bulunuyor 400 yıl öncesinde bunu birine söylesen inanmaz bir bilim adamına ama kuran var diyor.

1400 yıl boyunca değiştirilmiş bir kitap bahsediyoruz 2010 yılındaki satılan Kuran'lar ile 2020 yılındaki satılan Kuran'ların arasında tonlarca veri kaybı ve değişikliği var, İncil ve diğerleri içince bunlar geçerli 1 kısa cümleyle bir şeyi kanıtlayamazsın, ayrıca şuanda 2 tane dünyanın gidişatını değiştirebilen seviyede örgüt var, 2 side bilinmiyor ama var oldukları gerçek 2. örgüt haçlı seferlerinde kuruldu diğerinin ne kadar eski olduğu dahi bilinmiyor, hiç bir bilgi yok.
Böyle bir iftira da görmedim hayatımda. Elimde Diyanet'in 2005 yılında basılmış olan Kuran'ı Kerim'i ve 2019 yılında basılmış yine Diyanet'in bir Kuran'ı var. İftira atarken insan, "yalanım ortaya çıkar mı acaba?" diye biraz da olsa düşünür. bir yıl eski olanı, diğer yıl da yeni olanı bitirdim ve hiçbir fark olmadığını sana söyleyebilirim. Burada bütün sayfaları atacak halim yok. İnanıp inanmamak sana kalmış. Her şeyin dijital ortamda korunduğu ve Osmanlı zamanından kalma bir Kuran'ın bile müzede sergilendiği bir zamanda bunu söylemen seni gülünç duruma düşürüyor. Dünya üzerinde milyonlarca kopyası varken insanlara gerizekalı muamelesi yapmış oluyorsun bunu söyleyerek. Gören de alınan her Kuran, yenisi basılınca çöpe atılıyor sanacak. 1950 yılından kalma bir Kuran kopyası da rahmetli dedemin evinde var. Dünya üzerinde binlerce hafızın ve Kuran'ın kaç ayet, kaç cüz olduğunu bilen insanların olmasını söylemiyorum bile... iftira her zaman hazır, senin gibiler mantıklı yazı görünce cevap da vermezler.

Son düzenleme:
1400 yıl sonraki insanların yaşayış biçimine uymuyor işte. Sence şu an ortalama bir ülkedeki kadın, kocasının kendi üstüne 3 tane daha eş getirmesine ya da aynı şekilde sınırsız cariyeye izin verir mi? Vermez. Ya da gayrimüslimleri bulunan yerde öldürmek? Zina yapan kişiye meydanda 80 değnek vurmak? Koskoca ülke toplanalım zina yapan kişiye taş atalım. Sence modern toplumda bu olabilir mi? Tarık suresi 7. ayette bahsedildiği gibi insan bel ve kaburga kemikleri arasında mı sperm üretiyor? Bu soruların düzgün bir cevabı yokken 1400 yıl önceki kitap hala geçerli demek... 😑

Peki o zaman bana bir yasa getirinki osmanlıda yılda (kayıtlara geçmiş) 3 ila 4 en fazla ise 12 15 arası hırsızlık olayı varken neden modern dediğiniz devletlerde günde binlerce vardır.
Ben cumhuriyet karşıtı değilim cumhuriyeti bende seviyor ve benimsiyorum ne kadar yetersiz olsa da.
Sana şunu demek istiyorum o zaman bu konuşmada sen bana yalan olduğuna 1 kanıt olarak yılalr önce binlerce yıl önce yazılmış ( senin düşüncenle) bir kitap 2010'un keşfini nasıl bilebilir bunu cevapla.

2010'daki hangi Kur'an ile bugünkü Kur'an arasında farklılık var merak ettim açıkçası, dijital dönemde herşey kaydedilmişken ne gibi bir veri kaybı olabilir?

Veri kaybı falan yok uyduruyor. Kur'an Ayetlerinden biri bile değiştirilemez silinemez veya fazladan ilave edilemez.

"Zikri (Kur'an'ı) Biz indirdik ve şüphesiz onun koruyucusu da Biz'iz." (Hicr Suresi 9. Ayet)
Göktaşlarından demir çıkıyor bu doğru onun dışında aluminyum ve krom gibi materyallerde çıkıyor tek demir değil ve demir dünyadanda çıkmakta?

Demirin dünyadan çıkması göktaşlarının dünyaya düşmesindendir. Dünyada olan element değil demir. Demiri indirdik Ayeti buna işarettir.

Veri kaybı falan yok uyduruyor. Kur'an Ayetlerinden biri bile değiştirilemez silinemez veya fazladan ilave edilemez.

"Zikri (Kur'an'ı) Biz indirdik ve şüphesiz onun koruyucusu da Biz'iz." (Hicr Suresi 9. Ayet)
İnançlıyım, lakin inanmayanlara karşı kişinin inanmadığı kitaptan örnek göstermek onu ikna etmez aksine uzaklaştırır, somut örnek onları ancak ikna eder.

"İngiltere'deki Birmingham Üniversitesi'nde bulunan iki parşömendeki el yazması Kur'an-ı Kerim'in 1370 yaşında olduğu tahmin ediliyor. Şimdiye kadar bulunan en eski Kur'an-ı Kerim, İngiltere'deki Birmingham Üniversitesi'nde ortaya çıkarıldı"

Bu haberde bahsedilen Kur'an ile günümüz Kur'an'ının aynı olduğu tasavvuf zatlarınca okunmuş, incelenmiş ve kanıtlanmıştır.

Arkadaş türkçe çeviri olarak okuyorsa, çevirilerde değişiklik olabiliyor dile uyarlamak amaçlı @ Pokemon Ferhat adlı arkadaşın dediği " Tarık suresi 7. ayette bahsedildiği gibi insan bel ve kaburga kemikleri arasında mı sperm üretiyor? Bu soruların düzgün bir cevabı yokken 1400 yıl önceki kitap hala geçerli demek... 😑 " kısmına cevap olarak;
"
Öldükten sonra dirilmeyi ve âhiret hayatını inkâr eden insanın, kendi yaratılışına bakarak ibret alması ve âhiret olayını buna göre değerlendirmesi istenmektedir. “O su, bel ve göğüs kafesi arasından çıkar” diye çevirdiğimiz 7. âyeti müfessirlerin çoğunluğu, “erkeğin bel kemiği ile kadının kaburga kemiğinden çıkar” şeklinde yorumlamışlardır (Taberî, XXX, 92-93; İbn Kesîr, VIII, 396). Hz. Peygamber’in “Erkek ve kadından hangisinin suyu üstün gelirse çocuk ona benzer” (Müslim, “Hayz”, 33) anlamındaki hadisi de bu ikili işlevi ifade eder. Zira hadis çocuğun, eşlerin her ikisinin “suyunun” birleşmesinden yani sperm ile onun döllediği yumurtadan meydana geldiğini gösterir. Kur’an, buna “katışık (karışımlardan oluşan) meni” anlamında nutfetün emşâc (İnsan 76/2) demektedir. Biz 7. âyetin ilgili kısmını “bel ve göğüs kafesi” diye çevirmeyi uygun bulduk. Çünkü göğüs kafesi içinde akciğer ve kalp, bel kemiğinin (omurga) içinde ise omurilik vardır. Bu kemikler hem vücudun sınırlarını çizer gibidir hem de en hayatî organları içinde barındırmaktadır. Âyette bunlar zikredilerek insan vücudu kastedilmiş, meni ve yumurtanın kadın ve erkek vücudunda oluştuğuna, çocuğun da bunların birleşmesi sonucunda, var oluşunun ilk aşamasına girdiğine işaret edilmiştir (yaratılış safhaları için bk. Hac 22/5; Mü’minûn 23/12-14; Gåfir 40/67; Kıyâmet 75/36-39; Alak 96/1-2). 8. âyette insanı yukarıda anlatılan meniden yaratıp mükemmel bir varlık haline getiren yüce yaratıcının onu öldükten sonra diriltmeye de kadir olduğu vurgulu bir şekilde ifade edilmektedir.

Kaynak : Kur'an Yolu Tefsiri Cilt :5 Sayfa: 597-598
"
Keşke açtığın sayfayı biraz daha okusaydın arkadaşım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı