Technopat Sosyal ceza sistemi hakkında önerim

• Konuyu başlatan Silinen üye 311895
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 91
  • Görüntüleme 5B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 311895

Ziyaretçi
Technopat Sosyal önerim, sizin önerileriniz varsa yazarsanız iyi olur, öncelikle her ay atıyorum işte 500 mesajı olan ve daha üstü olanların girebileceği bir öneri yeri olabilir ve uygulanabilir. Kısaca Technopat Sosyal öneri üyelerden her ay fikir almak olabilir. (Konuyu moderatörler acarsa daha ciddiye alıp mesaj yazabilirler.)

Ceza uygulamaları değişebilir. Süreleri daha fazla veya daha az olabilir. Örnek söylüyorum uygunsuz üslup yaptığı zaman 8 saat uyarı alsın eğer 16 saat içerisinde tekrar yaparsa 32 saat olacak 64 saat icerisinde tekrar bir hata yaparsa 128 saat ceza alacak. Yani ceza sürelerinin iki katı süresinde yanlış yaparsa katlanacak. İnşallah anlatabilmişimdir.

Var mı bilmiyorum ama konu acarken kısıtlama gelebilir. Mesela ben 2018 tarihli ve altı olan üye kullanıcıların sadece mesaj yazabilmesini istiyorum. 2018 tarihinden beri üye olmayan kullanıcılar konuyu görebilecek ama mesaj yazamayacak. Böyle bir şey gelebilir. Bunu yapabilmesi için kendisi de 2018 tarihinden beri üye olması gerek. Bu mesaj olabilir cözümler olabilir fark etmez.

Söyleyeceklerim bu kadar, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence iyi fikir. Örnek vereyim yazım yanlışı cezası 1 saat 24 saat içinde bir daha yaparsa 1 gün ceza sabit kalsın ama belli bir saat içerisinde yapılırsa artsın @Recep Baltaş.
Onu yapacağına siteye otomatik yazım denetme yazılımı koy daha iyi hiç kimse ceza almaz.

Onu yapacağına siteye otomatik yazım denetme yazılımı koy daha iyi hiç kimse ceza almaz.

Ab düzelt seceneği var. Sadece yazım için değil hakaret vb. cezalar da uygulanabilir.

• Noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakınız.
  • Noktalama işaretlerinden önce hiç boşluk bırakmayınız.
Kelimeden sonra nokta konulur saçmalığı var bir de.
A yazsam A. istiyorlar.
Hesabımı siteden kalıcı silin diyorum silemeyiz diyorlar.
Bu ne perhiz ne lahana turşusu?

A yazsam A. istiyorlar.
Bu ne perhiz ne lahana turşusu?
Harbi ben de karşılaştım, küçük bir nokta parantez içinde ona bile takıyorlar.

A yazsam a. İstiyorlar.
Bu ne perhiz ne lahana turşusu.

2013-2014 yıllarında yazım yanlışı konusu olarak biraz abartı olduğunu biliyorum. Daha önce acılan konulardan ceza sistemi değişebilir veya öneriler eklenebilir. Varsa öneriniz yazın.

Güzel önerilerde bulunmuşsunuz. Benim tek bir önerim var o da daha önce 10.000 defa açılmış olan konuları araştırmadan tekrar açanlara ceza verilmesini öneriyorum ben. Forumda eminim 10.000 tane "Yazılıma nereden başlanır ağam?" konusu vardır ama her hafta yenisi açılıyor ve insanlar haliyle aynı cevapları veriyorlar. Buradan o arkadaşlara sesleniyorum, burası eski ve büyük bir forum arkadaşlar eminim yazılıma nereden başlanır diye bir sürü konu var, öncelikle onları araştırın. Daha dün arka arkaya 3 tane açılmıştı ya.

Güzel önerilerde bulunmuşsunuz. Benim tek bir önerim var o da daha önce 10.000 defa açılmış olan konuları araştırmadan tekrar açanlara ceza verilmesini öneriyorum ben. Forum da eminim 10.000 tane "yazılıma nereden başlanır ağam?" konusu vardır, ama her hafta yenisi açılıyor ve insanlar haliyle aynı cevapları veriyorlar. Buradan o arkadaşlara sesleniyorum, burası eski ve büyük bir forum arkadaşlar eminim yazılıma nereden başlanır diye bir sürü konu var, onlara bakabilirsiniz.

Evet, cok haklısınız. Acılan konulardan tekrar acılıyor. Beğendim, bu da gelirse güzel olabilir.

Bana kalırsa modlar kafalarına göre ceza veriyorlar. Fortnite'a gereksiz dedim diye "gereksiz mesajdan" bir saat ceza yiyorum, bir başkası açık açık tehdit ediyor milleti başka bir konuda ama ceza almıyor.
Güzel önerilerde bulunmuşsunuz. Benim tek bir önerim var o da daha önce 10.000 defa açılmış olan konuları araştırmadan tekrar açanlara ceza verilmesini öneriyorum ben. Forumda eminim 10.000 tane "Yazılıma nereden başlanır ağam?" konusu vardır ama her hafta yenisi açılıyor ve insanlar haliyle aynı cevapları veriyorlar. Buradan o arkadaşlara sesleniyorum, burası eski ve büyük bir forum arkadaşlar eminim yazılıma nereden başlanır diye bir sürü konu var, öncelikle onları araştırın. Daha dün arka arkaya 3 tane açılmıştı ya.
Bunu değiştiremezler, nedenini söyleyeyim direkt olarak -------> Her açılan konu güncel bir içerik demek. Bu da Google sonuçlarında tepeye oynamak demek. Bu da reklam demek. Reklam demek para demek. Uzar gider.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı