Tanrıcılık Te(izm) ve Özgürlükçülük Liberal(izm) nedir?

Konuyu ilk defa sabah gördüm. Sonra başka yazılar da yazmışsınız onları da okudum. Şöyle üzerinden bir geçmiş oldum zamanında okuduklarımın. %5'lik bir kısmını unutmuşum. İyi geldi. Tuhafıma giden tek bir şey varsa, o da bu bilgilerin "ders" niteliğinde anlatılması. Halbuki az araştırma yapan bir insan epey kolayca bir şekilde ulaşabilir bu bilgilere. Emeği göz ardı etmiyorum elbette, görseller ile desteklenmesi okunabilirliği arttırmış.

İşin özü bilmek, bilmek ve daha fazla bilmek. Bundan daha fazla mutluluk verici bir şey yoktur.

Üslubunuz berbat değil. Aksine tam beklediğim gibi. Sizin gibi 3-4 kişi daha tanıyorum böyle çünkü. İnsan elbet bilmenin tadına vardıkça yalnızlaşır, soyutlanır diğerlerinden. Ancak eleştiri kaldırmaya tahammülünüz dahi yok. Onların da yoktu çünkü. Hatta verilen teşekkürlere bile tahammülleri yoktu. Sizin şu an olduğu gibi. Şahsınıza saldırı olarak algılayacak mısınız? Buyrun.

senin ayağına taş değende çivi batanda oturtur masaya çayını da önüne koyar yardımcı olurum.

Biz de olmak isteriz, ancak size yapılan en ufak eleştiriye, hatta bırakın eleştiriyi teşekküre bile tahammülünüz olmadığı için şu noktada imkansız. Muhtemelen profesyonel bir destek almadan da toparlayabileceğiniz bir şey değil. O sebepten size tek bir tavsiye vereyim:

Bilmek, bilmek ve daha fazla bilmek. En azından son nefesinize kadar hayatınızda bunu uygulamaya devam edin. Uzaktan görüldüğü kadarı ile şu ana kadar bu işte başarılısınız.

@ZCPS21 @Paper.C

Sizin içinde şu an görselleri topluyorum ispatlı bir şekilde size bunun sunumunu yapacağım.
Maksat sizin nezdiniz de insanlar da görüp bilgilensinler, en azından kendilerine yapılan saldırıları bertaraf etmede daha mahir olurlar.

@ZCPS21 @Paper.C bu sayede sizde size yapılan mobbing linç iptal gibi durumlara karşın psikolojik etki kırabilirsiniz.

@ZCPS21 @Oreki

arkadaşlar sizden ricam örneğin şimdi en son @Oreki bir yazdıklarını öğelerine ayırabilir misiniz Eristik savlar şahsa saldırı minvalinde 😂

@Oreki : Ne yazık ki şu an sizin de yapmaya çalıştığınız şey eristik, neden konuyla alakalı bir düşüntü soru cevap konuyla alakalı bir şeyler yazmıyorsunuz?

Ben sizin suratınıza küfür etsem şimdi, eleştiri kaldıramıyor musunuz diyeceğim?

@ZCPS21 @Paper.C

Bu meselenin izahının yapılması gerekiyor anladığım kadarıyla.

@just chillin mevzusundaki tetik ile @Andar Han grup ilişkisindeki olayın tezahürü şudur.

Popülizmde yani seçkincilikte seçkin olmayanlar irade koymaya çekinirler, irade koymadaki çekiniklik zorlantıyı tetikler, zorlantı da rahatsız edici boyutlar da olur, o sırada bir irade sergileyebildiğini parladığı gördüğü figürlere algı da seçicilik odak oraya kayar, figürün parladığı algısına kapıldıkça da işbu gördüğü figüre irade-i tahvil yapar, yani iradesini tahvil eder. Gruplaşır yani Kabilecilik Tribalizm başlar, Figürün algısı neyse figürün şahsiyeti kendisi neyse benim irademde o misali takılır, takıldıkça da pekişir bir irade koyduğunu sergilediğini düşünür.

Örneğin günümüz Türkiye siyasetinin örneğin AK partinin kemik kitlesi, CHP partinin kemik kitlesi,
o gördüğünüz sokak röportajları vesairedeki gözlemler?

İşte bunlar Popülizm de irade tahvilinin bir görüntüsüdür.

Ben buna cehalet değil insan doğası derdim.

İnsan kendi doğasını yenmek için toprağa gömülü bir tohum gibi filiz verip köklenmeli. Büyümek için bilginin yağmurundan içmeli toprağın neminden çekmeli ama yetiştiği toprak kurak ise ne büyümeye ne yeşillenmeye şansı olur insanın.

Konuyu gayet uzun tutmuşsunuz müsait bir zamanımda hepsini okumaya çalışacağım iyi sosyaller.

@telefonunugoster ortada bir saldırı yok anlattıklarınızın da degerli odugunu ifade ettim sanırım. Ne diye uzatiyorsunuz? anlamiyorum.

Son düzenleme:
Ne yazık ki şu an sizin de yapmaya çalıştığınız şey eristik, neden konuyla alakalı bir düşüntü soru cevap konuyla alakalı bir şeyler yazmıyorsunuz?

Zaten bildiğim şeyler. Belirttim. Teşekkür edip konudan ayrılacaktım ki... Teşekküre dahi tahammül edemediğinizi gördüm. Yani bilmediğim bir konuda seve seve yazardım zaten.

Eristik değil, sizin cümlenizden alıntı:

"senin ayağına taş değende çivi batanda oturtur masaya çayını da önüne koyar yardımcı olurum."

Burası felsefe başlığı, muhtemelen kendimizi en iyi ifade edebildiğimiz yer. Hali ile ben de size bir tavsiye veriyorum. Zaten üstte yaşadığınız konuşmaların hiçbirisi olmasaydı, "teşekkür ediyorum" dedikten sonra konudan ayrılacaktım.

Aynı sofradayız bu felsefe başlığında. Yardımcı olmak varken, insanları kategorilere ayırmak neden?

@ZCPS21 @Paper.C

Profesyonel bir yardım alması gerekenler sizce kimler?

@Oreki size bir psikolog önermiyorum bu arada psikiyatr öneriyorum.

Şu an yeterince RESPOND dönüt aldık, şimdi size bunun analizini verip nesnelinden metodolojik göreceğiz.

Zaten bildiğim şeyler. Belirttim. Teşekkür edip konudan ayrılacaktım ki... Teşekküre dahi tahammül edemediğinizi gördüm. Yani bilmediğim bir konuda seve seve yazardım zaten.

Eristik değil, sizin cümlenizden alıntı:

"senin ayağına taş değende çivi batanda oturtur masaya çayını da önüne koyar yardımcı olurum."

Burası felsefe başlığı, muhtemelen kendimizi en iyi ifade edebildiğimiz yer. Hali ile ben de size bir tavsiye veriyorum. Zaten üstte yaşadığınız konuşmaların hiçbirisi olmasaydı, "teşekkür ediyorum" dedikten sonra konudan ayrılacaktım.

Aynı sofradayız bu felsefe başlığında. Yardımcı olmak varken, insanları kategorilere ayırmak neden?

@ZCPS21 @Paper.C

Özetle eristik yani didişim için, şahsa saldırı linç iptal itibarsızlaştırma ve sonra da irade-i tahvil grup içi pekişme örneği.

1.Mesaj
1686566524627.png

2.Mesaj
1686566622212.png

Konuyla alakalı düşünce düşüntü cevap ek hiçbir şey yok, istişare yok fasıl yok, burada bütün ifadeler şahsa ve şahsa saldırı, Örneğin mesajın özeti şu: Anlaşılmaz dikkat çeken birisin kendinden çok emin konuşuyorsun kötücüller hep kendinden emin konuşur o yüzden senden uzak durmam gerek diye düşünüyorum, Neyse emek vermişsin yorulmuşsun bari eline sağlık diyeyim. Hiçbiri konuyla alakalı değil ne bir ek ne düşüntü ne soru ne cevap, bütün ifadeler şahsa saldırı.

3.Mesaj
1686566935991.png

1686567004504.png

İrade-i Tahvil parlayan figür.
1686567103338.png

1686567155996.png

Son düzenleme:
Ilk mesajımı nasıl saldırı olarak nitelendirdiniz? İlginç. Konularınızda genel olarak kullandığınız uslüpla alakalı bir ifade sadece. Bu üslup ve bilgiyi veriş şeklinizden ötürü de ilginç bir insan olduğunuzu düşunmem normal sanırım ve zannimca hakaret değil. Son kisımdaki çekincemi ifade ettiğim yer için de 3 sayfalık şu konuyu okumak yeterli galiba. Konudan konuş, konudan konuş diyerek sürekli hakkımda yaptığınız analizler için sağ olun, olmadığım her şeyi oldurdunuz.

Şu an yeterince RESPOND dönüt aldık, şimdi size bunun analizini verip nesnelinden metodolojik göreceğiz.

Devam edin. Şu an sadece material sağlıyorsunuz bana. Uzmanlık alanım olmadığı için psikiyatristime göstereceğim bunları. Epey örnek toplamış bulundum.

psikiyatr öneriyorum.

Harika denk geldi. Zaten var kendileri. Beklediğimin aksine iletişim komple kesilmedi. Muhtemelen o cümleyi yazmamış olsam kesilecekti.

Göstermek için sabırsızlanıyorum bu verileri...

Yardımcı olmak maksadıyla bir konu açacağım, okuma ederseniz sevinirim. Beni daha rahat anlamış olursunuz böylece.
Ilk mesajımı nasıl saldırı olarak nitelendirdiniz? İlginç. Konularınızda genel olarak kullandığınız uslüpla alakalı bir ifade sadece. Bu üslup ve bilgiyi veriş şeklinizden ötürü dr ilginç bir insan olduğunuzu düşunmem normal sanırım ve zannimca hakaret değil. Son kisımdaki çekincemi ifade ettiğim yer için de 3 sayfalık şu konuyu okumak yeterli galiba. Analizleriniz için sağ olun, olmadığım her şeyi oldurdunuz.

@ZCPS21 @Paper.C

@Oreki açılınca okursun anlarsın, bu arada senin bu bozuklukları zorlantı dolayısıyla yapma nedenin yaş aralığından kaynaklı bilesin.

Çünkü duygu durum koşulun nörotransmitter salınımın yüzünden zorlantı sana bunu yaptırıyor.

Devam edin. Şu an sadece material sağlıyorsunuz bana. Psikiyatristime göstereceğim bunları. Epey örnek toplamış bulundum.

Harika denk geldi. Zaten var kendileri. Beklediğimin aksine iletişim komple kesilmedi. Muhtemelen o cümleyi yazmamış olsam kesilecekti.

Göstermek için sabırsızlanıyorum bu verileri...

yaş aralığından kaynaklı bilesin.

Yaşım büyük. Çok ciddiyim. İnsanlardan çok fazla veri toplarım, sonra süzgeçten geçiriyorum ilgili uzmanları ile beraber. Dalga geçmek vesaire değil, her beyin bir evrendir. Ben de anlamaya çalışıyorum diyelim.

Dediğim gibi bu tarz tanıdıklarım oldu. Hepsi ile alakalı yapıp geri dönüş verdim. Size de yapmayı planlıyorum çünkü. Hiç beklemiyordum bir anda böyle bir şey olmasını.

Bana biraz daha kendinizi anlatınız. Yeni konuda olur veya burada olur fark etmez.

Geri
Yukarı