Teknobiyotik arızalı çıkan ekran kartı

elfen lied

Centipat
Geçenlerde açtığım Teknobiyotik güvenli mi? Başlığının ardından arkadaşların yorumları sonucu ekran kartını sipariş verdim(RX 560 4 GB) ve elime geçen kartı taktırdığımda driver ı yüklediğim an görüntü kesiliyor. Ve problemin ekran kartında olduğundan emin olmak için başka sistemlere de taktırdım ama sonuç aynı driver ı kurduğunuz an görüntü kesiliyor. Bunun ardından direk kartı iade edip kargoladım. Açıkcası sıkıntı yaşamak hoş olmadı ve ne yazık ki teknobiyotiğin müşteri hizmetleri de beni tatmin etmedi sonuç olarak pişmanım alışveriş yapacak olan arkadaşlara bildiriyim dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açtığım Teknobiyotik güvenli mi? Başlığı altında birçok kişi güvenli demişti bende oradaki yorumlara da güvenip aldım diyeyim ne bileyim böyle bir sıkıntı ile karşılaşacağımı ama eğer olumlu bir sonuç alamazsam olabilecek her forum, her siteye, şikayet yağdırmayı da düşünüyorum dediğim gibi buradan bir daha söyleyeyim alışveriş için seçeceğiniz son yerlerden olmalı diye düşünüyorum.

Pek alışveriş yapmamıştım açıkçası yazılanların abartı olduğunu düşünüyordum fakat YouTube kanallarında yorumlara verdikleri cevaplar gerçekten çok sıkıntı. Yani kurumsal bir firmanın her laf edene ergenmişçesine sataşması,"çekemeyenler" gibi ifadeler kullanması saçmalık. Yani yorumu yapan ergen olabilir, saçma sapan yorum olabilir,%100 haksız olabilir ama bu hiçbir durumda o adama cevap olarak aynı seviyede bir şeyler yazmayı haklı çıkartmaz. Normal bir insan eleştiriye küfürle bile cevap verir ama kurumsal firmanın bir ağırlığı olmak zorunda, laf eden neden ediyor, sıkıntısı nedir, bu insanın bize olan tavırlarının sebepleri neler bunları araştırıp gerekirse o kişinin gönlünü alması gerekir. Mesela en basitinden konu sahibi arkadaş eninde sonunda kartını değiştirtecek/iade edecek ama bu arkadaşı bu kadar ugraştırmak yerine ilk gün değişim yapsalar, yeni kartla birlikte ufak bir hediye (atıyorum ekran silme seti gibi ucuz ama işe yarar bir ürün) yollasalar bu arkadaş gelip burada "Teknobiyotik jest yaptı" diyerek adamları övecekti, böyle 15-20 kişiye yapacakları jest çok aşırı düşük maliyetli ama işe yarar bir reklam olacaktı. Biri gelip @elfen lied isimli arkadaşa Teknobiyotik nasıl dediğinde ya adamlardan bir kart aldım bozuk çıktı ama hemen ilgilendiler özür dilediler hediye bile yolladılar bence 50-60 fazla ver oradan al çünkü hizmetleri çok iyi diyecekti, belki 10-15 müşteri kazandıracak, yıllarca Teknobiyotik'ten ürün alacaktı. Fakat şimdi sorsan nasıl diye 1 saat küfür edecek :D.

Pek alışveriş yapmamıştım açıkçası yazılanların abartı olduğunu düşünüyordum fakat YouTube kanallarında yorumlara verdikleri cevaplar gerçekten çok sıkıntı. Yani kurumsal bir firmanın her laf edene ergenmişçesine sataşması,"çekemeyenler" gibi ifadeler kullanması saçmalık. Yani yorumu yapan ergen olabilir, saçma sapan yorum olabilir,%100 haksız olabilir ama bu hiçbir durumda o adama cevap olarak aynı seviyede bir şeyler yazmayı haklı çıkartmaz. Normal bir insan eleştiriye küfürle bile cevap verir ama kurumsal firmanın bir ağırlığı olmak zorunda, laf eden neden ediyor, sıkıntısı nedir, bu insanın bize olan tavırlarının sebepleri neler bunları araştırıp gerekirse o kişinin gönlünü alması gerekir. Mesela en basitinden konu sahibi arkadaş eninde sonunda kartını değiştirtecek/iade edecek ama bu arkadaşı bu kadar ugraştırmak yerine ilk gün değişim yapsalar, yeni kartla birlikte ufak bir hediye (atıyorum ekran silme seti gibi ucuz ama işe yarar bir ürün) yollasalar bu arkadaş gelip burada "Teknobiyotik jest yaptı" diyerek adamları övecekti, böyle 15-20 kişiye yapacakları jest çok aşırı düşük maliyetli ama işe yarar bir reklam olacaktı. Biri gelip @elfen lied isimli arkadaşa Teknobiyotik nasıl dediğinde ya adamlardan bir kart aldım bozuk çıktı ama hemen ilgilendiler özür dilediler hediye bile yolladılar bence 50-60 fazla ver oradan al çünkü hizmetleri çok iyi diyecekti, belki 10-15 müşteri kazandıracak, yıllarca Teknobiyotik'ten ürün alacaktı. Fakat şimdi sorsan nasıl diye 1 saat küfür edecek :D.

Dediklerinize sonuna kadar katılıyorum, zarara giren onlar olacak biz değil :), müşteri kaybetmeye devam ediyorlar. İnsanlar yaşadıkları sorunları anlatır, hatta insanlar yaşadıkları iyiliklerden çok sorunları paylaşır milletle :). Herneyse bu arkadaşı daha ne kadar uğraştırırlar THH mahkemesine kadar uğraştırırlarmı, ne yapalar bilinmez. Ama adamların akortek şikayet bölümünde yollanan bozuk ürünü tekrar geri yollayıp sorun yok yazıp yıldırma politikasıyla müşteri kaybedek sorun yok cebimizden para çıkmasın diye uğraşıyorlar gerçekten yazık, kendi şikayetim dahil benzeri ve tüm şikayetleri okurken midem bulanıyor :).

Hocam içimdekileri birebir yazmışsınız yorumunuz için teşekkür ederim ve kesinlikle katılıyorum böylesi büyük ve adı geçen bir firmanın bu kadar ilgisiz olması benim çok canımı sıktı. Parasında değilim ürünün bozuk çıkmasında da değilim olabilir ama benimle ilgilenip, irtibata geçip bir şekilde sorunumu çözseler, bana o güveni verseler gerisi önemli değildi açıkcası şu an mağdur olan ben oldum.2. el ekran kartı alacaktım ama benzer durumlar yaşamayayım diye 200-300 TL daha vereyim sıfır garantili ürün alayım dedim ne yazık ki bu sefer de böyle bir şanssızlık oldu.
Dediklerinize sonuna kadar katılıyorum, zarara giren onlar olacak biz değil :),müşteri kaybetmeye devam ediyorlar. İnsanlar yaşadıkları sorunları anlatır, hatta insanlar yaşadıkları iyiliklerden çok sorunları paylaşır milletle :).Her neyse bu arkadaşı daha ne kadar uğraştırırlar thh mahkemesine kadar uğraştırırlar mı, ne yapalar bilinmez. Ama adamların akortek şikayet bölümünde yollanan bozuk ürünü tekrar geri yollayıp sorun yok yazıp yıldırma politikasıyla müşteri kaybedek sorun yok cebimizden para çıkmasın diye uğraşıyorlar gerçekten yazık, kendi şikayetim dahil benzeri ve tüm şikayetleri okurken midem bulanıyor :).

Umarım problem daha da uzamaz çünkü sürekli dediğim gibi parasında değilim derdim benim problemimi çözsünler, kartım bozuksa ki öyle stoklarında var biliyorum. Yenisini göndersinler ama bozuk değilse bile bana geri kargolasınlarki ben ona göre yoluma bakayım şu an elimde ne para var ne kart bekliyorum mevzu para da değil önemli olan zaman adamlar benim zamanımı çalıyorlar buna üzülüyorum ve pişmanlığım da buna açıkcası.

Hocam içimdekileri birebir yazmışsınız yorumunuz için teşekkür ederim ve kesinlikle katılıyorum böylesi büyük ve adı geçen bir firmanın bu kadar ilgisiz olması benim çok canımı sıktı. Parasında değilim ürünün bozuk çıkmasında da değilim olabilir ama benimle ilgilenip, irtibata geçip bir şekilde sorunumu çözseler, bana o güveni verseler gerisi önemli değildi açıkcası şu an mağdur olan ben oldum.2. el ekran kartı alacaktım ama benzer durumlar yaşamayayım diye 200-300 TL daha vereyim sıfır garantili ürün alayım dedim ne yazık ki bu sefer de böyle bir şanssızlık oldu.

Umarım problem daha da uzamaz çünkü sürekli dediğim gibi parasında değilim derdim benim problemimi çözsünler, kartım bozuksa ki öyle stoklarında var biliyorum. Yenisini göndersinler ama bozuk değilse bile bana geri kargolasınlarki ben ona göre yoluma bakayım şu an elimde ne para var ne kart bekliyorum mevzu para da değil önemli olan zaman adamlar benim zamanımı çalıyorlar buna üzülüyorum ve pişmanlığım da buna açıkcası.

14 Günlük iade hakkınızın geçmesini bekliyorlar :) aynısını şikayetvarda birine yapmışlar, bence hiç ürünü almayıp süre geçmediyse THH mahkemesine başvurup ürünü almamanız. Paranızı bir kaç ay geçde olsa kuruşu kuruşuna geri alabilirsiniz.

Örnek konu: Teknobiyotik Kusurlu Ürünün Kabul Edilmeyip İnceleme Sırasında Zarar Verilmesi

Not: Bir ipin üzerinde yapılan cambazlık gibi oynuyorlar milletle :), işin yolunu bulmuşlar kimse uğraşmaz diye kafalarına göre hak hukuk dinlemeden insanların iadelerini almayıp, ürünlere el koyup milleti yıldırmaya çalışıyorlar :). Şimdi sen 10k'lık PC aldın diyelim ödedin sorun çıktı iadeyi kabul etmeyip THH başvurmanı ya da kabullenip uzamanı bekliyorlar. THH başvurduğunda diyelimki süreç 3-6 ay sürdü, o süre zarfında 10K TL faizde işletiliyor mahkeme sonuçlanınca size 10K TL + mahkemeye 10-25TL arası para ödüyorlar her türlü kardalar :).

14 günlük iade hakkınızın geçmesini bekliyorlar :) aynısını şikayetvarda birine yapmışlar, bence hiç ürünü almayıp süre geçmediyse thh mahkemesine başvurup ürünü almamanız. Paranızı birkaç ay geçde olsa kuruşu kuruşuna geri alabilirsiniz.

Örnek konu:Teknobiyotik Kusurlu Ürünün Kabul Edilmeyip İnceleme Sırasında Zarar Verilmesi

Hocam salı günü arayıp kesin bir yanıt isteyeceğim ve eğer istediğim sonucu alamazsam başvurmayı düşünüyorum. Kartı 24 Aralık ta satın aldım işte.

Geçmiş olsun. Teknoloji biraz da şans işiymiş gerçekten. Kardeşime hazır sistem almıştım hiçbir sorun çıkmadı, kendime de 5-6 adet ayrı parça sipariş etmiştim hiçbir sorunla karşılaşmadım. Elbette ben yaşamıyorsam kimse yaşamayacak diye bir şey bulunmuyor.
Hocam o kadar güzel bir fikriniz var ki. Kimi var babasının şirketi gibi savunuyor. Ben sorun yaşadım diyorum sen yaşadın diye herkes yaşayacak mı diyorlar. Böyle de düşük zekalı fanboylar var.

Hocam o kadar güzel bir fikriniz var ki. Kimi var babasının şirketi gibi savunuyor. Ben sorun yaşadım diyorum sen yaşadın diye herkes yaşayacak mı diyorlar. Böyle de düşük zekalı fanboylar var.

O şundan kaynaklı, "ürünü aldım kapıma geldi sıkıntı yok qnq" yazan zeka eksikliği yaşayan insanlar :). Ürünü bir iade sürecine sok ya da teknik servis sorunu çıksın bakalım ağlaya ağlaya nasıl zırlıyor burda.
Hocam salı günü arayıp kesin bir yanıt isteyeceğim ve eğer istediğim sonucu alamazsam başvurmayı düşünüyorum. Kartı 24 Aralık ta satın aldım işte.

Gününüz geçmemiş, bence THH başvurup paranızı faiziyle birlikte istediğinizi söyleyin. Ama yinede size kalmış, ağzınızın yandığı bu firmadanda bir daha alışveriş yaparken 20 kere düşünün.

Arkadaşlar zaten buradaki konuyu devam da ettireceğim ve gerek forumlar olsun gerek site ve diğer aracı sitelere, şikayetvar sitesine şikayette bulunacağım eğer sorunum istediğim gibi sonuçlanmazsa ve sizi de bundan haberdar edeceğim. Bizim forumdaki bir görevimizde buradaki arkadaşlara bilgi vermek ve yardımcı olmak. Ben kimsenin benim yaşadığım problemi yaşamasını istemem açıkcası o yüzden benim yazdığım burada 1 kişi bile okusa yararınadır.

Geri
Yukarı