İnceleme Tayyab Kart

Kart bende yok, bu yüzden bu ön izlenim kafasında bir yazı olacak. Bu karta da para vermem zaten. Neyse kartımıza geçelim.

Tayyab Kart
Karşınızda Türkiye'nin ilk İslami (!) kartı. Özelliği ne diye soracak olursanız, bilmiyorum. Gerçekten bilmiyorum. Hani ne özelliği var da tercih edilir bilmiyorum. Kıble özelliği, imama sor özelliği gibi saçma şeyler için kart alınmaz. Bu arada ismi de bana bir şey hatırlattı.
1692437579548.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada neden helal olduğundan bahsetmiş ama ben istesem Papara ile de alkol almam. Hani anlamadım bunu. Bir de nasıl alkol falan alınmayacak bu ile onu da anlamadım. Migros gibi bir sürü yerde satılıyor.

Konuyu biraz fazla dağıttım. Şimdi sitesindeki özelliklere bakalım.

Siteyi açtığımızda şöyle bir şey karşılıyor bizi:
"İlk İslami kartınızı bugün sipariş edin ve paranızı bereketlendirin"
Nasıl bereketlenecek? Hani ben bu kartı aldım diye her sevap yazıldığında 100TL mi gelecek bana? Saçma. Geçelim.

Biraz aşağıda da tasarımlar karşılıyor bizi ve gerçekten de kart tasarımları fazla. En azından çeşitlilik konusunda bir iş yapmışlar.

Bunun aşağısında da bir günde kart teslimi yapılacağı yazıyor. Papara'nın kaplumbağa kuryeleri düşünüldüğünde eğer bu doğruysa en azından kart hızlı geliyor.

Kartta bütün ülkelerde geçerli temassız varmış. Neyse ki sadece BAE ve Suriye'de geçerli temassız koymamışlar.

Kart uygulamasından sadaka verileceği yazıyor ama şüpheliyim bu konuda. Nereye gidiyor bunlar? Yolda gördüğünüz dilencilere para verseniz en azından bir yere gittiğine emin olursunuz. Pek güvenilir bulmadım.

Cashbackler varmış ama nereden ne kadar verildiğini bulamadım. Yazmamışlar galiba.

Umre çekilişi varmış. Bu iyi bir özellikmiş. En azından belki umreye gidebilirsiniz.

Helal Tasarruf ve Kumbara mantığını anlamadım. Başka kart ile yapınca haram mı oluyor? Saçma.

Sanırsam kart uygulaması üzerinden helal yatırım yapabiliyormuşuz ama nasıl işliyor bilmiyorum. Bunun hakkında yorum yapmayacağım.

Bir kart uygulamasında neden namaz vakti var?

Neden takvim var?

Neden müezzinlerin ezanları var?

Neden Kıble gösteren bir şey var?

Neden imama soru var?

Neden Kur'an var? Bir uygulama yükleyip de okuyabilirim bu kitabı.

Tayyab Dergisi, ATV Haber için güzel bir alternatif olabilir.

Limitler
Kart ücreti: 159 TL'lik tek seferlik ödeme (sadece fiziksel)
Aylık bakım: ₺27 (hesap başına, kart sayısına bakılmaksızın)
Diğer kartlardan transfer: %1, 77 + ₺1
ATM'lerden para yükleme: %1, 15 + ₺1
Türkiye'deki herhangi bir ATM'den para çekme: %2
Diğer banka kartlarına havale: ₺2
IBAN ile transferler: ₺2
Kartlar arası transferler: ₺1
Uygulamada ödemeler: ₺2
Aynı hesap altındaki kartlar arasında transfer: ücretsiz

Kısacası bu enayi avlamak için yeni bir yol arkadaşlar. Almayın, aldırtmayın.

Alkol, sigara gibi özellikleri engellenmiş bir kart olduğuna göre buna "İslami kart" demek yerine, 18 yaşından küçük çocuklar için özel çocuk kartı deseler daha anlamlı olurdu bence.

Bir kart uygulamasında neden namaz vakti var?

Neden takvim var?

Neden müezzinlerin ezanları var?

Neden kıble gösteren bir şey var?

Neden imama soru var?

Neden kur'an var? Bir uygulama yükleyip de okuyabilirim bu kitabı.

Bunların hepsini açıklayayim kendi bakış açımdan bu tayyap uygulaması Müslüman'lar için bir super-App bahsettiğin sorulara cevap olarak kabul edelim. Zaten ülkede dinin dokunmadığı sektör kalmamış her kes kendi malını bir şekilde satmayı planlıyor. Reklamın iyisi kötüsü olmaz zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı