Tanrının ihtiyacı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
bilim gelişince evrimin eksikelri daha da ortaya çıkıyor

E bu zaten beklenen bir sey?

Teorinin olayi zaten zaman icerisinde eksiklerinin bulunmasi.

Bu konularda her gun yaziyoruz, teoriler asla ispatlanamaz diye. Yeni bulgular isiginda teori gozden gecirilir buna gore yeniden duzenlenir.

Newton yasalarinin var olmasinin ama Newton yercekimi teorisinin yerini rolativiteye birakmasinin da sebebi bu.

Yoksa siz sey mi zannediyorsunuz? -> Evrim bazi konulari aciklayamiyor; o halde evrimin acikladigi tum hususlar yanlis olmali.

Oyle bir sey yok.

Kaldi ki evrim teorisinin yetersiz kaldigi ya da henuz aciklayamadigi meseleleri de yine evrimsel biyoloji alaninda calisanlar ortaya koyuyor, 2 cumle Arapca ile tum kainati anladigini sanan takkeliler degil.

E bu zaten beklenen bir şey?

Teorinin olayi zaten zaman icerisinde eksiklerinin bulunmasi.

Bu konularda her gun yaziyoruz, teoriler asla ispatlanamaz diye. Yeni bulgular isiginda teori gozden gecirilir buna gore yeniden duzenlenir.

Newton yasalarinin var olmasinin ama Newton yercekimi teorisinin yerini rolativiteye birakmasinin da sebebi bu.

Yoksa siz şey mi zannediyorsunuz? -> Evrim bazi konulari aciklayamiyor; o halde evrimin acikladigi tum hususlar yanlış olmali.

Oyle bir şey yok.

Kaldi ki evrim teorisinin yetersiz kaldigi ya da henuz aciklayamadigi meseleleri de yine evrimsel biyoloji alaninda calisanlar ortaya koyuyor, 2 cumle Arapca ile tum kainati anladigini sanan takkeliler degil.

Evet beklenen bir şey ben de onu diyorum ama şu anda daha ağır basıyor ve böyle devam ederse daha ağır basacak

Evet beklenen bir şey ben de onu diyorum ama şu anda daha ağır basıyor ve böyle devam ederse daha ağır basacak
Yahu her gün korona mutasyona uğruyor diye ağlıyorsunuz sonra gelmiş burada ağır basıyor diyorsun.

Yahu her gün korona mutasyona uğruyor diye ağlıyorsunuz sonra gelmiş burada ağır basıyor diyorsun.

Mutasyonla evrimi bağlamak? Evrim Teorisiyle İlgili Doğru Zannedilen 14 Yanlış Bilgi 11. maddeye bir bakın onedioyu normalde vermezdim ama evrimi savunan bir site olduğu halde vermek istedim kısaca evrimde sağlıklı mutasyon olasılığı yoktur ya kötü ya da nötr mutasyon vardır deniyor.
Ayrıca: Yorumarlda bir arkadaş şöyle demiş mantıklı geldi benim sözler değil aklınızda olsun
İnsanlar maymundan evrildi diyelim şimdiki maymunlara niye evrilmeden bu zamana geldi :D hadi maymunların bazıları ihtiyaç duymadı evrimleşmeye ben evrimleşmicem deyip eski halinde kaldı o zaman ağacın kökünde duran canlı neydi o niye gelmedi hepsi mi kabul etmiş evrimleşmeyi kavga etmişler galiba hepsi farklı bir şeye evrimleşmiş :D hadi onu da geçtim ilk canlı neden evrimleşti sonsuz bir döngü olması imkansız olduğuna göre bir başlangıç olmalı :D hala maymundan hayvandan geldiğine inanan varsa gitsin başka bir şeye dönüşsün beyni tam evrilememiş :D kalkar simdi evrimleşmiş birisi atomların birleşmesiyle oluştu der peşin peşin söyleyeyim gitsin kafasını bir duvara vursun bakalım ne oluşacak :D

Kanıt olarak mı soruyorsunuz? Bütün konuyu bunun üzerine tartışıyoruz zaten.
Hayir.

Bu cumledeki gizli ozne; "agir basiyor" dedigin sey nedir onu soruyorum?

Evrimin aciklayabildigi seylerin, aciklayamadigi seylere gore cok yetersiz kaldigini mi dusunuyorsun?

Mutasyonla evrimi bağlamak? Evrim Teorisiyle İlgili Doğru Zannedilen 14 Yanlış Bilgi 11. maddeye bir bakın onedioyu normalde vermezdim ama evrimi savunan bir site olduğu halde vermek istedim kısaca evrimde sağlıklı mutasyon olasılığı yoktur ya kötü ya da nötr mutasyon vardır deniyor.
Mutasyon evrimin ana maddesidir. Ayrıca sağlıklı mutasyon olmadığı tamamen yalandır. %20 yararlı, %80 zararlı ve nötr mutasyonlar vardır. Ülkenin biyoloji müfredatının berbatlığına bak. Evrim anlatmadan, mutasyon anlatırsan, adaptasyon anlatırsan böyle olur. Kaynak olarak aldığın yere bak. Onedio 😀 Nature'da yayınlanmış bir makale at bakalım bu konuda, bu safsataları destekleyen.
maymunlara niye evrilmeden bu zamana geldi :D hadi maymunların bazıları ihtiyaç duymadı evrimleşmeye ben evrimleşmicem deyip eski halinde kaldı o zaman ağacın kökünde duran canlı neydi o niye gelmedi hepsi mi kabul etmiş evrimleşmeyi kavga etmişler galiba hepsi farklı bir şeye evrimleşmiş :D hadi onu da geçtim ilk canlı neden evrimleşti sonsuz bir döngü olması imkansız olduğuna göre bir başlangıç olmalı :D hala maymundan hayvandan geldiğine inanan varsa gitsin başka bir şeye dönüşsün beyni tam evrilememiş :D kalkar simdi evrimleşmiş birisi atomların birleşmesiyle oluştu der peşin peşin söyleyeyim gitsin kafasını bir duvara vursun bakalım ne oluşacak :D
Yazıya bak. Buram buram cehalet kokuyor. Biz 6 milyon yıl önceki maymunlar ile, eski dünya maymunları ile, ortak ataya sahibiz. Günümüzdeki şempanzeler bizim kuzenlerimiz. Yaklaşık %99 gen benzerliğine sahibiz. Maymunlar evrim geçirdi. Arkadaş daha evrimi maymundan gelmek sanıyor. Ata ve ortak ata kavramları farklı şeylerdir. Maymunlar evrim geçirdi, geçiriyor, üstte attım mesela. "Pamama maymunları taş devrine girdi" diye. Kimlerle uğraşıyoruz ya.

Ama siz bu eksikler ve bu yanlışlar olmasına rağmen evrim teorisine inanıyorsunuz keşke sizin gibi güzel insanlar ateizmi bıraksa...
Ayaklarımızın yere basmasını sağlayan kuvvetin teorisinde bile eksiklik var. Bilim bu eksikler sayesinde ilerlemeye devam eder zaten. Yani bu eksikler var olmasaydı bilim 200 yıl önce Newton'un kafasına elma düştüğünde son bulurdu.

Ama evrim bir doğa kanunudur ve yanlış olamaz. Yanlış olabilecek bir şey varsa o evrim teorisidir.

Daha net bir örnek verecek olursam; yarın yer çekiminin teorisi yanlış çıkarsa bir anda havada uçmaya başlar mıyız sizce? Ayaklarımız yere basmaya devam eder değil mi? İşte bu yüzden yer çekimi bir doğa kanundur ve yanlış olamaz. Yanlış olabilecek bir şey varsa o da bu kanunu açıklayan teoridir.

Aynı şekilde evrim teorisi yanlışlanırsa yerine bir yenisi gelir ve evrimi başka şekilde açıklar. Ama evrim var olmaya devam eder.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı