Tanrıcılık Te(izm) ve Özgürlükçülük Liberal(izm) nedir?

@ZCPS21 @Paper.C

Eristik didişim dememiş miydim? Not : ben kontrol ediyorum şu an sen değil @Oreki sen kontrol ediyormuş sanıyorsun, Senin faydan şu an konuyla alakalı @ZCPS21 ve @Paper.C yardımcı oluyorsun.

@Paper.C İşbu didişimin tabi bir de folklorik yani var ki, @Oreki arkadaş folklorik tarafından kanıksamış bir pratik rutin olarak sürdürüyor bunu.

İlgimi çektiğiniz için nereye kadar devam edebileceğinizi merak ettim. Konuşmanın en başından beri bu şekildeydi.

ben kontrol ediyorum şu an sen değil @Oreki sen kontrol ediyormuş sanıyorsun

Zaten kontrol etme işini size bıraktım, bırakmasam örnek topluyor olmazdım. Neler yazabileceğinizi gözlemliyorum şu an kontrol sizde, saha sizin. Örneklerimi topladım. Bu kadar yeterli sanıyorum.

Bilmenin sonunun olmadığını görüp, öğrenmeye devam ettiğiniz ve edeceğiniz için kutluyorum. Hayatınızda ve öğrenme yolculuğunuzda başarılar dilerim.

Yardımcı olmak maksadıyla bir konu açacağım, okuma ederseniz sevinirim. Beni daha rahat anlamış olursunuz böylece.

Hocam gördüğüm kadarı ile gruplaşmadan ve bir figürün iradesinin başkalarının iradesi olmasından rahatsızsın epeyce.

Normalde olsa destekleyici bir mesaj yazardım ama bu durumun yine senin şikayetçi olduğun duruma dönüşeceğini düşündüğümden yazmıyorum. Senin deyiminle 'irade gösterip' kimseye bağlı kalmadan düşündüklerimi yazacağım.

Bu mesajımda seninle veya başkasıyla eristik(didişim) eylemini yapmayı planlamıyorum. Farkında olmadan yapmışsam belirt lütfen.

Öncelikle beni sürekli etiketliyorsunuz ve mesajlarımı bazı cevaplarınızın içinde bulunduruyorsunuz. Konuyu takip edebilmem için sadece etiketlemeniz yeterlidir.

Bu cevap özelliğini yanlış kullandığınızı düşünüyorum. Mesela burada bir şeyin tanımını yaptıktan sonra altında mesajımı görünce ilk düşüncem sizinle olan önceki konudaki diyaloğumuzdan sonra beni sizin tabirinizle 'irade-i tahvil' örneği olarak gösterdiğiniz olmuştu. Sonradan düşününce bunun yine sizin tabirinizle 'kötücül düşünce' olduğuna kanaat getirdim.

dasd.png

Açık konuşmak gerekirse konuya etiketlemeseydiniz dahil olamayacaktım haberim olmadığından teşekkür ederim. Her zaman düşünmeye ve öğrenmeye açığımdır, en azından kendime öyle söylerim artık bu söylemimin ne kadarını yerine getirebiliyorumdur tartışılır.

Konunun gidişatından rahatsız oldum amacım bir tartışma(@telefonunugoster bu durum kelimenin tam tanımı olmayabilir aklıma uygun gelen bir sözcük gelmediğinden kullandım.) ortamı içerisinde bulunmak değildi ama doğru konu üzerine tartışmaların da düşünce/fikri geliştirebileceğini inkar edemem. Biraz daha yaygın bir tabirle söylemek gerekirse etliye sütlüye bulaşmadan bana sunabileceğiniz fikirleri/bilgileri alıp başka bir şeyin içine bulaşmamak istiyorum.

Pek felsefe konuları ile aram yoktur o yüzden sunabileceğim bir ek fikir bulunmuyor konuya artı değer kazandırabilecek. beni iyi bir izleyici veya dinleyici olarak düşünebilirsiniz. Neden artı fikir belirtmediğime gelirsek bilmediğim,yeterince anlamadığım veya üzerine kafa yormadığım konularda fikir belirtmekten kaçınırım susmak ve dinlemek de bütünün ufak bir parçasını bilebilmenin bir basamağıdır bana göre.

Bundan önceki konularınıza da göz gezdireceğim bana katabileceklerinizi öğrenmek adına.

bu mesajı daha uzun tutmanın anlamı yok. ben uyumaya gidiyorum daha fazla bilgisayar başında kalırsam uykusuzluktan dün olduğu gibi 'düşük algı' ile yazılabilecek mesajlar yazmaya başlayacağım gibi geliyor.

İyi günler dilerim.

Son düzenleme:
Tekrar ediyorum bu bir sağlamadır.

@ZCPS21 @Paper.C

Bu kadarı yeterli olmuştur sanırım artık, tüm bunların muhabbetinde didişimin eristiğin etkin kullanımını demagog eristik diyalektik artık tecrübe etmiş olunmalı.

@Paper.C gitmeden bir şunları izleyiver folklorik pratik Zübüklük.

Not @Paper.C kardeşim ortada tartışma falan yok bir şey yok, burada ben sana arkadaştan sağlama yaptırıyorum formül yani şey gibi düşün bilinmeyenli denklem.

Ben sana denklemin sağlamasını gösteriyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Zaten kontrol etme işini size bıraktım, bırakmasam örnek topluyor olmazdım. Neler yazabileceğinizi gözlemliyorum şu an kontrol sizde, saha sizin. Örneklerimi topladım. Bu kadar yeterli sanıyorum.

Bilmenin sonunun olmadığını görüp, öğrenmeye devam ettiğiniz ve edeceğiniz için kutluyorum. Hayatınızda ve öğrenme yolculuğunuzda başarılar dilerim.

Son düzenleme:
Konuyu ilk defa sabah gördüm. Sonra başka yazılar da yazmışsınız onları da okudum. Şöyle üzerinden bir geçmiş oldum zamanında okuduklarımın. %5'lik bir kısmını unutmuşum. İyi geldi. Tuhafıma giden tek bir şey varsa, o da bu bilgilerin "ders" niteliğinde anlatılması. Halbuki az araştırma yapan bir insan epey kolayca bir şekilde ulaşabilir bu bilgilere. Emeği göz ardı etmiyorum elbette, görseller ile desteklenmesi okunabilirliği arttırmış.

İşin özü bilmek, bilmek ve daha fazla bilmek. Bundan daha fazla mutluluk verici bir şey yoktur.

Üslubunuz berbat değil. Aksine tam beklediğim gibi. Sizin gibi 3-4 kişi daha tanıyorum böyle çünkü. İnsan elbet bilmenin tadına vardıkça yalnızlaşır, soyutlanır diğerlerinden. Ancak eleştiri kaldırmaya tahammülünüz dahi yok. Onların da yoktu çünkü. Hatta verilen teşekkürlere bile tahammülleri yoktu. Sizin şu an olduğu gibi. Şahsınıza saldırı olarak algılayacak mısınız? Buyrun.

Biz de olmak isteriz, ancak size yapılan en ufak eleştiriye, hatta bırakın eleştiriyi teşekküre bile tahammülünüz olmadığı için şu noktada imkansız. Muhtemelen profesyonel bir destek almadan da toparlayabileceğiniz bir şey değil. O sebepten size tek bir tavsiye vereyim:

Bilmek, bilmek ve daha fazla bilmek. En azından son nefesinize kadar hayatınızda bunu uygulamaya devam edin. Uzaktan görüldüğü kadarı ile şu ana kadar bu işte başarılısınız.

Size katılıyorum😊 Adam öz eleştiri yapacağı yerde hâlâ insanları yaftalayarak o öz eleştiriden kaçıyor. Görmezden geldikçe bunu yapmaya devam ediyor. Şimdi bu yazdığımı da başka bir yerde kullanır. Örnek yazacağı şey -> eristik sav ile grup içi pekiştirme yapıp kendini pekiştirip kendini haklı görecektir <- tarzı şeyler. Üstüne bir de algısız, reaya, cahil bilmem ne yazar bu iş tamam🙂

Figürün algısı neyse figürün şahsiyeti kendisi neyse benim irademde o misali takılır, takıldıkça da pekişir bir irade koyduğunu sergilediğini düşünür.
Gerçekten komiksin😹 Andar Han üzerinden irade yaptığımı savunuyor bir de🙂 O Andar Han olayı öncesinde de kaç kere insanları böyle sınıflandırma diye yorum attım. Eleştiriden ölesiye korkuyorsun bunu mobbing, saldırı gibi algılıyorsun. Devamlı analiz yapıyorsun ya (!) benim analizim de küçükken ağır eleştirilere maruz kaldığın, takdir görmediğin. Ya aile içinde ya okulda böyle şeyler yaşamışsın. Senin dilinle ifade edeyim: küçükken yaşadığın zorlantıları büyünce bu şekilde tezahür ediyorsun.

Aynı sofradayız bu felsefe başlığında. Yardımcı olmak varken, insanları kategorilere ayırmak neden?
+1

Son düzenleme:
@ZCPS21 @Paper.C

Nasıl tartışma fasıl istişare yapılır konumuzda anlattığımız üzere, ve öncesi tanrılar dersinde bahsettiklerimiz üzere: @Paper.C gelince okursun artık burası önemli.

@Oreki @just chillin , işbu arkadaşlar için ne yaparsanız yapın ne ederseniz edin liboş bireylerde ve liboş toplumlarda iyileşme görülmez, psikiyatrik bir bozukluktur, ihtiyaçlar doğrultusunda çıkar yarar fayda için gütmek ihtiyaç görmek hasılı araç olarak kullanmak dışında pek olası tercih yoktur, görüldüğü üzere de liboştan bireyler ve liboştan toplumlarla köle efendi ilişkisi haricinde bir ilişki kurarsan da pet eğitimlerinde de görüldüğü gibi, nihayetinde bozukluk görürsün ve bu muhabbetlerin tezahürü yaşanır.

İrade koyamazlar irade sergileyemezler iradeleri sönüktür bu yüzden de böyle irade-i tahvil figür gördüğünden popülizm takılırlar, algıları çok düşüktür ilkeldirler zaten bunların tezahürü en ilkel atalardan gelir. Tribal yani kabilecidirler, bu yüzden de grup içi pekiştiği müddetçe biri birini pekiştirdiği müddetçe süratle güdülürler, dolayısıyla da esasen fırlatılıp atılan peçelerden farkları yoktur. Keza zaten bu aşağılı kompleksi yüzünden de sıkı sıkıya bu türden pratiklere sarılırlar, Sosyal medyadaki içerik tüketim çılgınlığının tezahürü de budur, Yani Popülizm seçkincilik muhabbeti.

@ZCPS21 O yüzden muhatap alınmaması sadece ihtiyaç hasılı kullanılması gereken kölelerdir.

Size katılıyorum😊 Adam öz eleştiri yapacağı yerde hâlâ insanları yaftalayarak o öz eleştiriden kaçıyor. Görmezden geldikçe bunu yapmaya devam ediyor. Şimdi bu yazdığımı da başka bir yerde kullanır. Örnek yazacağı şey -> eristik sav ile grup içi pekiştirme yapıp kendini pekiştirip kendini haklı görecektir <- tarzı şeyler. Üstüne bir de algısız, reaya, cahil bilmem ne yazar bu iş tamam🙂

Son düzenleme:
bu arada senin bu bozuklukları zorlantı dolayısıyla yapma nedenin yaş aralığından kaynaklı bilesin.
Adamın yaşı belli değil😹 Seni takdir etmeyenler nedense irade-i tahvili olmayanlar yaşı küçükler olarak yaftalanıyor (!)

Ahahaha😹 Biriyle tartışırken sırf takdir görmek için başkalarını etiketliyorsun. Haklı çıkmak uğruna yapmayacağın şey yok. En büyük eristik sav kullanan sensin haberin yok. Eleştiriden bu kadar korkma sonra senin deyiminle psikiyatrik müşahede görmen gerekebilir🙂

@Paper.C

İşte denklemler işte sağlamaları 😎

Adamın yaşı belli değil😹 Seni takdir etmeyenler nedense irade-i tahvili olmayanlar yaşı küçükler olarak yaftalanıyor (!)

@ZCPS21 Yaş aralığı ve ergenlik hormon salınımları, hamile olanın yapacağı işler değil bunlar 😂 hamile olanda soyut becerilerde kontrol sorun olmuyor.

Ahahaha😹 Biriyle tartışırken sırf takdir görmek için başkalarını etiketliyorsun. Haklı çıkmak uğruna yapmayacağın şey yok. En büyük eristik sav kullanan sensin haberin yok. Eleştiriden bu kadar korkma sonra senin deyiminle psikiyatrik müşahede görmen gerekebilir🙂

@ZCPS21 Şimdi iki bağımsız hatta üç bağımsız arkadaşın eylemlerinde davranışlarında samimi yani TROLL değil ifadelerini görüyorsun, yani veriler hem tutarlı hem de kullanılabilir denklemi de söyledim sana koy denkleme güt bunları

@ZCPS21 not herhangi bir projeksiyonu aç atıyorum Google akademik'ten işte nasıl güdebiliriz projeksiyonlarını görebilirsin sosyoloji fakülteler çıkışlı makalelerden.

Şaka değil gerçekten, Google Akademik içerisinden bile DERGİPARK gibi yerlerde de sosyoloji fakültelerinden çıkışlı jüri onamlı makalelerde projeksiyonlar yapılır, bu projeksiyonlar da ifade edilir, Öyle ki düşünce kuruluşları da, bunun üstüne sıkı sıkıya çalışırlar düşünce kuruluşları söyler yani şöyle şöyle güdelim böyle böyle güdelim şuradan şöyle güdelim buradan böyle güdelim diye.

Son düzenleme:
Eleştiri göreceğim diye düşüp bayılacak adam😹 Hâlâ atılan mesajlardan bağımsız şeyler yazıp konuyu değiştirmeye çalışıyor. @telefonunugoster beni bir daha herhangi bir tartışmana etiketleme. Direkt beni engelle ben öyle yapacağım. (Mesajlarımın başka konularda hedef gösterici şekilde kullanılmasına rızam yoktur. Bu bir daha yaşanırsa moderatör ekibine de aynı şekilde ileteceğim.)

@ZCPS21

Asıl ben teşekkür ederim @just chillin bu saatten sonra merak etmeyin sizinle iletişim yok denklem sağlamayla alakalı bize veriler sunduğunuz için asıl biz teşekkür ederiz @Paper.C

Eleştiri değil salt ansiklopedik bilgi kaldıramayan @just chillin sürekli şahsa saldıran konu içerisinde zerre fayda yarar bilgi yok sadece şahsı itibarsızlaştırmak sadece şahsı aşağılamak üstüne @just chillin mi?

Teşekkürler.

@Andar Han , Andar han burada duygu durum koşul olmakta, @just chillin ise oldukça düşük algılı birey @Oreki ise gene düşük algılı ama parlayan irade koyduğu sanılan figür.

@Paper.C

Total de bunların hepsinin amacı bir irade koydum ben deyip biri birini pekiştirmek, iradeler zayıf sönük irade koymaya da çekinik olunca, biri birine pekişme parlayanda irade tahvil kabilecilik törecilik kuramdan biri birine grup içi pekişme yapmak.

Bu da popülizm yani seçkincilikten bununda tezahürü batı kültürünün en ilkel tarafından günümüz popüler batı kültüründen kaynak STK'lar sosyal gruplar mühendislikten özetçe batı kamu diplomasisinden kaynaklanmaktadır.

Ne yazık ki üzülerek söylemek durumundayım, daha çok acılar travmalar göz yaşları zatı şahanelerimizi yozluğun cehaletin cahilliğin çukurunda beklemektedir.

@Paper.C İşte tüm bu fraksiyonlar bunların pekişmesini sağlamak üzere tasarlanmış toplum mühendisliği araçlarıdır, üniversitelerin projeksiyonlarında da zaten bu çalışmalar açıkça belirtilir düşünce kuruluşları da yayınlarlar teşekkürler.

Yani konumuzdaki kamu diplomasisi 17.Yüzyıl ve günümüz projeksiyonlar düşünce kuruluşları konumuzla alakalı, sizde buradan olgusal olarak gözlemlemiş oldunuz.

Eleştiri göreceğim diye düşüp bayılacak adam😹 Hâlâ atılan mesajlardan bağımsız şeyler yazıp konuyu değiştirmeye çalışıyor. @telefonunugoster beni bir daha herhangi bir tartışmana etiketleme. Direkt beni engelle ben öyle yapacağım. (Mesajlarımın başka konularda hedef gösterici şekilde kullanılmasına rızam yoktur. Bu bir daha yaşanırsa moderatör ekibine de aynı şekilde ileteceğim.)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı