Technopat'ta saçmalık

Okunabilir ve düzenli olması için kurallar şart. Bu kuralları önemsemeyen forumların hali de belli. Belli bir yaşa gelip kendi dilini yazmaktan aciz olan insanlara da ne desek boş aslında. İlkokul seviyesi, ne yapsınlar okul öncesine mi düşürsünler?

Ayiptir söylemesi bu zamana kadar 5600 küsür mesaj yazmisim. Türkce kurallarindan dolayi bir kere bile uyari almadim cok sükür. 26 mesajda sürekli uyari aliyorsaniz bazi seyleri yanlis yapiyorsunuz demektir.

Bircok forumda üyeligim mevcut. Düzen olmadigi icin o forumlarda fazla vakit gecirmiyorum, cünkü zerre kadar göze hitap etmiyorlar. Sikayet etmek yerine nerede hata yapiyorum diye bir düsünün.

Zamanla kurallara alışıyorsunuz. Mesela ben ilk kaydolduğum zaman açtığım her konuda istisnasız ceza yerdim. Sonradan yavaş yavaş dikkatli olmaya başladım. Tabi arada ufak tefek hatalar yapılıyor lakin moderasyon ekibi çok absürt hatalar olmadıkça ceza vermiyor.

Çok basit ve anlaşılır bir forum bence bu kadar dil bilgisine dikkat etmenin bir anlamı yok.
Banada ceza verdiler daha önce ama her ne kadar kızsakta yapılan olay gayet doğru, Türkçemizi en iyi şekilde kullanmaya yönlendiriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı