Tavuk göğsünün bazı yerlerinde siyahlık olması bozulduğunu mu gösterir?

• Konuyu başlatan hreyc
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 811

hreyc

Picopat
Daha fazla  
Tavuk göğsünün bazı yerlerinde siyah renkte bir şeyler var, bozulmuş mu?

Tavuk göğsünü pilavla yiyorum, bozulmaması için ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tavuk tükemiti riskli bir ürün özellikle de ağzı açık bırakılmış ve uygun saklama ortamında değilse. Tüketirken lütfen dikkat edin. Günü birlik ve taze tüketim et ve lezzeet kalitesini bir arada yükseltir. +5 derece üstünde bakteri üreme hızı yüksektir. Renk değişimi sıvı kayganlığında ki artış bozulmaya başladığına işarettir. Dikkatli olun!

Tavuk tükemiti riskli bir ürün özellikle de ağzı açık bırakılmış ve uygun saklama ortamında değilse. Tüketirken lütfen dikkat edin. Günü birlik ve taze tüketim et ve lezzeet kalitesini bir arada yükseltir. +5 derece üstünde bakteri üreme hızı yüksektir. Renk değişimi sıvı kayganlığında ki artış bozulmaya başladığına işarettir. Dikkatli olun!
tavuk göğsü pilavın üstünde, ikisini nereye koyayım bozulmaması için ve kaç gün yiyim ?

Gördüğün siyahlıklar damarlar olabilir. Yine de dikkatli olmak gerekli. Tavuk çok sakat bir besin. Zehirlenme olasılığı çok yüksek. Eğer öğle yemeği filan yapıyorsanız kesinlikle tiftik halinde kullanın. Tiftik sevmiyorsanız kavurma filan yapın.

Pirinç pilavını da, tavuğu da piştikten sonra kalanı ikinci defa ısıtıp yemek çok da sağlıklı bir işlem değil zaten. Tavuk ürünleri de hem pişmeden, hem de piştikten sonra beklemeden çabuk tüketilmesi gereken ürünlerdir.

Son düzenleme:
Pişmiş tavuk göğsü mü? Hangi ortamda saklandı?

Kan olabilir, öyleyse yenilebilir ama ne zaman yapıldığı, nerede kaç gün saklandığı belli olmayan bir tavuğu yemeyin. Şüpheleniyorsanız yine yemeyin.

Pişmiş tavuk göğsü mü? Hangi ortamda saklandı?

Kan olabilir, öyleyse yenilebilir ama ne zaman yapıldığı, nerede kaç gün saklandığı belli olmayan bir tavuğu yemeyin. Şüpheleniyorsanız yine yemeyin.
Yemeği annem pişiriyor. İkinci öğünü yemiştim ve tavuk göğsünde siyahlık yoktu diye biliyom. İkinci öğünü yedikden sonra buzdolabına koyuyom. Yemeği ısıtmadan yiyom zaten, tahmini olarak 10 dakika bekliyom soğukluğunun çoğu gitsin diye, gittikden sonra üçüncü öğünde onu yiyom. Üçüncü öğünde tavuk göğsünün bazı kısımlarında siyahlıklar oluyor, ondan dolayı yemiyorum siyah olanları. Ne öneriyorsunuz bu konuda ?

Yeni konular

Geri
Yukarı