Technopat Sosyal'in çok sert kurallara sahip olması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Negative Sir, siz herhalde anlamak istemiyorsunuz. Bunu birçok sefer moderasyon ekibi de belirtti. Kimsenin burada Türkçeyi koruma gibi bir amacı yok. Buradaki amaç, yazıları okunur ve güzel kılmak ki ziyaretçi ve sosyal üyelerine de güzel bir ortam bırakmaktadır. A0 türkçeyle yazdığınız yazıları okumak zorunda değiliz.

Ayrıca uymanız gereken bazı önemli Türkçe kuralları:
  1. Noktalama işaretlerinden önce boşluk bırakmayın, bitişik yazın.
  2. Noktalama işaretlerinden sonra boşluk bırakın.
  3. Cümleye büyük harfle başlayın.
  4. Soru işareti gibi noktalama işaretleri kullanın.
  5. -Mı ve -mi gibi soru eklerini ayrı yazın.
  6. Bulunma haricindeki da eklerini ayrı yazın. Örneğin: O ekran kartından bende de var.
  7. -Abilmek ve -ebilmek ekleri bitişik yazılmalıdır. Örneğin: İşlemcimi overclock edebilir miyim?
  8. Kısaltmaları büyük harflerle yazın. (CPU, GPU, RAM, AMD, MHz, GHz gibi...)
  9. Konu başlığında nokta kullanmayın.
  10. Kalın yazmayın.
Şimdi bu kuralları eklemek "güzel türkçemizi" korumak için değil mi hocam?

Bakın ben bu forumda moderasyon ekibine laf etmekten 3 ay ban yedim! Burada bana yapılanlar moderasyon ekibinin bu site de tövbe haşa (Allah'ı) demek değil mi? Bu kadar üstün görülmemeli.

Cumhurbaşkanı'na hakaretten silivriye atılmak gibi iş bu.

Bu arada eklediğim ünlemde size bağırmadım, benim bu forumda problemli olduğu sizler değilsiniz. Çok katı kurallar doğrultusunda bizlere sağa sola ilan dağıtır gibi ban atan moderasyon ekibiyle problemim var. Mesela bazı kurallar yumuşasa olmaz mı? 1 saat ban yemek yerine 30 dakika veya 45 dakika olsa?

Bu arada 7. kuralınızı ben düzeltim izin verirseniz 😊.
"Türkçenize özen gösterin ve Türkçe harf kullanın. Yabancı harfler ve "k" yerine "Q" gibi değişiklikler yapmayın. V yerine W kullanmayın, dili çarpıtan yazımlara izin vermiyoruz.".
Türkçe harf diye bir şey yoktur Latin alfabesi vardır yani ingilizcede qeyboard veya qoffee denmiyor şöyle düzeltilebilir.
"Türkçenize özen gösterin ve düzgün harf kullanın. Dilimzide bulunmayan yabancı harfler yerine örneğin. "k" yerine "Q" gibi değişiklikler yapmayın. V yerine W kullanmayın, dili çarpıtan yazımlara izin vermiyoruz.

Ayrıca uymanız gereken bazı önemli Türkçe kuralları:
  1. Noktalama işaretlerinden önce boşluk bırakmayın, bitişik yazın.
  2. Noktalama işaretlerinden sonra boşluk bırakın.
  3. Cümleye büyük harfle başlayın.
  4. Soru işareti gibi noktalama işaretleri kullanın.
  5. -Mı ve -mi gibi soru eklerini ayrı yazın.
  6. Bulunma haricindeki da eklerini ayrı yazın. Örneğin: O ekran kartından bende de var.
  7. -Abilmek ve -ebilmek ekleri bitişik yazılmalıdır. Örneğin: İşlemcimi overclock edebilir miyim?
  8. Kısaltmaları büyük harflerle yazın. (CPU, GPU, RAM, AMD, MHz, GHz gibi...)
  9. Konu başlığında nokta kullanmayın.
  10. Kalın yazmayın.
Şimdi bu kuralları eklemek "güzel türkçemizi" korumak için değil mi hocam?

Bakın ben bu forumda moderasyon ekibine laf etmekten 3 ay ban yedim! Burada bana yapılanlar moderasyon ekibinin bu site de tövbe haşa (Allah'ı) demek değil mi? Bu kadar üstün görülmemeli.

Cumhurbaşkanı'na hakaretten silivriye atılmak gibi iş bu.

Bu arada eklediğim ünlemde size bağırmadım, benim bu forumda problemli olduğu sizler değilsiniz. Çok katı kurallar doğrultusunda bizlere sağa sola ilan dağıtır gibi ban atan moderasyon ekibiyle problemim var. Mesela bazı kurallar yumuşasa olmaz mı? 1 saat ban yemek yerine 30 dakika veya 45 dakika olsa?

Bu arada 7. kuralınızı ben düzeltim izin verirseniz 😊.
"Türkçenize özen gösterin ve Türkçe harf kullanın. Yabancı harfler ve "k" yerine "Q" gibi değişiklikler yapmayın. V yerine W kullanmayın, dili çarpıtan yazımlara izin vermiyoruz.".
Türkçe harf diye bir şey yoktur Latin alfabesi vardır yani ingilizcede qeyboard veya qoffee denmiyor şöyle düzeltilebilir.
"Türkçenize özen gösterin ve düzgün harf kullanın. Dilimzide bulunmayan yabancı harfler yerine örneğin. "k" yerine "Q" gibi değişiklikler yapmayın. V yerine W kullanmayın, dili çarpıtan yazımlara izin vermiyoruz.
Latin alfabesi olsa da özelleştirilmiş sonuçta. Arayüzlerin de kaynağı Andorid ancak birbirlerinden farklılar. 🤔

Latin alfabesi olsa da özelleştirilmiş sonuçta. Arayüzlerin de kaynağı Android ancak birbirlerinden farklılar. 🤔

Hocam özelleştirme dediğin nedir? U yerine benzer ama faklı okunan ve farklı gözüken bir harf ü gibi bir şeydir hem ü de Türk alfabesi değil yine Latin.

Hocam özelleştirme dediğin nedir? U yerine benzer ama faklı okunan ve farklı gözüken bir harf ü gibi bir şeydir hem ü de Türk alfabesi değil yine Latin.
Sonuçta belli ayırt edici harfler mevcut. Mesela "x, w" gibi harfler bizde yok. Zaten diğer alfabelerde de aynı durum söz konusu. Kimisi çoğu alfabede kullanılmayan "ň" harfini kullanıyor kimisi "œ" harfini.

Bunların kaynağı Latin alfabesi olsa da artık o dillere malolmuş bu harfler dizesi. Okunuşları bile dilden dile değişebiliyor. Türk harfleri demekte bir sakınca olduğunu sanmıyorum. 🤔

Benim en rahatsız olduğum konu sistem toplama konu limiti. Kardeşim ben A gününde 15 Bin TL'ye sistem toplayacağım için konu açtım diyelim. Tamam iyi öneriler geldi. Diğer gün bütçem 20 Bin oldu. Ama konu açamıyoruz. Sistem toplama konu limitinden uyarı yiyoruz.

Benim en rahatsız olduğum konu sistem toplama konu limiti. Kardeşim ben a gününde 15 bin TL'ye sistem toplayacağım için konu açtım diyelim. Tamam iyi öneriler geldi. Diğer gün bütçem 20 bin oldu. Ama konu açamıyoruz. Sistem toplama konu limitinden uyarı yiyoruz.

Millet her gün 20-30 tane sistem konusu açtığı için bu sınırlama geldi, mantıklı bir sınırlama. Fiyat güncellemesini ilk konuda belirtin.

Ya artık o kadar uyarı yedim ki, sizin kadar değildir ama, 24 uyarı yedim. Lütfen yerine please yazıyorum ceza yememek için. Acilinde İngilizcesini yazın. Yani yasak kelimelerin İngilizcesini yazın. Şu an forumda açık gibi bir şey bu. İnşallah buna da güncelleme gelmez😅
Küfür hariç tabii ki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Millet her gün 20-30 tane sistem konusu açtığı için bu sınırlama geldi, mantıklı bir sınırlama. Fiyat güncellemesini ilk konuda belirtin.
Desteğe yazdığım da 2-3 gün sonra düzenliyorlar açtığım konuyu. Belki hiç bir şey bilmiyorum sistem toplama konusu hakkında. Moderatörleri mi bekleyeceğiz dostum?

Desteğe yazdığım da 2-3 gün sonra düzenliyorlar açtığım konuyu
Düzenlemenize gerek var mı? Yeni mesajda konuda olan kişilere bütçenizin arttığını belirtin.
Desteğe yazdığım da 2-3 gün sonra düzenliyorlar açtığım konuyu.
Gece 1-2'de açtığım rapora bile maksimum 30 dk içinde cevap geliyor. 2-3 günlük bir rapor bekleme süresi hiç yaşamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı