Tek kanal RAM ne kadar FPS etkiler?

SALOOWEN

Kilopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Bu bilgisayarı almayı düşünüyorum ancak RAM tek kanal. Bu FPS'imi ne kadar etkiler? Ayrıca laptoplarda çift kanal RAM satılıyor mu çünkü kendim takmak istemiyorum. Satılıyorsa öneri de yaparsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bilgisayarı almayı düşünüyorum ancak RAM tek kanal. Bu FPS'imi ne kadar etkiler? Ayrıca laptoplarda çift kanal RAM satılıyor mu çünkü kendim takmak istemiyorum. Satılıyorsa öneri de yaparsanız sevinirim.
Mesela Apex Legends oynuyor isen 20FPS hem de daha fazla farkedebilir.

Hocam performans olarak %20+ etkiler. Ayrıca AMD işlemciler daha stabil ve performanslı çalışıyor çift kanal ram ile. Darboğaz yaşayabilirsiniz bellek bant genişliğiniz yüzünden. Zaten günümüz oyunlarına 8GB yetmemeye başladı. Tavsiyem en az 8x2 Çift kanallı bir laptop bakmanız yönünde.

Olur mu hocam benim i7-8750H/16GB RAM/1050Ti sistemimde BF1 de 60FPS alırken 90ları görüyorum çift RAM'le.

Zaten 3-4 FPS fark olur demek yanlış olur. Hangi oyunda 3-4 FPS? CS:GO'da 200 alırken 240'a çıkarsa %20 fark olur. Battlefield'da 30'dan 35'e çıkarsa da %20 fark olur.

Hocam apex legends'de kaç fps alırım ?
Oyuna göre değişir ama %10-20 civarında fark olur. Çift kanal öneririm kesinlikle.
Hocam piyasada çift kanal ram'li laptop var mı ?
Hocam bu fiyat aralığındaki laptoplar zaten Apex legends ortalama 70 fps alıyorlar (high ayarlarda tek kanallı laptoplar) yani %20 farkla (ben %20 fark olur diyenlere göre söylüyorum )
20 fps gibi bir fark olmaz gibi görünüyor bana göre

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Apex Legends'de kaç FPS alırım?

Hocam piyasada çift kanal RAM'li laptop var mı?

Hocam bu fiyat aralığındaki laptoplar zaten Apex Legends ortalama 70 FPS alıyorlar (High ayarlarda tek kanallı laptoplar) yani %20 farkla (ben %20 fark olur diyenlere göre söylüyorum )
20 FPS gibi bir fark olmaz gibi görünüyor bana göre.

Evet hocam piyasada çift kanal belleğe sahip laptoplar mevcut.
Hocam 70FPS High ayarlarda 1650 ve 8 GB RAM alamazsınız. İzlediğiniz video Apex Legends'in kaçıncı sezonu? Çatışmaya giriyorlar mı videoda.
70 FPS alıyorsanız %20 performans artışı olsa 84 FPS alırsınız. %20 performans artışı demek +20 FPS demek değildir.

Yeni konular

Geri
Yukarı