Technopat'ın Reklam Yerleşimi ve Optimizasyon Sorunu

Sitenin 20 saniyede açılması gibi ifadeleri gerçekten uzak bulsam da
Bu kısım dışında katılıyorum. Site yavas arkadas, neden kimse kabullenmek istemiyor ki bunu. SDN'ye vs. girin, yag gibi akıyor. Senden oturu demedim, birkac kisi daha sorun yok diyor da sorun bizde o zaman.

Farklı forumlara üye değilim ancak sen söyleyince SDN'yi biraz dolaştım, forum sayfaları arası geçiş %17 daha hızlı hissettiriyor doğrudur. Ama inan ki 20 - 25 saniye gecikmeyi forum hayatım boyunca hiç yaşamadım :) 5 saniye bile "Geç" açılma" kategorisine girer aslında benim için. Şuan 2,5 saniye sürüyor.

Tepki süresi anlamında daha iyi forumlar var ancak şuanki performans eksiklik hissettirmedi bende hiç. Daha iyi olmasına karşı değilim elbette; imkan varsa neden olmasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de üye olduğumdan değil, alternatif test için bir orayı bildiğimden yazdım :) Anlamam bu islerden ama daha iyisi olursa neden olmasın deriz.

Recep Baltaş'ın itiraz etmesine karsın, pratikte yavas oldugunu dile getirdim. Ara sıra artık yuk bindiginden midir nedir, acayip yavaşlama oluyor, konu gecislerinde kasmalar bile yasanıyor. Maalesef her zaman teknik veriler sonucu dogrulastırmıyor :)

Her zaman değil fakat bende de 20 saniyeyi bulmasa da 10-15 saniyeyi bulan yüklenme süreleri oldu. Altyapıda bazı sorunlar var anlaşılan, eminim en kısa sürede giderilecektir.

Bu konu sadece size bir yardımda bulunma çabası amacıyla açılmıştı ancak sanırım pek bir işe yaramadı.

Yo, çok işe yaradı. Sen sadece olayların şimşek hızında ilerlemesini bekliyorsun ki bu mümkün değil. Bir günde kod yazamıyoruz. Bu bir süreç.

• Dünyanın tartışmasız en iyi sunucu yazılımını kullanıyoruz ve yazılıma çekirdek bazlı lisans ödüyoruz.
  • Dünyanın en iyi WP önbellek yazılımını kullanıyoruz: En İyi WordPress Önbellek Eklentisi LiteSpeed Hakkında Bilmeniz Gerekenler - Technopat
  • Sitemiz buna ek olarak Cloudflare ile destekleniyor.
  • En güncel veritabanı yazılımını kullanıyoruz.
  • En güncel Wordpress ve Xenforo sürümlerini kullanıyor ve hem bunları hem de eklentilerini güncelliyoruz.
  • En gelişmiş arama endeksleme yazılımını kullanıyor ve düzenli güncelliyoruz.
  • Düzenli veritabanı bakımı yapıyoruz.
  • PHP 7.3 kullanıyoruz, daha günceli yok.
  • GT Metrix ve Google Pagespeed ile düzenli hız kontrolü yapıyoruz.
Bunlarla doğrudan ben ilgileniyorum. Bu bağlamda "icraat yok" lafınız arkası boş bir iddia.

Yeni reklamlar deneme aşamasında ve kullanıcılardan gelen geri dönüşlere göre güncelleniyor. Ayrıca kaldırma rehberlerine de müdahale etmiyoruz gördüğünüz gibi. Bizim sitemizde bizim reklamlarımızı nasıl kaldıracağınızı yazabiliyorsunuz. Mümkün olduğunca demokratik ve uzlaşmacı bir şekilde olaya yaklaşmaya çalışıyoruz. Buna rağmen memnun olmayabilirsiniz tabii ki, sizin tercihiniz. Memnun değilseniz de serbest piyasa olduğundan başka platformlara gitmekte özgürsünüz.

Sevgiler.
Sayın hocam dediklerinize katılıyorum, ancak bunlar mobilin sorunlu olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Özellikle son Xenforo güncellemesinden sonra çok daha kötüleşti. Sayfalar açılırken 1 dakika bekliyorum, üstüne de beklememe rağmen sitenin son yüklenirken reklamdan dolayı aşağı atması sonucu istediğim başlığa giremiyorum. Hadi girdim, mesaj yazarken yaptığım her şey siteye en az 1 saniye gecikmeli gidiyor, yazım hatası yapmamak için mobilden cevap yazmaya korkuyorum(kullanıcı deneyimimi siz düşünün artık) böyle olunca da yardım edebileceğim şey olsa da edemiyorum. Bir de dikkatimi çeken başka bir durum var, öğrenci olduğum için cepten internetim sınırlı, ve özellikle forum aşırı derecede internetimi yiyiyor, nedenini henüz anlayamadım. Sitenin kendini kanıtlamış yazılımların en güncel sürümlerini kullanıyor olması güzel ama bu mobildeki sorunu çözmüyor. Ve bu sorunu sadece ben yaşamıyorum, birçok kişi yaşıyor.
Not: Bu mesajı mobilden yazmaya çalıştım, yaklaşık 22.25'ten beri yazıyorum, saat 22.35. Masaüstünde 1 dakika sürecek mesajı ancak yazabildim.

Sayın hocam dediklerinize katılıyorum, ancak bunlar mobilin sorunlu olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Özellikle son Xenforo güncellemesinden sonra çok daha kötüleşti. Sayfalar açılırken 1 dakika bekliyorum, üstüne de beklememe rağmen sitenin son yüklenirken reklamdan dolayı aşağı atması sonucu istediğim başlığa giremiyorum. Hadi girdim, mesaj yazarken yaptığım her şey siteye en az 1 saniye gecikmeli gidiyor, yazım hatası yapmamak için mobilden cevap yazmaya korkuyorum(kullanıcı deneyimimi siz düşünün artık) böyle olunca da yardım edebileceğim şey olsa da edemiyorum. Bir de dikkatimi çeken başka bir durum var, öğrenci olduğum için cepten internetim sınırlı, ve özellikle forum aşırı derecede internetimi yiyiyor, nedenini henüz anlayamadım. Sitenin kendini kanıtlamış yazılımların en güncel sürümlerini kullanıyor olması güzel ama bu mobildeki sorunu çözmüyor. Ve bu sorunu sadece ben yaşamıyorum, birçok kişi yaşıyor.
Not: Bu mesajı mobilden yazmaya çalıştım, yaklaşık 22.25'ten beri yazıyorum, saat 22.35. Masaüstünde 1 dakika sürecek mesajı ancak yazabildim.
Mobil uygulama kullansanız sorun çözülür.

Mobilde gezinirken bi konuya girdim ve böyle bir reklam gördüm, technopat yetkilileri lütfen reklamları düzeltin arkadaşın yorumu okunmuyor :)
Screenshot_20190627-220639_Chrome.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı