Technopat'ın Sempatikliği

@tristessehivernale çünkü bu konu üzerinde biraz tartışmam olduğu için üzerime alınmamın gayet doğal olduğunu düşünüyorum. Onun dışında gayet güzel bir soru sordum, sorumda problem olduğunu düşünmüyorum. Yanlış anlaşılmaya sebebiyet verdiysem kusuruma bakmayın.

Bizim siteye hiçbir zaman lafımız zaten olmadı. Üstteki bir arkadaşın belirttiği gibi de zaman zaman moderasyonla problem yaşansa da biz elimizden geldiğince çabayı zaten gösterdik. Sosyal'in güzel bir ortam olması için uğraştık.

Moderatörlük kolay değil, zamanında kendim de yaptım hâlâ da yapmaktayım. Ne tarz insanlarla uğraştığınızı çok iyi biliyorum, işinizin kolay olduğunu da kesinlikle iddia etmiyorum. Ancak bazı arkadaşlar elinde yetki olunca maalesef kendini kaybedebiliyor. Bu da bir gerçek, lafım size değil kesinlikle. Sizi tanımam bile, ilk kez bu konuda gördüm.

Hiçbir zaman huzur kaçırma peşinde de olmadım. Onlara da karşıyım zaten. Huzur kaçırma peşinde olanlara da kesinlikle destek vermedim. Yorumlarıma da bakabilirsiniz, her zaman için profilim açıktır. Her zaman dediğimin arkasında da dururum.

Kişiye göre muamele yoksa ben de bir şey bilmiyorum!
Genel olarak yazım kuralları uyarılarını bayağı bi hafiflettik, uyarılarınıza da göz attığımda en son yazım kurallarıyla ilgili 2018 tarihinde uyarı almışsınız "direk --> direkt" 1 saatlik uyarı, bu tür küçük hataları artık düzenleyip bildirim de atıp geçiyoruz ya da uyarı bildirimi sadece gönderiyoruz. Sosyal TDK'ye bağlı bir kurum olmamasına rağmen bu tür uyarılar zamanında ne yazık ki abartılmış.
eleştirdikten 2 dakika sonra "de-da" yazımından uyarı almıştım.
Muhtemelen tesadüften başka bir şey değildir, çoğu eleştiri konusunda benzer şeyi yazdığınızı hatırlıyorum, gereğinden fazla abartmaya da gerek yok. 🙂
Gereksiz yere verilen birden fazla cezanın kaydı elimde mevcut.
Önerilerinizi, eleştirilerinizi değerlendiriyoruz ve gereken adımları atıyoruz. Geçen Aralık ayına kadar verilen uyarılarınızı inceledim, yanlış bir uyarı görüntüleyemedim bilginize.

kaldı ki rapora uyarıyı veren mod bakıyor.
Yanlış, bunu bilemezsiniz.
Neden aldığınızı gösteriyor, aldığınız mesajı göstermiyor.
Yazım kuralları, uygunsuz üslup, gereksiz mesaj vb. uyarılarda, uyarı verilen mesaj PM'de belirtiliyor. Sadece birkaç uyarı durumunda belirtilmiyordu ona da siz denk gelmişsiniz.
Mesela Recep Baltaş yazım hatası yapsa raporlasak 2 şey olur:
1) Biz ceza yeriz.
Bu algıyı değiştirmek çok zor galiba, bin kez bu tarz mesajları cevaplamışımdır ama gel gör ki hala aynı tarzda mesajlar atılıyor, artık bu tarz mesajları yazanlara söyleyecek bir şeyim kalmadı.

Mesajlarınızda ya da konu açarak izah ettiğiniz eleştiri, öneri, şikayet konularının hepsini not alıp değerlendirdiğimizi bilmenizi isterim. 🙏

Bazen yardım almaya geldiğim, bazen 20 sayfa süren tartışmaları izlemekten keyif aldığım, bazen bana göre gereksiz sebeplerden ceza aldığım için sinirlenip çıktığım, zaman zaman güldüğüm, zaman zaman tartıştığım, zaman zaman da yeni insanlarla tanıştığım bir forum ama genel olarak seviyorum yani.

hepsini not alıp değerlendirdiğimizi bilmenizi isterim.
Bunda zaten şüphemiz yok, size olan güvencimiz de var. Ancak moderasyonda bazı eksiklikler mevcut, bunun farkında olduğunuzu düşünüyor ve gerekeni yapacağınızı düşünüyorum. Evet, yeri geliyor üyeler olarak çok darladığımız zamanlar da oluyor. Bunu kabul ediyorum, bunun için kusurumuza bakmayın ancak size güvendiğimiz için eksiklikleri belirtiyoruz. Umarım bizi yanlış anlamazsınız.

Ek olarak bazı üyeler moderasyonu hedef alaraktan siteyi kötüleme peşindeler. Hiçbir zaman siteyi kötüleme tarafında zaten olmadık, olmayacağız da. Onlara da destek de vermeyeceğiz aynı zamanda. Veren üyelerin kesinlikle kendi ayıbıdır, onlara da denecek bir şey maalesef yok. Toxic insanlar her yerde olabiliyor, buna yapacak bir şey de maalesef yok.

Site şu an zaten belirli bir konumda. Siteyi daha üst seviyelere çıkarmak için her zaman uğraşmaya devam edeceğiz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı