Technopat Sosyal'in Ağır ve Acımasız Kuralları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Klarel11

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar hemen ''Git o zaman kardeşim'' demeyin. Bakın bu foruma üye olan kimseler bir ücret almıyorlar. Kimisi sorusuna cevap arar, kimisi yardımcı olmayı sever. Burada herkese saygım var. Eski üyelere lafım yok. Ben de herkes gibi bilmediklerimi sorarım, bildiğim konularda ise insanlara yardım ederim. Kimse, ben her şeyi biliyorum diyemez. Herkesin bilmediği şeyler olabiliyor. Burada ki amacımız arkadaşça zaman geçirmek, arkadaşlara yardımcı olmak. Site yöneticileri dahil görmüştür, ben kimseyle laf dalaşına girmedim. 2-3 kişi, imzasına ''Klarel11 isimli kişiyi takmayın'' yazmıştı. Ben, nasıl olsa sanal ortam deyip edebimi bozmadım. Argo ya da yanlış sözler sarf etmedim. Muhataba bile almadım. Benim yaşım 20. Ben bu yaşıma kadar ilk defa bir forum sayfasına üye olup, 1000 küsür mesaj yazdım. Benim üyelere olsun, yöneticilere olsun saygım eşittir. Ben buraya üye olmadan önce Türkçeyi savurgan biçimde kullanırdım. Üye oldum yazılarım bile değişti. Bundan dolayı teşekkür ederim. Türkçeye saygım var. Ama site kurallarda çok katı. Tamam kural olmasa, herkes at koşturur ama kurallar çok ağır. Kişilerin bir takım hataları olur. Kimse hatasız değildir. Yanlış yazdım ise bu düzeltilir. Ben kalkıp ''Kardeşim benim yazıma elleme'' demem. Ama bir hatada uyarı sistemi olmadan, şap diye ceza geliyor. Ben o cezayı keyfimden yapmadım. Ya da amacım burada zorbalık değil. İnsanlık hali, sadece bana değil herkes için. Adam bir konu açıyor, ertesi gün sistem toplayacak aklında soru işaretleri var. Diyor, bu forum bilgili sorumu sorayım. Sorusunu soruyor. Hemen ceza yiyor. Mesaj yazamıyor. Ee bu adam yarın sistem alacak, ya da bir teknik sorunu var. Ertesi güne kadar bekliyor. Onlara da yazık. Tamam üye oldu, her yere saçma konular açarsa, milletle sataşma yaparsa onu tutma zaten sitede. Sil hesabını. Benim demek istediğim, uyarı olmadan, her yanlışta direk ceza verilmesi. Ben ''Bize ulaşın'' bölümünden yazdım. Güzelce dedim. '' Kurallar çok ağır, cezamı kaldırır mısınız? Cezaları hafifletin.'' diye. Ama kalkmadı şimdi kalktı konu yazıyorum bende. Ayrıca cezamın bitişi bu akşam 9 idi. Saat 9:30 olmuştu hala yazma iznim yoktu. 1 saat sonra kalktı cezam. Beni anlayanlara teşekkür ederim. Burada bir bütünüz. Gelin şu ceza sistemini hafifletelim. Kimse mağdur olmasın. Hem @Recep Baltaş abi olsun hem @Ali Güngör abi olsun, inceleme videolarını izlerim ve bilgilerine saygım var. Severek takip ederim. Kimse burada kimseden üstün değildir. Benim hatam yok mu ne hatalarım vardır. Ben kalkıp, ''Ben hata yapmam, benim önerimi uygula'' dedim mi? Umarım bu uzun yazım, çoğu arkadaşa umut olur. Saygılarımla.

Kurallar ağır değil. Gözünüzde anlamsızca çok büyütüyorsunuz. İçinde yaşadığımız ülkenin dilini de güzel ve doğru kullanmakta herkesin görevidir. Bu Technopat Sosyal'e özel bir şey değil. Hayatımız her anında görevimizdir. Bu kuralları aşan üyeler için tabii ki yaptırım uygulamamız gerekiyor. Aksi taktirde burası çok düzensiz bir hal alır. Olabildiğince ufak hataları görmezden gelip, ceza yerine uyarı vermeye çalışıyoruz.

Tekrardan Technopat Sosyal Kurallarını gözden geçirmenizi şiddetle öneriyorum.

Biz de zamanında sizin gibi düşünüyorduk ve bundan edindiğimiz bazı tecrübeler oldu. Pek çok şey düşündük, hata yapan herkese ilk önce uyarı verelim, belki dikkate alınır diye uyarı sistemini de denedik ama büyük bir çoğunluk uyarıları dikkate almadı. Bir yerden sonra uyarı verdiğimiz kullanıcıların bir saat sonraki hatalarını takip edemez olduk. Şimdi ceza alan kullanıcıların ertesi gün yaptığı hataları takip edemiyoruz...

Cezaların bile yer yer işe yaramadığı, bir kullanıcının aynı nedenden en az 5 ceza aldıktan sonra kurallara uymaya başladığı bir ortamda sorunu sistemde değil kendimizde aramalıyız. Bunu da kuralları hafifleterek veya disiplinden taviz vererek aşamayız.

Az önce cezalarınızı inceledim... Sırf Çoklu Üyelik nedeniyle üst üste 7 ceza aldığınızı gördüm. Toplamda ise 26 cezanız bulunmakta. Yukarıdaki örnek için 5 ceza yazdım ama durumu biraz iyimser düşündüm sanırım...

Merhaba @MF

İçimde kaldı. Ben ilk üye olduğumda şöyle bir konu açmıştım. Linkini veriyorum.

Technopat Sosyal Ailesi Hepinizden Özür Diliyorum

Burada da dediğim gibi özür dileyip, hatamı anladım. Fakat siz bu konuyu görmeden, bana o cevabı verince size yazmak içimde kaldı. Umarım beni anlarsınız. Esen kalın..

Son düzenleyen: Moderatör:
Hatanızı anlamanıza sevindim fakat bunu gerçekleştirene kadar 7 ceza almanız gerekmiyor. Hatanızı fark etmeniz için 7 ceza almanız gerekiyorsa kurallar ağır ya da acımasız değil tam tersine hafiftir anlamına gelir. Bu durumda kurallar daha da hafiflesin demek pek mantıklı ve samimi bir istek olmayacaktır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı