Technopat neden bu kadar samimi?

Garip bir şekilde ben çoğunluğun tam tersini düşündüğünü düşünüyorum :D Yazım kurallarımızdan dolayı yıllardır buranın bir dikta rejimi ile yönetildiği söylenir durur. Samimi bulmanıza sevindim [emoji847]

Yazım kurallarının amacı her zaman dediğim gibi Sosyal'i herkes için okunur kılmak [emoji4]
Yazım kuralları konusundaki tutumunuzu takdir ediyorum. Elin Fransızı İngilizce'yi hiçbir yerde kullanmıyor ama bizde tam tersi yarı İngilizce yarı Türkçe konuşmak için kırılıyoruz.

Ceza sistemi daha esnek hala getirilebilir, klavye başında yazmak ile talafondan yazmak farklı sonuçlara sebep olabiliyor.

Yazım kuralları konusundaki tutumunuzu takdir ediyorum. Elin Fransızı İngilizce'yi hiçbir yerde kullanmıyor ama bizde tam tersi yarı İngilizce yarı Türkçe konuşmak için kırılıyoruz.

Ceza sistemi daha esnek hala getirilebilir, klavye başında yazmak ile talafondan yazmak farklı sonuçlara sebep olabiliyor.
Zaten hatayla "öbyle" yazabilirsin ama hatayla cümle sonuna nokta koymamak olmaz biliyorsan imla kurallarını.

Yorumlarda gördüğüm kadarıyla yazım kuralları baya bir konuşulmuş, açık konuşmam gerekirse yazım kurallarını bilmek burada bulunan herkesin bilmek ve uygulamak zorunda olduğunu düşünüyorum. Sonuçta burada bulunan moderatörler ve yönetim üyeleri sosyal kullanıcıların aleyhine bir iş yapmıyor, tam tersine bir iyilik yapmış oluyorlar. Değerli Türkçemize sahip çıkıyorlar. Ne dediği anlaşılmayan birçok metin görmek istemeyiz değil mi :) ? Ondan sonra yardım isteyen bir üyeye ne dediğini anlamadığın için yardım edemezsin ya da sen yardım istediğinde sana anlaşılmayan bir cevap geldiğinde ne yapman gerektiğin konusunda kafan karışır.

Açıkçası bazı üyelerin bu ortamı neden samimi bulmadığı konusunda da şaşırdım. Sonuçta burada bulunan çoğunluk elinden geldiği kadar insanlara yardım ediyor ve bilmese bile bir çözüm yolu bulmak için uğraş veriyor, buna adım kadar eminim. Adam istemese hiç uğraşmaz değil mi :) ?

Zıt görüşlü konulara gelecek olursak, bu zamana kadar o kadar sert cümleler içeren tartışma ortamı ne gördüm ne duydum (istisnalar hariç) Genelde saygı sınırları çerçevesinde yapılıyor tartışmalar.

Şahsi görüşlerimdir. İyi günler.

Gerçek hayatta kimsenin buradaki gibi parlamento üyesiymiş edasıyla konuştuğunu düşünmüyorum. Buradaki amaç sadece technopat kullananların değil diğer insanların da bir şey araştırırken karşısına çıkan sitede (Örn: technopat.net/sosyal) tam olarak okuyup anlayabileceği bir yazım dili ile muhattap olmasını ve bunu beğenerek diğer forum sitelerinden farkını anlamasını sağlamak. Kimse "slm arkdşlar pcm çöktü napmam gereq" gibi knşan birine yhardım etmk istmz dmi arklar :) Bir de çok bilmiş ortalama 15.000-20.000 mesaj yazmış arkadaşlar olmasa.

Farkımız tarzımız olsun. En başta ben de çok andım yöneticileri ancak insan zamanla alışıyor ve dilimiz daha güzel bir şekilde kullanılıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı