Teknobiyotik iade tecrübesi olan var mı?

Yer
Denizli
Daha fazla  
Merhaba, iade için gönderdiğim ürün 19 şubatta Teknobiyotik'e ulaştı ve bana 14 iş günü içerisinde gerekli incelemeler yapılacak dendi. Bugün yarın hallerderler diyordum ama 14 gün kıvrandıracaklar gibi de görünmeye başladı hafiften.
Internette biraz araştırma yapınca aslında sitenin hiç de sandığım gibi güvenilir olmadığını anladım. Aylar süren iade süreçleri yaşayanlar vardı ve birkaç kişi de değildi.
İlk olarak; satıcının 14 iş günü ürünü inceleme hakkı var mı? Yoksa bunu kanıtlayabilecek bir madde söyleyin lütfen.
İkincisi; daha önce Teknobiyotik'e ürün iade edenlerin tecrübeleri nasıl?

Bu arada bana iade edecekleri tutar 2150 TL ama ürün şu an +2500 lira olmuş bile(R5 1600 AF).

Satıcı durumu kendi inisiyatifi ile inceleyip iade ve değişime karar verebilir ama satıcıların teknik servis işi yapma gibi bir mecburiyeti yoktur. Duruma göre AMD'ye ürünün incelenmesi için başvurabilirler ve süreç 30 iş gününe kadar uzayabilir. Yanılmıyorsam kullanılmış bir üründen bahsediyoruz, kutusu hiç açılmamış bir üründen değil. Ortada bir sıkıntı yok.

Genelde satıcılar müşteriyi bekletmemek adına kendileri sorunu çözüp sonra üretici firma ile kendi aralarında hallediyorlar.

Ürünü inceleyebilir ancak iadeyi reddedemez.(Cayma hakkı kapsamında olmayan ürünler hariç) Eğer inceleme sonucunda sizden kaynaklı bir zarar var ise zarar bedelini sizden talep edebilir ancak yine de ürünü iade almak zorunda, üründe herhangi bir çizik, zarar vs. var diyerek iadeyi reddedemez.

Satıcı durumu kendi inisiyatifi ile inceleyip iade ve değişime karar verebilir ama satıcıların teknik servis işi yapma gibi bir mecburiyeti yoktur. Duruma göre AMD'ye ürünün incelenmesi için başvurabilirler ve süreç 30 iş gününe kadar uzayabilir. Yanılmıyorsam kullanılmış bir üründen bahsediyoruz, kutusu hiç açılmamış bir üründen değil. Ortada bir sıkıntı yok.

Genelde satıcılar müşteriyi bekletmemek adına kendileri sorunu çözüp sonra üretici firma ile kendi aralarında hallediyorlar.
Ürünü inceleyebilir ancak iadeyi reddedemez.(Cayma hakkı kapsamında olmayan ürünler hariç) Eğer inceleme sonucunda sizden kaynaklı bir zarar var ise zarar bedelini sizden talep edebilir ancak yine de ürünü iade almak zorunda, üründe herhangi bir çizik, zarar vs. var diyerek iadeyi reddedemez.
Ürün bana 4 şubatta ulaştı ve 18 şubatta iletişime geçip kargoya verdim. 14 günlük cayma hakkım söz konusu değil mi ?

Ürün bana 4 şubatta ulaştı ve 18 şubatta iletişime geçip kargoya verdim. 14 günlük cayma hakkım söz konusu değil mi ?

Ürünü teslim aldığın günden itibaren başlar tabii burada kağıt üzerinde 14 gün var ancak teslim edilme saatinden belki 14 günü geçmiştir. Teknobiyotik'e onu sorabilirsin buna dahil mi değil mi diyerek daha iyi bilgi verirler.

Ürünü teslim aldığın günden itibaren başlar tabii burada kağıt üzerinde 14 gün var ancak teslim edilme saatinden belki 14 günü geçmiştir. Teknobiyotik'e onu sorabilirsin buna dahil mi değil mi diyerek daha iyi bilgi verirler.
Birkaç saat sonra birisi kopyala yapıştır maddeler atıp gidiyor ama şansımı bir deneyeyim.
Ticket benzeri yerden yazdım. Ha bir gelişme vardı yazmayı unutmuşum. Artık "Siparişlerim" kısmında ürünün yanında "İade Talebi" yazmıyor, ne kadar önemli bilemiyorum.

Son düzenleme:
@yarışmacımız yaşar belki süresi dolduğundan belki de ürün ellerinde olduğundan yazmıyordur. O kısım otomatik diye biliyorum.
Yok ya. Köpek eğitmek bundan daha kolaydır sanırım. Ben ne diyorum adam ne diyor. Hiçbir şekilde iletişim kuramıyoruz.

Dosya Ekleri

• fdsfds.PNG
    fdsfds.PNG
    27,3 KB · Görüntüleme: 114
Yok ya. Köpek eğitmek bundan daha kolaydır sanırım. Ben ne diyorum adam ne diyor. Hiçbir şekilde iletişim kuramıyoruz.

Sanırım 14 günlük iade süresi dolmuş bunlar da AMD distribütörüne göndermişler evet durum bu. İş şu anda Teknobiyotik'ten çıkmış durumda, orası ne zaman Teknobiyotik'e onay verirse onlar da paranı geri yatıracaklar.

Sanırım 14 günlük iade süresi dolmuş bunlar da AMD distribütörüne göndermişler evet durum bu. İş şu anda Teknobiyotik'ten çıkmış durumda, orası ne zaman Teknobiyotik'e onay verirse onlar da paranı geri yatıracaklar.
Evet orayı aradım. İşlemci sağlam ise Teknobiyotik'in açılmış ürünü kabul etmeme hakkı var dediler. Biz sadece işlemcinin sağlam olup olmadığını Teknobiyotik'e bildiririz gerisi bizi ilgilendirmez diye de eklediler.

Geri
Yukarı