Technopat'ta takım tutar gibi marka tutan insanlar yasaklanmalı

Ben ASUS fanboylarını hiç anlamıyorum sırf ROG yazısı için o kadar fazladan para bayılıyorlar.
Evet, ASUS kendini sanırım kart üreticilerinin Apple'ı olarak görüyor çünkü her zaman ROG fiyatlandırması tüm üretici kartlarından pahalı oluyor. Tabii üreticilerin Apple'ı olması için bir kırk fırın ekmek yemesi lazım. İmzamdan dolayı yanlış algılanmasın benim durumum daha farklı :D

Merhaba, öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam üzgünüm. Konu dışı kısmına mı yoksa masaüstü bilgisayarlar kısmına mı açacağım konusunda kararsız kaldım, ben de buraya açtım.

Konuya gelecek olursak, ben artık usandım insanların aynı takım tutar gibi AMD ya da Intel, AMD ya da NVIDIA, gibi gibi karşılaştırmalarda taraf tutmasından. Bunun sonucunda %100 ihtimalle kavga çıkıyor. Yeri geldi ben de kendimi bu kavgaların içinde buldum. Yeri geldi NVIDIA'cılarla kavga ettim.

Benim isteğim şudur sevgili Technopat moderasyon takımı; bu tür insanların derhal ceza alması. Forumdan uzaklaştırılma, uyarı puanı, mesaj atma yetkilerinin alınması, vs. vs. Siz ne uygun görürseniz artık. Bu markalar bile kendi aralarında bu kadar kavga etmiyorlardır ya.

Tartışmak için var zaten forum. İsteyen istediği markayı savunabilir yanlış yönlendirmediği sürece. Misalen daha önceden ASUS markayı deneyimleyen ve çok memnun kalan birinin herkese ASUS’u savunması/övmesi kadar doğal bir şey yok. Bu ban gerektirecekler bir durum değil bana kalırsa.

Tartışmak için var zaten forum. İsteyen istediği markayı savunabilir yanlış yönlendirmediği sürece. Misalen daha önceden ASUS markayı deneyimleyen ve çok memnun kalan birinin herkese ASUS’u savunması/övmesi kadar doğal bir şey yok. Bu ban gerektirecekler bir durum değil bana kalırsa.
Evet doğru isteyen istediği markayı savunabilir bu hepimizin doğal olarak hakkı, benim değindiğim şey fanboylar. Fanboylar kavga çıkarma derecesinde savunuyorlar. Sence de bu kötü bir şey değil mi?

Evet doğru isteyen istediği markayı savunabilir bu hepimizin doğal olarak hakkı, benim değindiğim şey fanboylar. Fanboylar kavga çıkarma derecesinde savunuyorlar. Sence de bu kötü bir şey değil mi?
Fanboy dediğimiz şeyin tam olarak ne olduğuna bağlı o biraz. Bilgim eksik olabilir bu konuda. Eğer fanboy demek bir markayı kötü olduğu halde yanlış yönlendirecek seviyede savunmak ise tabii ki yanlış aksi takdirde ben daha önce deneyimlediğim tüm Apple ürünlerinden memnunsam bunu dile getirebilmeliyim. Bu neden yasaklansın ki?

Zaten fanboy insanları mümkün olduğunca uyarıp, tartışmayı büyütürse raporluyoruz. Moderatörler gerekli işlemleri yapıyorlar. Neden böyle bir konu açma gereği duydunuz ki? Bu tür insanlar foruma ben fanboyum diye gelmedikleri sürece kimin marka tuttuğunu zaten anlayamayız ki takım tutar gibi marka tutan kullanıcılar da moderatörler tarafından ceza yiyip acı gerçeği öğreniyor.

En ayar olduğum da aralarından IPS panel fanboyları 😀 kullanmayıp namusu gibi koruyan var.
+ IPS panellerde ışık sızması problemi var, ayrıca oyunlar için gecikme süresi bakımından VA daha iyi olabilir.
- Renkleri canlı gösteriyor ne sızması o kadar olur anca siyahta belli oluyor panelden anlamadığınız belli oluyor. Lütfen konuyu daha fazla kirletmeyin.

Arkadaşlar bir markayı sevebiliriz, içimiz ısınabilir, kesinlikle onu almak isteyebiliriz ancak başkalarına bir ürün önerirken en mantıklı ve ihtiyaca uygun olanını önermeliyiz. Örneğin ben genellikle AMD işlemci kullanmak isterim, Intel pek hoşuma gitmez ancak oyun oynayacak kişilere 10100F ve 10400F`i rahatlıkla önerebilirim.

Geri
Yukarı