Technopat nasıl bu kadar büyüdü?

Bu forumda her gün 1000 kişi aktif. Sayfayı her yenilediğimde bambaşka konu, rehber ve çözümler var. Herkes kurallardan şikayetçiyken bu kadar kişi nasıl oldu? Tam tersi olup; herkesin kurallardan bıkıp forumu terketmesi gerekirdi. Çünkü başka örnekleri var. Burada bu kadar hem soru soran hem soru çözen kişi nasıl geldi?
Pandemiden dolayı bence. Evde 7/24 PC başında geçirenler Technopata girdi.

Çünkü diğer forumlarda saçma sapan, ezbere cevaplar veriyorlar. Başka foruma git minidump dosyanı at bir tane adam dönüp bakmaz sorununa. Technopat'da ise bir sürü bilgili hocamız var. Mavi ekran sorunu mu yaşadım? Hemen minidump dosyamı atıyorum ve cevap geliyor. Ben sırf bu yüzden Technopat dışında bir yere sorunum olunca konu açmıyorum.

Ki bunu herkes biliyor. Kurallar katı olsa bile yardım alacakları başka bir alternatif olmadığını biliyorlar. :)
DA forumda bilen kişileri etiketleyinçe konuların %90 çözülüyor. Mavi ekran sorunları için.

DA forumda bilen kişileri etiketleyince konuların %90 çözülüyor. Mavi ekran sorunları için.
DA forumun mavi ekran konuları bizimkiler kadar çok mu? Günde 10-15 konuya bakıyorum. Orada günde max 4-5 konu açılıyor. Ek olarak bizim kadar detaylı inceleyemiyorlar.

DA forumun teknik desteği buraya göre bayağı bir kötü.

Technopat'ı büyük yapan şeyleri sıralayayım.

1- Yöneticileri çoğu konuda bilgili olması. En kolay örneği Recep Baltaş'ın mavi ekran bilmesi ile bilgisayar montajlaması.

2- Düzen ve kural var.

3- Aktif üyelerin yardımsever olması.

4- Teknik destek konularına hakim olan bir sürü üye var.

5- Moderatörlerin doğru seçilmesi. Şu an kimin seçildiği belli olmuyor.

Çoklu üyelik olduğunu düşünmeden edemiyorum, kusuruma bakma.

Bazı üyeler ''forumu bırakıyorum'' başlığı altında gerçekten gidiyor, çay içmeye. 15 dakika sonrasında geliyorlar, sorulduğunda da aktifliğini azalttığını söylüyorlar. 🤣 Bırak aktiflik azaltmayı, senden benden çok mesaj yazıyor.

Kurallardan şikayetçi olanlar da gidemiyor. Pardon, belki çay molası veriyorlardır. Orasını bilemem. Sonuçta bırakamıyorlar. Mesajlarında şikayetçi oldukları rahatlıkla görülebiliyor lakin memnun olmadığı platformu bırakamıyorlar. Sebebini sormak lazım.

DA forumun mavi ekran konuları bizimkiler kadar çok mu? Günde 10-15 konuya bakıyorum. Orada günde max 4-5 konu açılıyor. Ek olarak bizim kadar detaylı inceleyemiyorlar.

DA forumun teknik desteği buraya göre bayağı bir kötü.

Technopat'ı büyük yapan şeyleri sıralayayım.

1- Yöneticileri çoğu konuda bilgili olması. En kolay örneği Recep Baltaş'ın mavi ekran bilmesi ile bilgisayar montajlaması.

2- Düzen ve kural var.

3- Aktif üyelerin yardımsever olması.

4- Teknik destek konularına hakim olan bir sürü üye var.

5- Moderatörlerin doğru seçilmesi. Şu an artık o da belli olmuyor.
Orada burası kadar çok olmuyor ama genelde bakan ve çözüm sunanlar oluyor.

Dediğiniz maddelere katılıyorum.

Bazı üyeler ''forumu bırakıyorum'' başlığı altında gerçekten gidiyor, çay içmeye. 15 dakika sonrasında geliyorlar, sorulduğunda da aktifliğini azalttığını söylüyorlar. 🤣 Bırak aktiflik azaltmayı, senden benden çok mesaj yazıyor.
Hocam sıcak sıcak. Bakalım neler olacak :ROFL:

Son düzenleme:
Herkes kendine uygun konuya girip bir kaç şey bildiği için milleti aşağılamayı sevdiği için bağımlık yapıyor sanırsam. Bazı kullanıcılar var çok iyi, fakat çoğu kullanıcı çoluk çocuktan oluşuyor ve sosyopat kitle. Bazı kişiler de burayı sosyal medya olarak kullanırlar bilmediği konulara girip boş mesaj yazarlar. Site hoş güzel, cevaplar hızlı geliyor ama yine ama diyeceğim. Çünkü modlar egosunu tatmin etmek için banlıyor gibi geliyor artık. Geçen sansür koyduğum halde yazıyı silmiş. Bir kere de en ufak yazım yanlışından hatta yanlış bile denemez kısaltmayı farklı bir şekilde yazdığım için banlandığımı gördüm. DH forum siyaset konuları ile dolmasaydı orada takılırdım herhalde, fakat giriyorsun konu açıyorsun cevap veren gören veya umursayan olmuyor.

Geri
Yukarı