Technopat Sosyal'deki halimi özetleyen Anime

Mert Can Urcan

Megapat
Daha fazla  
Meslek
Endustri Urunleri Tasarimi / Stratejik Tasarim
Evet gerçekten, yıllar sonra vakit bulup girdiğim sosyaldeki yaşadıklarımı bu anime'de kahkaha ata ata hissediyorum.

Çok başarılı, 5'er dakikalık 120 bölüm.

Saiki Kusuo no Ψ Nan - tadına bakmalısınız.

@Handsome Reis bir bak, bilgisayar temizleyip açılmıyor bu bilgisayara dönen konuları düşünerek bile gülmeye başlarsın.

Son düzenleme:
Evet gerçekten, yıllar sonra vakit bulup girdiğim sosyaldeki yaşadıklarımı bu Anime'de kahkaha ata ata hissediyorum.

Çok başarılı, 5'er dakikalık 120 bölüm.

Saiki kusuo no ψ nan - tadına bakmalısınız.

@Handsome Reis bir bak, bilgisayar temizleyip açılmıyor bu bilgisayara dönen konuları düşünerek bile gülmeye başlarsın.

Yarısını izleyip bıraktığım anime.

Bilgisayarını temizle, öyle konuşalım. 🥳

Cidden ortalama 3 dakikaya sığdırılmış gerçekçilik hissi başarılı, hiçbir zorlama yok, olması gereken var.

Bir ara aralıksız bayağı izledim sonradan bir süre izlemeyince devam edemedim ama belki bir şans daha veririm bu kadar övdüğüne göre devamında bir şeyler vardır.

Bir ara aralıksız bayağı izledim sonradan bir süre izlemeyince devam edemedim ama belki bir şans daha veririm bu kadar övdüğüne göre devamında bir şeyler vardır.
Bence izlediğim onca film ve animeden sonra bir şey bulamadığımdan yeni, bu sarkastik yaklaşım çok hoşuma gitti de hatırladım ondandır. Dün Thor'un yeni filmini izlemeye gittik, 10. dakikada uyumuşum.

Aşırı övülen bir anime ancak çok bir albenisi yok. Aşırı klişeler var, izlettirmiyor kendini. Bir olay örgüsü yok, bir hikaye yok, bir amaç yok, bir dostluk yok, bir aşk yok, bir sebep yok. Yok da yok, kendini izlettirecek hiçbir şey yok. Bir şekilde doğaüstü güçler kazanmış birinin yaşamından kesitleri izliyoruz. Sabah okula gidip akşam evime gidene kadar çeksem ve üç dakikaya hızlandırsam aynı şey olur.

Aşırı övülen bir anime ancak çok bir albenisi yok. Aşırı klişeler var, izlettirmiyor kendini. Bir olay örgüsü yok, bir hikaye yok, bir amaç yok, bir dostluk yok, bir aşk yok, bir sebep yok. Yok da yok, kendini izlettirecek hiçbir şey yok. Bir şekilde doğaüstü güçler kazanmış birinin yaşamından kesitleri izliyoruz. Sabah okula gidip akşam evime gidene kadar çeksem ve üç dakikaya hızlandırsam aynı şey olur.
E bence harika bir fikir bu, yapsana belki aynısından güzel olur?
Ahah zaten 1 dakika açılış sonrası kalan 3:18 süreye hikaye örgülerinde atlanan tüm olayları koymuşlar, mantığı o. Her süper kahraman, robot, romantizm, mistisizm de bir olay örgüsü, bir şeyleri çözmek, konuların ters köşe yapmasına alışığız, ancak tuvalete gittiğinde tuvalet kağıdı biten bir süper kahraman hangi gücüyle bunu çözebilir sorusuna cevap bunlar. Mesela hiçbir anime'de cep telefonu şarjı o karakter ölmeyecekse bitmiyor bile diyebiliriz.

thor tam bir hayal kırıklığıydı :D

Thor'a kötü demek istemiyorum, hayal kırıklığı da, gerçekten "filler" kelimesiyle "darphane" kelimelerini iç içe gömmüşler ve nasılsa izlenir diye salmışlar. Ne kadar güzel arkadaşlarım var kimse uyandırmadı filmde - onlar uyumuşlar mı sormadım gerçi.

Bazen sakarlıkla bir şeyi kırmış/bozmuş olabiliyoruz ya da her gün temizlik yapmadığımız için bir adımı atlamış olabiliyoruz.

Favori korkutma sahnem birisinin bilgisayarını topladıktan sonra PSU şalterini açmamak. Böyle basit şeyler için bile konu açılması normal, çözmek için buradayız. :)

Geri
Yukarı