Technopat Sosyal'in ceza sistemini nasıl buluyorsunuz?

Genel olarak toparlayalım

• Oy verenlerin toplamı
    207
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kuralların neden olduğunu anladığımızda neredeyse hiç uyarı almamaya başlıyorsun.

Bazı moderatör arkadaşlar anlayışlı uzun süredir ceza almamış bu sebepten arada olabilir diyerekten düzenliyor mesajı ancak bazı arkadaşlar basıyor cezayı. Örnek olarak dün bir 1 hafta önceki mesajımdan dolayı 1 gün tatile çıkma şansı yakaladım. :D

Ben hatamı da kabul eden biriyim kendimi gereksiz mesajdan vs raporladığımı bilirim.

Ocak 2020'den beri çok daha aktifim forumda. Yaklaşık 700 mesajımı son 1 yılda yazdım. Aldığım ceza sayısı da 2020 başından beri sadece ''1''. Toplamda 4 cezam var.
cezalarrrrr.png

Cezalar ağır değil, gayet yerinde bence. Eskiden çok daha ağır, katı kurallar mevcuttu.

Bazı cezalar zayıflatılmalı, bazıları ise ağırlaştırılmalı. Türkçeye önem vermelerinin sebebi hem Türkçemizi doğru kullanmak için hem de bir mesajın kolay anlaşılması için. Cümle sonuna nokta koymadığımız için forumdan uzaklaştırılmak saçma geliyor. Konuştuğumuz, sorusuna cevap verdiğimiz kişi cümlenin sonuna nokta konulsa da konulmasa da dediklerimizi sonuçta anlayabiliyor. Bu yüzden bu tarz hatalara sadece ceza puanı verilmesi gerektiğini düşünürken forumdan uzaklaştırıcı cezaların verdiğimiz yanıtın anlaşılamayacak kadar karmaşık ya da birden fazla zıt anlama çıktığı durumlarda verilmeli diye düşünüyorum.

Şu "hem de" sözcük grubunu yazarken bile dakikalarca düşündüm, hatalı mı acaba diyerekten.

Din konusunda daha katı olunmalı. Gördüğüm çoğu evrim veya İslam konusunda kargaşa çıkıyor sürekli. Kargaşa çıkaranlara ay veya hafta ceza verilmeli. Kimse kimsenin dinine karışmamalı.
Dinine yorum yapilmasini istemeyen, dinini tartismaya acacak konulara katilmamali.

Kendi dinini referans gosteren bir arguman sunacaksan sonrasinda "dinime saygi gosterilmiyor" diye aglamayacaksin.

"Din" bolumu yok forumda, teknik olarak hicbir konuya Arapca metinler paylasmanizi gerektirecek bir sey yazmak zorunda kalmamaniz gerekiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı