Technopat bitiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam haklısınız. Konudan biraz bağımsız olarak ben de düşüncemi dile getirmek istiyorum. Bugün bir kişiyi imla yanlışından dolayı 3 kere raporladım. Hepsinde de moderatör gidip düzeltti o yanlışı. Arkadaş da ceza almıyor. Nokta koymayı unuttuğu için ceza alan kaç tane arkadaşım var. Moderatörler kendine çekidüzen vermeli bence.

Bu durum denk geldiğin moderatöre bağlı. İnsaflı biriyse ceza vermez ilk 2-3 defa ama hiç düşünmeden ceza verenlerde var. Şansına bağlı bir durum kısaca.
Belki bir daha hiç yemem.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Artık açılan konular bile saçma sapan konular.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu fayda ama. Kullanıcı sorun yaşıyor yazıyor buraya, bir yazım hatasından bir gün ceza yiyor sorununu çözemiyor e forum mantığı nerde kaldı?
Tamam fayda ama buranın da kuralları var sonuçta. Sen bu kadar esnetirsen adam da atıyorum “amaaan mesajımı nasıl olsa moderatör düzenler ben de bir on dakika su içer gelirim” diyor. Moderatör olarak birinin mesajını düzenlemek ne kadar yorucu bir iş yapan bilir. Bir tane hata kaçırırsın hemen ardından gelen mesaj “moderatörler de -de/-da’yı yanlış yazıyor ama cezayı biz yiyoruz” oluyor bu sefer de:)
Kitle buna itiyor artık. Ama bu Sosyal'in sorunu değil. Yeni kitleler artık böyle.
Aynen. Sosyal yine sosyal sonuçta. İçindeki kitle değişmeye başladı biraz orası doğru.

Her gün boş tartışmalar görmeye başladım, en ufak konularda bile ve teknoloji ile ilgili sorunlarımın konularına kimse yazmıyor, yazılsa bile bir iki kişi yazıyor. O da soru soruyor ve bir daha bakmıyor. Hiçbir işime yaramıyor artık. Siz neler düşünüyorsunuz? Bence kullanıcıların çoğu artık Konu Dışı bölümündeki eğlenceli konulara bakıyor.

Hocam sanınırım bayram yüzünden oldu öyle ki Frisby kasamın fanları bozuldu konu açtım 1 tane bile iade edin ya da Frisby C4 diyen olmadı şaşırdım. :/

Her gün boş tartışmalar görmeye başladım, en ufak konularda bile ve teknoloji ile ilgili sorunlarımın konularına kimse yazmıyor, yazılsa bile bir iki kişi yazıyor. O da soru soruyor ve bir daha bakmıyor. Hiçbir işime yaramıyor artık. Siz neler düşünüyorsunuz? Bence kullanıcıların çoğu artık Konu Dışı bölümündeki eğlenceli konulara bakıyor.
Olur mu öyle hiç sevgili hocam? :)

Dikkat edin ban yemeyin biliyorsunuz anında ban ban ban. ☝🏼🎭

Özellikle ''oyunun orijinal mi?'' diye sorup konu sahibi ''evet'' yazdıktan sonra bir daha konuya bakmayanlar. Çünkü onların amacı yardım etmek değil orijinal değilse linçlemektir. Orijinal durumunu sorup yardım edenlere can kurban tabii ki. Genel anlamda forumdan memnunum. Yaşadığım sorunlarda ilk burayı açıyorum. O sorunla alakalı en az 10 tane konu çıkıyor, bakıp inceliyorum. Zaten yorum yapmaktan çok konulara girip yorumları okuyan birisiyim. Bazı ciddi konular hiç kaale alınmazken troll konulara yarım saatte 50 mesaj yağıyor. Bu konuda haklısın evet.

Son düzenleme:
Cezalar katı değil mi? Benim gördüğüm yöneticiler tamamen kalas, şakadan anlamayan, suratsız, evlat olsa sevilmez tipler! Nokta koymadı diye ceza vermek nedir! Koymazsak dünya mı batacak? Gören de hukuk metni ya da bilimsel tez yazıyoruz sanacak!

Son düzenleyen: Moderatör:
Cezalar katı değil mi? Benim gördüğüm yöneticiler tamamen kalas, şakadan anlamayan, suratsız, evlat olsa sevilmez tipler! Nokta koymadı diye ceza vermek nedir! Koymazsak dünya mı batacak? Gören de hukuk metni yada bilimsel tez yazıyoruz sanacak!
Nokta koymadığın için değil, Türkçe kurallarına uymadığın için ceza yiyorsun.

Kurallar katı değil, tamamen yerinde ama son birkaç aydır verilen cezalar o kadar saçma ve baştan savma ki çoğu kaliteli kullanıcı forumu bıraktı, sahalar çoluk çocuğa kaldı.
Sistem özelliklerini soran kişiye cevap veren birine "kopyala-yapıştır cevap" cezası, yazdığı mesaja kaynak sunan birine "reklam yapmak" cezası, sürekli aynı tarz konuları açan ve çözüm beğenmeyen konu sahibine usulünce sitem eden birine "konu dışı cevap" cezası, sorunun oyunun korsan olmasından kaynaklandığını belirten birine "gereksiz mesaj" cezası ve daha nicesi.

Üstüne tatil dönemi, bayram dönemi vs. girdi, hepten sessizleşti buralar.
Üyeliğimin üzerinden neredeyse 5 sene geçti ve son 2 senedir fazlaca aktifim, ilk kez şöyle bir dönem geçirdiğimize şahit oluyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı