Technopat Sözlük talebi

Sözlük, Blog'dan daha çok ilgi görür diye düşünüyorum. Şahsen bana blog yazmak ile konu açmak arasında bir fark yok gibi geliyor ama sözlük öyle olmayacak. Bir ürünün bütün kullanıcıları tek konu altında toplanacak. Tutacağını ve yararlı olacağını düşünüyorum fakat o kısma her isteyen yazamayacak. En az 6 aylık üyelik ve en az 500 mesaj şartı iyi olabilir. Böylece kuralları kavrayan kişiler yoğunluklu olur orada.

Din ve siyaset konusu da gereksiz bence. Küfrü geçtim de siyaset olmasa da gayet güzel olur. Siyaset yapıp boş vakit harcamayalım, herkes biliyor zaten neyin ne olduğunu. Bilmeyen de hiçbir zaman bilmeyecek. Küfre tek tük izin verilebilir diye düşünüyorum. Orada bir tık daha rahat olunsa fena olmaz. Din de olmasa da olur ama belli başlı üyeler olacağı için belki seviyeli tartışmalara izin verilebilir.

Şöyle bir kural da getirilebilir: Herhangi bir kuralı 3 kere ihlal eden üye, sözlük kısmından men edilir.

Son düzenleme:
En az 6 aylık üyelik ve en az 500 mesaj şartı iyi olabilir. Böylece kuralları kavrayan kişiler yoğunluklu olur orada.
Bu daha mantıklı görünüyor. :)

Sözlük açılırsa yeni bir heyecan olur bence. Bazı sebeplerden dolayı forumu bırakmış üyeler de sözlükte aktif olabilirler. Tabi bunların olabilmesi için daha çok ''özgürlük'' diyoruz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben de insanlar terimlerin nasıl yazıldığını, kısaltmalarda küçük büyük harflerin nasıl kullanıldığını öğrensin de sürekli boş yere ceza yemesin diyeceksin sanmıştım.

Yok öyle bir şey. Kusra bakma ama bizim insanımız öyle temiz ve nezih bir ortam istemiyor. Aksine kanın gövdeyi götürdüğü konular daha çok ilgi çekiyor. Technopat.net'te bile bu böyle. En çok takip edilen hit alan konular hangisi? Hep dini, siyasi ya da ağır kavgaların, tartışmaların yaşandığı, yaşanabileceği konular. Tarif ettiğiniz bir sözlük ''Technopat Blog''tan öteye geçemez. O da Recep Baltaş'ın dediği gibi iki üç günde unutulur, gider. Bence tamamen zaman ve emek kaybı olan bir proje olur.

Daha en yenisinden bir örnek, daha Technopat'ta ''Oyun Teknik Destek'' kısmının varlığından habersiz yüzlerce insan ''Korsan Oyun'' anketinde inanilmaz bir hit yarattılar. Bu neden oldu? Çünkü kan gövdeyi götürecek belli. İnsanların ilgisini çekiyor. Hangi kullanıcı incelemesinde bu hit var. Bence gerçekçi olalım. Ne bahsettiğiniz gibi bir sözlük hit alır ne de benim bahsettim gibi bir sözlük açılır. Çünkü yönetimde bunu kontrol edebilecek yetenek yok.

Son düzenleme:
Sözlük dediğin şey sınırsız ve özgür olmalı. Yani güncel konulardan tut, dini ve siyasi konulara kadar. Bunlarla baş edip tahammül edebilecek bir zihniyet yok.

Katılıyorum. Böyle bir zihniyetin olduğu ülkede sözlük açmak için önce avukat ordusu lazım...

Zihniyet ile kimin kastedildiği açık ama bizden önce baştaki zihniyet konusunu bir çözün.

İlk konuda bahsedilen, ürünler için bir sözlük olabilir. 2013'den bu yana çok şey değişti. Lakin mevcut Sosyal üyeleri doğrudan kullanabilmeli. Ek bir yazılıma pek sıcak bakmıyoruz. Bunun için bir eklenti ya da yöntem var mı göz atacağım.

Katılıyorum. Böyle bir zihniyetin olduğu ülkede sözlük açmak için önce avukat ordusu lazım...

Zihniyet ile kimin kastedildiği açık ama bizden önce baştaki zihniyet konusunu bir çözün.

İlk konuda bahsedilen, ürünler için bir sözlük olabilir. 2013'den bu yana çok şey değişti. Lakin mevcut Sosyal üyeleri doğrudan kullanabilmeli. Ek bir yazılıma pek sıcak bakmıyoruz. Bunun için bir eklenti ya da yöntem var mı göz atacağım.
Ondan kolay ne var? Siz de Türkiye değil, yurtdışı kaynaklı site açarsınız. Türk hukukunun size ulaşamayacağı bir yerde.

Yönetim icin kullandığım "zihniyet yok" kelimesi negatif bir cümle olarak algılamayın. Aksine pozitif bir cümle. Onu siz temiz iş yapıyorsunuz kire toza bulasmiyorsunuz anlamında kullandım.

Ondan kolay ne var? Siz de Türkiye değil, yurtdışı kaynaklı site açarsınız. Türk hukukunun size ulaşamayacağı bir yerde.

Yönetim icin kullandığım "zihniyet yok" kelimesi negatif bir cümle olarak algılamayın. Aksine pozitif bir cümle. Onu siz temiz iş yapıyorsunuz kire toza bulasmiyorsunuz anlamında kullandım.
Bir şey değişmez erişim engellenir. Dizi film sitesi gibi sonuna 1 2 3 koyarak gidecek halleri yok. Bunları tartışma fikri nereden çıktı ben anlamadım. Açın kendinize bir Ekşi Sözlük ya da Twitter hesabı akşama kadar siyaset konuşun. Bunun yeri ne Technopat Sosyal ne de Technopat Sözlük.

Geri
Yukarı