Technopat Sosyal ceza sistemi hakkında önerim

• Konuyu başlatan Silinen üye 311895
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 91
  • Görüntüleme 5B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Nereden biliyorsunuz verilmediğini? Ceza etiketi kalktı.
Hemen arkasına mesaj yazdı çünkü, başka konulara yazmaya da devam etti. Ceza almadığı kanısına bu şekilde vardım.

Üstüne dün bir arkadaş gamepad önerisi istemiş. Eğer istiyorsa DH ikinci el bölümünden temiz bir tane bulabileceğini söyledim. Hiçbir sebep gösterilmeden mesajım silindi. Tekrar yazdım, yine mesajım silindi.

"Mesajım neden siliniyor?" diye yazınca bu sefer gereksiz mesajdan ceza yedim. :D

Türkiye'de bulunan hemen hemen tüm forumlarda aktif olarak bulunuyorum, Technopat kadar aktif kitlesi olan bir forum yok. Ama bu moderasyon gerçekten kitleyi küstürüyor.

Rakamları sallıyorum, aynı gün çözüm olarak işaretlenmiş 3 mesajım oluyor ama 4 tane de ceza alıyorum, neymiş gereksiz mesajmış.

Gereksiz mesaj olup da silinmeyen, ceza verilmeyen on binlerce mesaj yığabilirim buraya.

Ya da daha önceden onlarca kez forumda kullanılmış, kaldırılmamış, düzenlenmemiş bir şeyi ben kullandım diye ceza aldığım, yarım saat - bir saatimi harcayıp "bakın bu yaptığınız yanlış" diyerek cezamı kaldırttığım çok oldu.

Hatta tepki butonunu çok kullandığım için bir ay boyunca mesajlara beğeni/emoji atmam da engellendi. Sebep? Bir üyenin mesajlarına gidip kısa süre içerisinde tepki kullanmışım. E peki bunun neresinde problem var? Kişiye bunun için bildirim gidiyorsa ve rahatsız oluyorsa "Sosyal Seçenekleri" bu bildirimleri engelleme/yok sayma imkanı veriyor.

1638891202722.png

E Sosyal böyle bir imkan veriyorken ben neden bir ay ceza yiyorum? Ki bildirimi geçtim, kişi beni yok sayabilir de. Böyle bir imkanı da var. Ama gel gelelim ben herkese verilen bir imkanı kullanıyorum diye bir ay ceza yiyorum. Trajikomik bir durum gerçekten.

Moderasyon işini düzgün yapmıyor diye boş yere ceza almamı geçtim, bir de bu olayı düzeltmek için boş yere vakit harcamak gerçekten yorucu oluyor.

Dediğim gibi, kişilerle veya direkt olarak Sosyal'in kendisiyle bir sorunum yok. İşini hakkıyla yapan arkadaşları tenzih ederek söylüyorum, moderasyon gerçekten kötü bir durumda.

Evet, işlerin çığrından çıkmaması için, kitlenin kurallara uyduğundan emin olmak için biraz sert olmak gerekiyor, buna lafım yok. Ama sertlik başka, yanlış iş yapmak başka.

Hemen arkasına mesaj yazdı çünkü, başka konulara yazmaya da devam etti. Ceza almadığı kanısına bu şekilde vardım.

Üstüne dün bir arkadaş gamepad önerisi istemiş. Eğer istiyorsa dh ikinci el bölümünden temiz bir tane bulabileceğini söyledim. Hiçbir sebep gösterilmeden mesajım silindi. Tekrar yazdım, yine mesajım silindi.

"Mesajım neden siliniyor?" diye yazınca bu sefer gereksiz mesajdan ceza yedim. :D

Türkiye'de bulunan hemen hemen tüm forumlarda aktif olarak bulunuyorum, Technopat kadar aktif kitlesi olan bir forum yok. Ama bu moderasyon gerçekten kitleyi küstürüyor.

Rakamları sallıyorum, aynı gün çözüm olarak işaretlenmiş 3 mesajım oluyor ama 4 tane de ceza alıyorum, neymiş gereksiz mesajmış.

Gereksiz mesaj olup da silinmeyen, ceza verilmeyen on binlerce mesaj yığabilirim buraya.

Ya da daha önceden onlarca kez forumda kullanılmış, kaldırılmamış, düzenlenmemiş bir şeyi ben kullandım diye ceza aldığım, yarım saat - bir saatimi harcayıp "bakın bu yaptığınız yanlış" diyerek cezamı kaldırttığım çok oldu.

Moderasyon işini düzgün yapmıyor diye boş yere ceza almamı geçtim, bir de bu olayı düzeltmek için boş yere vakit harcamak gerçekten yorucu oluyor.

Dediğim gibi, kişilerle veya direkt olarak Sosyal'in kendisiyle bir sorunum yok. İşini hakkıyla yapan arkadaşları tenzih ederek söylüyorum, moderasyon gerçekten kötü bir durumda.

Evet, işlerin çığrından çıkmaması için, kitlenin kurallara uyduğundan emin olmak için biraz sert olmak gerekiyor, buna lafım yok. Ama sertlik başka, yanlış iş yapmak başka.

Hocam, uzun uzun yazdınız. Okudum, haklı yerleriniz var. Böyle olmasının nedeni 1-2 tane Technopat gibi forum olması yani istediğin zaman XXX kişi burnumu kırdı ne yapmalıyım gibi konu acabilecek bir forum yeri yok ve cok hatalar oluyor. Bunu örnek olarak söyledim, acsalar muhtemelen "Kardeşim burası hastane değil" filan derler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buranın çok fazla saçmalığı var, ceza sistemi de bunlardan biri ama en büyük saçmalığı istediğimiz zaman hesabımızı silemiyor olmak. Ya arkadaşım, ben hesabımı silip şu ana kadar yazdığım tüm mesajları da yanımda götürmek istiyorum belki. Sana ne bundan ya!

Hocam, uzun uzun yazdınız. Okudum, haklı yerleriniz var. Böyle olmasının nedeni 1-2 tane Technopat gibi forum olması yani istediğin zaman XXX kişi burnumu kırdı ne yapmalıyım gibi konu acabilecek bir forum yeri yok ve cok hatalar oluyor. Bunu örnek olarak söyledim, acsalar muhtemelen "Kardeşim burası hastane değil" filan derler.
Burası o yüzden bir forumdan öte "Sosyal" adı altında kurulmuş. Sosyal adı altında bir ortamda da her şeye "gereksiz mesaj" diye çat çut çizik atmak ekşi elma tadı veriyor.

Buranın çok fazla saçmalığı var, ceza sistemi de bunlardan biri ama en büyük saçmalığı istediğimiz zaman hesabımızı silemiyor olmak. Ya arkadaşım, ben hesabımı silip şu ana kadar yazığım tüm mesajları da yanımda götürmek istiyorum belki. Sana ne bundan ya!
Hesap silince veritabanında sorun oluşuyormuş. O yüzden silemiyorlarmış.

Hesap silince veri tabanında sorun oluşuyormuş. O yüzden silemiyorlarmış.
Bir üye olarak veri tabanında oluşan sorun beni ilgilendirmiyor açıkçası. Hesabımı silmek istedikten sonra bana ne veri tabanında oluşan sorundan? Bu konu çok sinirimi bozuyor. Hesabımı silip hiçbir şey olmamış gibi çıkıp gitmek istiyorum bazen bu siteden. Fakat silemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Burası o yüzden bir forumdan öte "sosyal" adı altında kurulmuş. Sosyal adı altında bir ortamda da her şeye "gereksiz mesaj" diye çat çut çizik atmak ekşi elma tadı veriyor.

Evet hocam zaten ondan dolayı dedim sosyal iyi güzel ama cok sosyal olunca öyle bir konu acılıyor ki sanki meem yeri

Bir üye olarak veri tabanında oluşan sorun beni ilgilendirmiyor açıkçası. Hesabımı silmek istedikten sonra bana ne veri tabanında oluşan sorundan? Bu konu çok sinirimi bozuyor. Hesabımı silip hiçbir şey olmamış gibi çıkıp gitmek istiyorum bazen bu siteden. Fakat silemiyorum.
Evet, haklısınız. Ben de hesabımı silip, her şeyi yok edip gitmek istiyorum. Ama işte.. @Recep Baltaş, bilgi verirseniz sevinirim.

Fortnite'a gereksiz dedim diye "gereksiz mesajdan" bir saat ceza yiyorum.

Fortnite'ın çöktüğünü ve yardım istediğini belirten bir kullanıcıya destek vermek yerine "Çöksün ne gereği var zaten" yazarsanız değil 1 saat gereksiz mesaj cezası, 1 sene trollükten ceza alırsanız şaşırmayın.

On binlerce mesajı tek tek kontrol edemiyoruz maalesef. Eğer bir mesajın gereksiz olduğunu düşünüyorsanız raporlarsınız ve gereği yapılır. Üyeler sürekli uyarılara itiraz ederken bunun gibi cümleler kuruyor. Bizler 7/24 çalışan robotlar değiliz.

Hatta tepki butonunu çok kullandığım için bir ay boyunca mesajlara beğeni/emoji atmam da engellendi. Sebep? Bir üyenin mesajlarına gidip kısa süre içerisinde tepki kullanmışım. E peki bunun neresinde problem var? Kişiye bunun için bildirim gidiyorsa ve rahatsız oluyorsa "Sosyal Seçenekleri" bu bildirimleri engelleme/yok sayma imkanı veriyor.
İfade spam'i yaptıysanız ifade bırakma yetkiniz kurallar doğrultusunda belli bir süreliğine alınabilir.

Uyarı almanız normal, bu soruyu sormanız için rapor sistemini kullanmanız gerekir.

Sosyal üyelerinin bir kere de öz eleştiri yaptıklarını görsem keşke.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı