Technopat Sosyal Temmuz Güncellemesi için Öneriler

Anladım, 5 kelime kuralı mesajların kalitesini biraz arttırmak ve aynı mesajları engellemek için.

RX 570 R3 2200G darboğaz yapar mı?
  • Sadece evet ya da hayır olarak cevaplar geliyordu. 5 kelime olduğundan daha güzel mesajlar yazıldığını gözlemledim.

• Evet, darboğaz yapabilir. R3 2200G RX 570 ekran kartını besleyemez. Cevabı kısa cevaplardan daha iyi.
Sonuçta aynı işlev. Okuyucunun aklını neden boş bilgiler ile doldurayım ki?

Adamın sorduğu soru RX570 R3 2200G darboğaz yapar mı?

Buna en kısa ve öz cevap Evet olur. En uzun ve öz cevap ise Evet yapabilir. En fazla 2 kelime ile sorun çözülüyor. Ama kullanıcının sorduğu sorudan bağımsız olarak "Ekran kartını besleyemez" vs. kelimelerin gereksiz olduğunu ve cümlenin boşa uzatıldığından yanayım.

Bunlar benim görüşüm benim düşüncemdir. Herkesin fikrine ve görüşüne sonuna kadar saygı duyarım.

Ben mesela bir konuda mesaj yazıp anasayfaya girip ilgimi çeken ya da hataya yardım edebileceğim bir konuya girip yazıyorum ve bekleme süresi karşıma çıkıyor. O vakit beni rahatsız ediyor.
45 saniye uzun bir sure degil. Kaldi ki kisa ve anlamsiz mesaj yazmaktansa mesajini biraz uzun tut.

45 saniye uzun bir sure degil. Kaldi ki kisa ve anlamsiz mesaj yazmaktansa mesajini biraz uzun tut.

Kısa ve anlamsız bir mesaj yazmıyorum. Yazdığım mesaj uzun olmasına rağmen cevaplaya bastığımda 25-30 saniyem daha oluyor.

@Emperor4231 hizli mesaj yazan birisiyim ben de kaldi ki sorun yasamiyorum bu konuda. Ben yasamiyorsam senin de pek yasayacagini sanmam.

Bende hızlı yazan birisiyim. Ama mesela bu konudan çıkıp anasayfada ilgimi çeken başka bir konuya girip yorum yazacağım ama %90 süre bekleyeceğim.

@Emperor4231 maksimum bekleyecegin sure 15 saniyedir. Daha fazla cikarsa da karsina o mesajini kisa ve anlamsiz tutmussundur. Birbirimizi kandirmayalim.

Yorumlarıma bakabilirsin. Evet hayır derken bile uzatan birisiyimdir. Hatta bu mesajı yazarken bile 20 saniye bekletme yedim :D

Yeni konular

Geri
Yukarı