Technopat uyarı ve ceza sistemi

• Konuyu başlatan Bekir Öztürk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 2B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
B

Bekir Öztürk

Ziyaretçi
Arkadaşlar ben de sizin gibi bir sosyal kullanıcısıyım. Zaman zaman bazı hatalarım, eksikliklerim, yazım hatalarım oluyor. Bunların sonucunda uyarı yada ceza alıyoruz. Genelde adminlerden biri "XX olayından dolayı uyarılıyorsunuz/ceza aldınız" gibi mesajlar geliyor. Bence bu güzel bir uygulama.

İnsanlar hangi hatayı yaptıklarını öğreniyorlar. Fakat bence uyarı yada ceza aldığımızda hatayı nerede yaptığımızı da öğrenmeliyiz. Adminler bir konu linki atıp konuda bulunan X'inci mesajınızda şu hata vardır. demeliler. Bence böyle daha etkili olur. Mesela ben genelde ekran kartı yazacağıma ekran akrtı yazarım.

Fark ettiğimde düzeltirim. Fark etmediğimde ise cevapla butonuna tıklarım. Adminlerden biri fark edip cezalandırdığında ben bunu hangi iletimde yaptığımı bilmeyeceğim. Başkalarının da bu çeşit sorunları vardır. İstediğim şey uygulaması zor bir istek değil. Yapılmasını talep ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben uzun zamandır almıyorum. Ama aldığım zaman da haklıydılar. Bana gelen mesajlarda, hangi konuda yazdığım gelmişti.

Bana gelen mesaj bu. "Mesajınız Türkçe kurallarına uygun olmalıdır. Mesajlarınızı iyice kontrol edin. Noktalardan sonra büyük harfle başlayın." Ben sosyal de bildiğim Türkçe kurallarına uymaya dikkat ediyorum. Kaçırdığım yerler olmuş olabilir. Ama neresi olduğunu bilmeliyim diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
O konuda bir şey söyleyemem. Bana ceza veren yönetici hep aynı kişiydi ve belirtiyordu.

Bana da ortaya karışık geliyor. Bazen yazıyor bazen yazmıyor. :D

Bana gelen mesaj bu. "Mesajınız Türkçe kurallarına uygun olmalıdır. Mesajlarınızı iyice kontrol edin. Noktalardan sonra büyük harfle başlayın." Ben sosyal de bildiğim Türkçe kurallarına uymaya dikkat ediyorum. Kaçırdığım yerler olmuş olabilir. Ama neresi olduğunu bilmeliyim diye düşünüyorum.

Yukarıda kalınlaştırmış olduğum yerlerden ne anlıyorsunuz? Size nerede yanlış yaptığınızı söylememe gerek yok. Bunu mesajda belirtiyorum zaten. Kimse size "akrtı" yazdığınız için ceza vermez.

Bunlar yazı yazarken olabilecek hatalardır. Size mesajlarınızı kontrol ederek yazın demem gayet yeterli.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı