Technopat moderatörlerinde dehşetül vahşet bir ego var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok güzel "dislike" yağmuruna tuttunuz.
İnsanlar katılmadığı mesajlara gereksiz yere "hahaha" ya da "kızgın" atmasın diye dislike ifadesi eklendi, şimdi ondan da şikayet ediliyor. : )

İnsanlar düşüncenize katılmamış hocam belli ki.

@Ecmel moderatörlüğünüz hayırlı olsun bu arada.

Tam bi arkadaşla fikir alışverişi yaparken veya tartışırken, imzayı referans göstermişsin diye 1 saat uyarı almak çok saçma gelmişti geçen gün. Kullanılan imza bu forumda ayıp bir şeymiş gibi bir durum söz konusu. Yazım hatalarıyla alakalı kurallar da esnetildi herhalde biraz.

Tam bi arkadaşla fikir alışverişi yaparken veya tartışırken, imzayı referans göstermişsin diye 1 saat uyarı almak çok saçma gelmişti geçen gün. Kullanılan imza bu forumda ayıp bir şeymiş gibi bir durum söz konusu. Yazım hatalarıyla alakalı kurallar da esnetildi herhalde biraz.
İmzaları değiştirebiliyorsunuz. 5 sene sonra imzanız değiştiği zaman o mesajın bir anlamı kalmıyor. Bu yüzden böyle bir yasak var.

Yazım hatalarında eskiye göre biraz daha esnek davranılıyor.

İmzaları değiştirebiliyorsunuz. 5 sene sonra imzanız değiştiği zaman o mesajın bir anlamı kalmıyor. Bu yüzden böyle bir yasak var.

Yazım hatalarında eskiye göre biraz daha esnek davranılıyor.

Hocam bir de ek olarak Android'den girince imzalar gözükmüyor.

İnsanlar katılmadığı mesajlara gereksiz yere "hahaha" ya da "kızgın" atmasın diye dislike ifadesi eklendi, şimdi ondan da şikayet ediliyor: )

İnsanlar düşüncenize katılmamış hocam belli ki.

Hocam olsa ne olacakki "beğenmedim" ifadesi yine atmışlar 'hahaha" ve "kızgın".

Cezalara itiraz edebilirsiniz. Eğer haksız bir ceza varsa yönetim tarafından düzeltilip moderatöre gerekli uyarılar yapılır.

Başlıkların belli bir şekilde olması lazım. Bunu düzenlerken başlığın aşırı bozulduğunu düşünüyorsanız rapor sistemiyle belirtip daha uygun bir başlık önerisinde bulunabilirsiniz.

Böyle bir şey varsa da itiraz edip banın kalkmasını talep edebilirsiniz. Hatalı olan banlar kaldırılıyor zaten.

İşlem uygulanırken kime uygulandığına bakılmıyor. Kurallara göre davranılıyor. Seçici davrandığını düşündüğünüz moderatörleri de yönetime bildirebilirsiniz.

Böyle bir durumda da yine yönetime bilgilendirme yapabilirsiniz. Kendi arkadaşımız falan fark etmiyor, kurallara aykırı kim davranıyorsa ceza alır.

Böyle bir şey de söz konusu değil. Moderasyon ekibi kendi içinde bir bütün ve herkesin belli görevleri var. Herkes birbiriyle iyi geçiniyor ve iyi anlaşıyorlar. İçeriyi bilmeden nasıl bir gruplaşma olduğu ithamında bulunuyorsunuz acaba?

Adınızı bile ilk defa görüyorum. Ne zaman artistlik bir hareket yapmışım çok merak ediyorum.

Sadece ithamlarda bulunmak hiç hoş bir davranış değil. Eleştiriye herkes açık, herkes hata yapabilir. Hepimiz insanız burada bizim de yanlışımız olmuştur ama bir insana ithamda bulunmakla eleştiri yapmak farklı şeyler.
  • Cezalara itiraz etmek yerine işinizi doğru bilerek yapsanız itiraz etmemizi gerektirecek durum olmaz işinizi biz öğretemeyiz.
  • RAM'i bozuk insan 2x yaptığı zaman RAM'lerin ikisi birden çalışmıyor diye başlık açarsan GOOGLE algoritmasında aynı sorunla karşılaşan adam başlığı görüp girmez bile.
  • Hatalı olan banların kaldırıldığını ilk defa duyuyorum. Bir çok raporda bulundum haklı olduğum halde banım kalkmadı.
  • E-Posta da attık geri dönüş sağlanmadı, rapor gönderdik geri dönüş sağlanmadı yapmadık mı sanıyorsunuz lütfen Allah aşkına.
Yıllar önce katıldım bu sosyale tamamen aktif olmak istediğim zaman önce açıp kuralları okudum sonra aktif olmaya başladım. Ondan önce tek tük girerdim.
Eski kullanıcılarla modlar arasında fikir uyuşumu sağlandığı an da kafalarında yanlış hissettikleri kişinin üzerine üşüşüyorlar.
Bununla ilgili bir çok konuya rastladım gerek kullanıcılar gerek moderatörler bu konuda sessiz kalmak istiyordum ta ki ucu bana dokunana kadar.
O kadar yazdık gönderdik ses seda yok biz de kafamıza göre takılıyoruz bu sosyalde.

Sadece ithamlarda bulunmuyorum doğruları söylüyorum kafamdan kurmuyorum yaşadıklarımı yazıyorum. Dinime bütün bir insanım yalan ve iftiradan nefret ederim.
Benim yazdıklarımın doğruluk payı olmasa buraya yazmazdım zaten.

Beni kişisel algılamayın sizlerin de yanlışı olabilir her insan dört dörtlük olacak diye bir kaide yok konu başlığıyla alakalı olması gerektiğinden ben gördüğümü yazdım.

Önerileriniz için teşekkür ederim iyi görevler.

Süper modların neredeyse hepsi değişti, 1 tane süper-egolu birisi var o kendisini biliyor zaten. 😀

Bence de var. Özellikle moderatörlerle ilgili, cezalarla ilgili açılan konular genellikle moderatörün cevabıyla kilitleniyor. Bu durumca mağdur kişi bir cevap yazamıyor.

Birebir tam konuyu özetleyen bir başlık yazıyorum.

125 konu açmışsınız, son açtığınız konuları da inceledim başlık çok bir değişikliğe uğramamış. Onun dışında 125 konuda elbet birkaç tane çürük çıkabilir, bu durumda rapor sistemini kullanmalıydınız.

Gerekli düzenlemeler de yapılıyor ama bazı başlık düzeltmeleri gereksiz oluyor biraz.

Rapor sistemini kullansaydınız siz de keşke. 2 senelik üyeliğiniz mevcut, hata oldu mu rapor sistemini kullanmanızı söylememiz gerekmemeli.

Her neyse, moderatörler de başlıkları ve içerikleri düzenlemeyecek artık. Bakalım, moderatörsüz Technopat Sosyal nasıl olacak?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı