Tartışmayı bilememek ülke genelinde söz konusu

SELEF

Hectopat
Yer
Bohemian Grove
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dışarıda, sosyal medyada veya forum sitelerinde olsun, neredeyse kimse tartışmayı, laf söylerken karşı tarafı dinlemeyi ya da konuşurken ses seviyesini ayarlamayı bilmiyor. Bence günümüzün gizli, halının altına süpürülmüş sorunlarından birisi de budur. Bir süre önce bile şahit oldum buna, hatta mesajlar gönderime kapatıldı, o derece kötüyüz yani tartışma konusunda. Bu konu hakkında daha ince fikirleri olanları yorumlara davet ediyorum.

Sitede alakasız sorun ve konuları tartışarak konuyu İslam'a, Muhafazakar kesime, sonrasında siyasete, sonrasında Arap sorunu vesaire. Her türlü konu siyasete düşüyor. Birazdan da öyle olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Milletvekilleri bile birbirinin sözünü bölüp hakaret ediyorsa toplumun medeni tartışma derecesinden ne bekliyorsunuz ki?
Milletvekilliği çok da eğitimli bir meslek değil aslında. 2018 seçimlerinde 355 milletvekili adayı İlkokulu mezunuydu. Keşke milletvekili olma şartlarından biri de üniversite mezunu olmak olsaydı.
Forumdaki tartışma bilmememizin 1. sebebi cahillik bana göre. 2. si de fanatizm. İnsanlar bildikleri tek şeyin en doğru şey olduğunu zannediyor. Sıfır araştırma, sıfır eleştirel bakış. Örnek vermek gerekirse sadece showroomda 15 dk bindiği arabaya yorum yazacak kadar bilgi sahibi olabiliyor insanlar.

Sitede alakasız sorun ve konuları tartışarak konuyu İslam'a, Muhafazakar kesime, sonrasında siyasete, sonrasında Arap sorunu vesaire. Her türlü konu siyasete düşüyor. Birazdan da öyle olacak.
Hiç karşılaşmadım daha önce. Benim karşıma çıkanlar marka fanatiği cahillerdi:D

LoL kitlesinde olmayan sorundur. Gerçekten çok rahat bir şekilde tartışabiliyorsunuz takımın ne yapması gerektiğini, hatalarınızı vs hep belirtiyorlar. Gerçekten çok elit bir kitle, küfür çok nadiren görüyorum herkes birbirini dinliyor.

İnsanlıktan nefret etme sebeplerimden belki en önemlisidir. Tüm bir nesile ilkokullarda tartışma kötü olarak yansıtıldı birisiyle hafif atışırsanız buna tartışma denirdi ve hocalar kızdığından dolayı ve o dönemler başkalarından örnek alma dönemi olduğundan zihnin tam olarak gelişmemesinden dolayı Türkiye'de insan bilinç altında tartışmak çok kötü bir şey şeklinde düşünülüyor. Olumsuz olumlu bir konu, hareket hakkında eğer konuşmayacaksak iki fikir karşı karşıya geldiğinde bunu mantıklı dille tartışmayacaksak ve ya eleştirmeyeceksek niye varız ki? Eleştirecek bir şey yoksa biz bu Dünya'ya sınanmak için geldik herkes kusursuzsa neden biz buradayız? Osmanlı'da cehalet ve çağı reddettiklerinden dolayı yok olmuştu böyle giderse Türkiye Cumhuriyeti içinde aynısı olacak. "Tüfek icat edildi mertlik bozuldu." şeklinde bir marşı olan devletin devam niteliğinde sayılacak aynı topraklarda aynı milletin kuracağı devlette aynı kafayla gittiği sürece yok olmak zorunda.

Milletvekilliği çok da eğitimli bir meslek değil aslında. 2018 seçimlerinde 355 milletvekili adayı İlkokulu mezunuydu. Keşke milletvekili olma şartlarından biri de üniversite mezunu olmak olsaydı.
Burada demek istediğim milletvekili gibi halkı temsil eden ve onlar adına konuşan kişiler bile tartışmasını bilmiyor. Halk ne yapsın?

Yeni konular

Geri
Yukarı