Technopat Neden Hep Sabit Markalar Kullanıyor?

Maryo

Hectopat
Linçlemeyin beni, sadece dikkatimi çekti bu durum. Her PC toplama videosunda ya Cooler Master ya Corsair kullanılıyor. Mesela Corsair LPX RAM'lerden daha F/P RAM'ler olmasına rağmen neden o RAM'leri kullanıyorlar? Bildiğim kadarı ile Ballistix veya Neo Forza RAM'ler kullanılabilir. Veya sıvı soğutma neden hep Cooler Master?
Bana açıklayabilir misiniz saygı çerçevesinde ve düzgünce?

Deneyim ettikleri markaları, ürünleri kullanıyorlar. Hep sabit markalar kullanmıyorlar. Sonuçta ortada büyük bir teknoloji oluşumunun önerisi var, bu öneriyi tercih eden de oldukça geniş bir kitle var. Önerdikleri ürünün sorunsuz olmasını, alıcıların ve kullanıcıların sorun yaşamamasını istiyorlar.

Mesela Maker 5T çıktığı zamanlarda sürekli onunla sistem topluyorlardı, öneriyorlardı. Çünkü inceleyip çok beğendikleri, kalitesine güvendikleri bir modeldi.

Neden linç yemekten korktuğunuzu da anlayabilmiş değilim açıkçası. Normal bir soru. Bunun yüzünden birisini linçleyecek kişide bir problem vardır.

Deneyim ettikleri markaları, ürünleri kullanıyorlar. Hep sabit markalar kullanmıyorlar. Sonuçta ortada büyük bir teknoloji oluşumunun önerisi var, bu öneriyi tercih eden de oldukça geniş bir kitle var. Önerdikleri ürünün sorunsuz olmasını, alıcıların ve kullanıcıların sorun yaşamamasını istiyorlar.

Mesela Maker 5T çıktığı zamanlarda sürekli onunla sistem topluyorlardı, öneriyorlardı. Çünkü inceleyip çok beğendikleri, kalitesine güvendikleri bir modeldi.

Neden linç yemekten korktuğunuzu da anlayabilmiş değilim açıkçası. Normal bir soru. Bunun yüzünden birisini linçleyecek kişide bir problem vardır.

Maalesef insan bu.
Ne beklediğimiz kadar ne beklemediğimiz de önemli.

Mesela RAM konusunda hep Corsair LPX modeli kullanılıyor ancak Ballistix modeli o bütçede bu RAM'den daha kaliteli ve daha iyi OC oluyor ama neden bunu kullanmıyorlar?
Ayrıca son videoda neden daha iyi bir B550 anakart yerine giriş seviyesi bir X570 kullanıldı?

...daha iyi OC oluyor...
Birçok kişide anlayamadığım bu tuhaf düşünceye siz de sahipsiniz. Büyük ihtimalle herkes aynı kişiden görüp söylemeye başladı. Ortada herkese önerilen bir ürün var. OC yapacak adam zaten detaylıca araştırmasını yapıp ürünü ona göre tercih eder. Bu bilgisayarı alacak herkes OC yapmayacak. İyi OC potansiyeli, bir ürünün genelde tercih edilmesi için bir faktör değildir.

Ayrıca son videoda neden daha iyi bir B550 anakart yerine giriş seviyesi bir X570 kullanıldı?
Daha iyi anakarta neden daha iyi olduğu açıklamasıyla beraber bir örnek alabilir miyim? Araştıracak vaktim yok ancak böyle diyorsanız aklınızdaki anakartla videodaki model arasında çok fark olduğuna inanıyorsunuzdur.

Giriş seviyesi X570 şu an giriş seviye hariç bütün B550'lerden daha uygun fiyata.

LPX RAM'ler yapısı gereği her sistemle de uyumlu oluyor ve F/P bellekler.
Micron çipli belleklerde çok stok sıkıntısı var.

Ayrıca son videoda Vengeance RGB Pro SF kullanıldı.

Birçok kişide anlayamadığım bu tuhaf düşünceye siz de sahipsiniz. Büyük ihtimalle herkes aynı kişiden görüp söylemeye başladı. Ortada herkese önerilen bir ürün var. OC yapacak adam zaten detaylıca araştırmasını yapıp ürünü ona göre tercih eder. Bu bilgisayarı alacak herkes OC yapmayacak. İyi OC potansiyeli, bir ürünün genelde tercih edilmesi için bir faktör değildir.

Daha iyi anakarta neden daha iyi olduğu açıklamasıyla beraber bir örnek alabilir miyim? Araştıracak vaktim yok ancak böyle diyorsanız aklınızdaki anakartla videodaki model arasında çok fark olduğuna inanıyorsunuzdur.

B450 ile B550 arasında bir fark var biliyorsunuzdur.
Ancak bildiğim kadarı ile B550 ile X570 arasındaki fark B450 ile olan farkı kadar değil ve ayrıca daha iyi MOSFET soğutuculu bir B550 ile daha serin bir sistem kurulabilir.

Giriş seviyesi X570 şu an giriş seviye hariç bütün B550'lerden daha uygun fiyata.

LPX RAM'ler yapısı gereği her sistemle de uyumlu oluyor ve F/P bellekler.
Micron çipli belleklerde çok stok sıkıntısı var.

Ayrıca son videoda Vengeance RGB Pro sf kullanıldı.

Giriş seviyesinde kastettim ben onu, bu sistemdeki RAM'leri değil.

B550 ile X570 arasındaki fark B450 ile olan farkı kadar değil...
Dediginizden hicbir sey anlamis degilim. Konunun basinda neden X570 yerine B550 kullanılmadı diyordunuz, şimdi de X570 ve B550 arasında o kadar da fark yok diyorsunuz.

Sistemde kullanılan anakartı gereksiz kılacak bir alternatif (tercihen B550 çipsetli) de görebilmiş değilim henüz. Örnek vermeden yaptığınız her yorum, konuyu başka forumlara taşımaktan öteye gitmez 😒

Dediginizden hiçbir şey anlamis degilim. Konunun basinda neden X570 yerine B550 kullanılmadı diyordunuz, şimdi de X570 ve B550 arasında o kadar da fark yok diyorsunuz.

Sistemde kullanılan anakartı gereksiz kılacak bir alternatif (tercihen B550 çipsetli) de görebilmiş değilim henüz. Örnek vermeden yaptığınız her yorum, konuyu başka forumlara taşımaktan öteye gitmez 😒

Neden bunu dedim?
Çünkü arasında fark yok demiştim. O zaman daha iyi bir B550 alınarak daha stabil bir sistem kurulur. Ayrıca daha serin çalışarak performans olarak geri döner. Ve bence o son sisteme iyi bir B550 daha çok yakışırdı.

Yok, anlaşamıyoruz sanırım. Uzuyor, uzadıkça da tatsızlaşıyor konuşma. İki cümle vereyim sana, aralarındaki tutarsızlığa sen karar ver:
  1. Ayrıca son videoda neden daha iyi bir B550 anakart yerine giriş seviyesi bir X570 kullanıldı?
    Bu cümlede aynı fiyatta alınabilecek B550 anakartın daha iyi olduğu savunuluyor.

2. Ancak bildiğim kadarı ile B550 ile X570 arasındaki fark B450 ile olan farkı kadar değil...
    Burada da aralarındaki fark o kadar da değilmiş...
Burada bahsedilen fark fiyat farkı olmadıkça cümleler tutarsız oluyor, birbiriyle çelişiyor. Ayrıca bu 3. isteyişim ancak hala daha somut bir örnek, aynı fiyatta olup da videodaki seçimi haksız çıkaracak bir B550 anakart örneği göremiyorum.

Geri
Yukarı