OMAD (tek öğün) diyet sağlıklı mı?

Daha fazla  
Birkaç gündür omad diyeti deniyorum bugün 400 gram zeytinyağı eklenmiş tavuk döner ve 2-3 dilim ekmek yedim. Başka hiçbir şey yemedim + 1 saat hızlı tempolu yürüyüş yaptım sizce böyle kilo verir miyim? Not: Rica ediyorum sadece soruma cevap verin bana öneri, yok şu diyeti yap falan filan demeyin kilo vermeye uygun ya da uygun değil derseniz sevinirim.

bende yaptım bu diyeti 1-2 kilo anca verebildim 1 ayda çünkü vücut aç kaldığını sanarak daha fazla yağ depoluyor çok sağlıksız yöntem diye biliyorum daha sonra 2 öğünlük diyete geçtim sabah akşam 1000-15000klc diyet ve ayda 5-6 kilo verdim bana göre 2 öğün yemek daha iyi

Bende yaptım bu diyeti 1-2 kilo anca verebildim 1 ayda çünkü vücut aç kaldığını sanarak daha fazla yağ depoluyor çok sağlıksız yöntem diye biliyorum daha sonra 2 öğünlük diyete geçtim sabah akşam 1000-15000KLC diyet ve ayda 5-6 kilo verdim bana göre 2 öğün yemek daha iyi

Bir öğündemi 1000 kalori aldınız şimdi şöyle söyleyeyim ben 1000 kaloriyle yaşayamam onu anladım eğer 1 öğünde 1000 ise güzel fakat gün içerisinde 1000 falan ise ayda en az 10kg vermeniz lazım günde 1000 ile yaşanmaz

Bir öğündemi 1000 kalori aldınız şimdi şöyle söyleyeyim ben 1000 kaloriyle yaşayamam onu anladım eğer 1 öğünde 1000 ise güzel fakat gün içerisinde 1000 falan ise ayda en az 10kg vermeniz lazım günde 1000 ile yaşanmaz
ben gayet yaşıyorum açlıktan korkmamanız lazım açlık aslında çok iyi bir şey mideniz boşken vücudunuz kendisini yeniliyor ben yüksek kilolu biriydim baya obezdim halende öyleyim de 135 kilo ile başladığım serüvenimde 4.aya girdim ve güncel kilom 105
4 ayda 30 kilo verdim bu diyet sayesinde spor yapmıyorum sadece yürüyorum günde 7-15bin adım arası

birde sabahları egzersiz yapıyorum 15-20 dakika arası hit kardiyo diye vücudun açılmasını sağlıyor

zaten bildiğim kadarıyla 70-80 kiloda ki bir insan günde 2000-2500 kalori yemesi lazım ben 1500 kalori kıstım 1000-1500 alıyorum işte
ama kilonuz yüksekse kalori ihtiyacı da arıyor mesela eski halim 135 kiloda ki biri günde tamamen ihtiyacını alması için 3500-4000 kalori yemesi lazımdı ben ise o günlerde bile 1000-1500 kalori yedim zorluydu ilk sefer ama suya odaklandım günde 4-5 litre su açlığı bastırıyor deri sarkması falanda olmadı zaten çok göbeğim falan yoktu boyumdan dolayı

sağlıklımıdır bilmem ama bu benim yöntemim kimseye uymadım diyetisyene falan gitmedim yine istediğimi yedim canım ne isterse o gün yedim ama max 1500 kalori ile sınırlandırdım ve verdik amacım bi 10-15 kilo daha vermek sonrası bakılır

Ben gayet yaşıyorum açlıktan korkmamanız lazım açlık aslında çok iyi bir şey mideniz boşken vücudunuz kendisini yeniliyor ben yüksek kilolu biriydim bayağı obezdim halende öyleyim de 135 kilo ile başladığım serüvenimde 4.aya girdim ve güncel kilom 105
4 ayda 30 kilo verdim bu diyet sayesinde spor yapmıyorum sadece yürüyorum günde 7-15bin adım arası

Bir de sabahları egzersiz yapıyorum 15-20 dakika arası hit kardiyo diye vücudun açılmasını sağlıyor

Zaten bildiğim kadarıyla 70-80 kiloda ki bir insan günde 2000-2500 kalori yemesi lazım ben 1500 kalori kıstım 1000-1500 alıyorum işte
Ama kilonuz yüksekse kalori ihtiyacı da arıyor mesela eski halim 135 kiloda ki biri günde tamamen ihtiyacını alması için 3500-4000 kalori yemesi lazımdı ben ise o günlerde bile 1000-1500 kalori yedim zorluydu ilk sefer ama suya odaklandım günde 4-5 litre su açlığı bastırıyor deri sarkması falanda olmadı zaten çok göbeğim falan yoktu boyumdan dolayı

Sağlıklı mıdır bilmem ama bu benim yöntemim kimseye uymadım diyetisyene falan gitmedim yine istediğimi yedim canım ne isterse o gün yedim ama Max 1500 kalori ile sınırlandırdım ve verdik amacım bir 10-15 kilo daha vermek sonrası bakılır

Şu an 105 kilo musunuz? Boyunuz kaç

Ben gayet yaşıyorum açlıktan korkmamanız lazım açlık aslında çok iyi bir şey mideniz boşken vücudunuz kendisini yeniliyor ben yüksek kilolu biriydim bayağı obezdim halende öyleyim de 135 kilo ile başladığım serüvenimde 4.aya girdim ve güncel kilom 105

Bir de sabahları egzersiz yapıyorum 15-20 dakika arası hit kardiyo diye vücudun açılmasını sağlıyor

Zaten bildiğim kadarıyla 70-80 kiloda ki bir insan günde 2000-2500 kalori yemesi lazım ben 1500 kalori kıstım 1000-1500 alıyorum işte
Ama kilonuz yüksekse kalori ihtiyacı da arıyor mesela eski halim 135 kiloda ki biri günde tamamen ihtiyacını alması için 3500-4000 kalori yemesi lazımdı ben ise o günlerde bile 1000-1500 kalori yedim zorluydu ilk sefer ama suya odaklandım günde 4-5 litre su açlığı bastırıyor deri sarkması falanda olmadı zaten çok göbeğim falan yoktu boyumdan dolayı

Sağlıklı mıdır bilmem ama bu benim yöntemim kimseye uymadım diyetisyene falan gitmedim yine istediğimi yedim canım ne isterse o gün yedim ama Max 1500 kalori ile sınırlandırdım ve verdik amacım bir 10-15 kilo daha vermek sonrası bakılır

Benim şu an boyum 1.90 kilom 88 ve 16 yaşındayım aslında ideal kilodayım fakat vereyim ileride hiç sorun olmasın, doğru dediniz ne yediğim önemli değil asıl önemli olan günlük kaç kalori aldığım

Gün içersinde 1000 falan ise ayda en az 10kg vermeniz lazım günde 1000 ile yaşanmaz.
Günde 1000 kalori ile yaşanmaz derken? 1000 kalori altı diyet dolu. Doktorlar da yeri geliyor yazıyor.

10 KG kısmı da neye göre 10 KG acaba? Nasıl günde 3500 kalori yakıyorsunuz?

Şu an 105 kilo musunuz? Boyunuz kaç

Benim şu an boyum 1.90 kilom 88 ve 16 yaşındayım aslında ideal kilodayım fakat vereyim ileride hiç sorun olmasın, doğru dediniz ne yediğim önemli değil asıl önemli olan günlük kaç kalori aldığım
boyum 1.85 ben 21 yaşındayım şu an evet 105-103 kilo arası gidip geliyorum
3-4 ayda işte 30 kilo verdim 1000-1500 kalori yiyerek

dediğim gibi ne yediğinin önemi yok çünkü benim amacım kas yapmak değildi tek amacım kilo verip yağlardan arınıp sağlıklı bir vücudum olmasıydı kas yapmak istersen protein ağırlıklı yicen yağdan kaçacaksın ben yeri geldi hamburger yedim yeri geldi salata yedim yeri geldi pizza gömdü abur cubur yedim tabii eskiden bunları her gün yerken şu an haftada 1 ayda 3-4 kez yiyorum yani yine bir kısıtlama yaptım ama tabii ki canım çektiği zaman yiyorum çünkü yediğimde onu yakabileceğime inanıyorum çünkü haraket ediyorum ve 500 kalorilik bir cips yersem o gün öğünümden kısıyorum 2-3 yumurta 1-2 dilim az ekmek yiyerek mesela sağlıklımıdır tartışılır :d çünkü halen yağlı besinler yiyorum azda olsa ama en azından kilo verirken mutlu olmamı sağlıyorlar bazı şeylerde değişiklik yaptım örneğin çikolata yersem minimum %80 bitterli yiyorum en azından şeker ve kalorisi az
az tuzlu abur cuburlar ve cipsler tercih ediyorum beyaz ekmek zaten çıkardım direkt tam buğday falan yani küçük değişiklik yaptım ama sevdiğim şeyleri de hayatımdan çıkarmadım mutluyum

Geri
Yukarı