Tek öğün beslenmek mantıklı mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bloodlinee

Hectopat
3.5 haftadır tek öğün besleniyorum 7-8 kg gibi verdim 14 kilo fazlam var herhangi bir yorulma baş donmesi falan olmadı spor olarak da sadece yürüyüş aldığım kalori 700-1200-1500 arası tek öğün.

bence değil. benim de kilo fazlam vardı ve öğünümü bozmadan daha az yiyerek ve spor ile 20 kilo verdim. telefondaki kilo verme uygulamaları çok işe yaramıştı bende sana da öneririm. çok daha sağlıklı

Dostum tek öğünden ziyade fasting yapıp öğünlerini ikindi vakti gibi almayı deneyebilirsin. Bunun sayesinde daha az zamana daha çok kalori miktarı sığdırmış olursun.

• Beğen
İfadeler: T21
Kalori hesaplamayı biliyorsun fakat aç kalarak sağlıklı kilo verilemeyeceğini bilmiyorsun.

1500 kalori gayet doğal kilo vermek için. Ağır bir işte çalışmıyorum.
Kime göre doğal? Neye göre doğal? Bunun kaç tane makalesini okudun? Hangi diyetistyenden destek aldın? Kan değerlerini ölçtürdün mü? Sen zaten yapmışsın yapacağını iş işten geçtikten sonra konu açmanın bir anlamı yok.

Ben 4 öğün yemek yiyerek 3 ayda toplam 26 kilo verdim. Tek öğün yemek yemek senin için zararlı olur. Kısa sürede bunu hissetmezsin ama uzun sürede sıkıntılarını çekmeye başlarsın. En güzeli sık sık az az yemek.

1 öğünü 2'ye böl 2 vakit ye. Demek istediğim 1 öğünde ne kadar yiyorsan onu azalt bir dahaki öğüne kalanı ye.

Ben 4 öğün yemek yiyerek 3 ayda toplam 26 kilo verdim. Tek öğün yemek yemek senin için zararlı olur. Kısa sürede bunu hissetmezsin ama uzun sürede sıkıntılarını çekmeye başlarsın. En güzeli sık sık az az yemek.
Sık sık az az yeme önerilmiyor Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu: ‘Az az sık sık yemek’ efsanesi çöktü
Kime göre doğal? Neye göre doğal? Bunun kaç tane makalesini okudun? Hangi diyetistyenden destek aldın? Kan değerlerini ölçtürdün mü? Sen zaten yapmışsın yapacağını iş işten geçtikten sonra konu açmanın bir anlamı yok.
Az yemenin her zaman sağlıklı olduğunu biliyorum bu konudan aklıma yattı neyse ben gene tek öğün devam edecegim teşekkürler yardımınız için konuyu da kitlerim ben yapıyorum isteyen yapar isteyen yapmaz zaten şans eseri yaşıyoruz OMAD - Günde Tek Öğün Yemek? | Uzman Diyetisyen Deniz Eriş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı