Teknofest İstanbul'dan Kareler

Okulların seçme öğrencileri getirmeleri gerekirdi. Gördüğüm çoğu öğrenci okuldan kaçmak için gelmiş gibiydi.
Bizim okulda yapilan seçimden bahsetmek istiyorum.

Okulun Bilişim hocasi derste elinde izin kagitlariyla gelip seçmeli ders olarak benim dersimi seçenekler parmak kaldırsın diyip onlara (ben de dahil olmak üzere) izin kağıtlarını dağıttı. Sonra bazı öğrenciler de isteyince hoca kıramadi onlarda verdi. Sonra basta 5 kisi oldu mu 15 kisi. Bunun diğer sınıflarda da yaşandığını düşünün.

Ertesi gün bahçede 80 kişi Teknofest'e gitmek için bekliyor. Müdür açıklama yaptı, belediyeden ek araba istemişler ama göndermemis. Normalde planlanan her okul icin 1 otobüs, 27 kişi yani. Tek geleceğini o yüzden kura çekiceklerini kalanların da tekrar araba istiyerek göndermeye çalışacaklarını söyledi.

Daha sonra araba geldi 19 kişilik okul servisi :D 3 kisi ayakta gitmiş arkadaşımdan öğrendim.

Tabii ki belediye ek araba da göndermedi daha sonra. Kurada çoğunlukla Bilişim hocasının sınıfında olmayanlar çıkıp gitti. Bari sınıftakilerini gönderseydi. Zaten Bilişim sınıfı 20 kisi anca vardi. Böyle bir rezalet iste. İşin arkaplani böyle işliyor, merak edenler için.

Seçmeler bizim okulda böyleydi. Diğer okullarda nasıl bilemem ama diğer okullarda da özel bir seçme olmadığını düşünüyorum.

Onca kişiye umut verip sonra heveslerini kırıyorlar. Etkinlik güzel olabilir, ekranlara yansıyan güzel olabilir ama işin birde görünmeyen yüzü var.

İki yıldır doğrudan görevliyim Teknofest'te, iki yıldır da organizasyon gayet güzel. Organizaysona laf eden arkadaşların bu Teknofest'in organizaysonunun öncekinin bittiği haftanın Pazartesi'sinden beri planlandığını ve çok mesai harcandığını bilmesini isterim. İki yıldır oluşan yoğunlukların ve olan tatsızlıklar bizim planlamamızdan değil, yoğun ilgiden. Geçen seneki organizasyonda 200000 kişi bekleniyordu, ayarlamalar ona göre yapılmıştı, 550000 kişi geldi. Bu sene de 1 milyon kişi beklentimiz vardı, 1 milyon 720 bin kişiden fazla geldi. Milletimiz sağolsun yoğun ilgi gösteriyor, iki yıldır beklentilerimizin çok üstünde. Seneye için de planlamalara başladık, tahminimiz 2.5-3 milyon ama hadi bakalım ne olacak ;):).

İki yıldır doğrudan görevliyim Teknofest'te, iki yıldır da organizasyon gayet güzel. Organizaysona laf eden arkadaşların bu Teknofest'in organizaysonunun öncekinin bittiği haftanın Pazartesi'sinden beri planlandığını ve çok mesai harcandığını bilmesini isterim. İki yıldır oluşan yoğunlukların ve olan tatsızlıklar bizim planlamamızdan değil, yoğun ilgiden. Geçen seneki organizasyonda 200000 kişi bekleniyordu, ayarlamalar ona göre yapılmıştı, 550000 kişi geldi. Bu sene de 1 milyon kişi beklentimiz vardı, 1 milyon 720 bin kişiden fazla geldi. Milletimiz sağolsun yoğun ilgi gösteriyor, iki yıldır beklentilerimizin çok üstünde. Seneye için de planlamalara başladık, tahminimiz 2.5-3 milyon ama hadi bakalım ne olacak ;):).
Kimin umrunda. Amaç sadece karalamak.

Bayraktar'a bile laf ediyorlar. Sayılı yerli girşim şirketlerinden biri.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı