İstanbul'dan Nefret Ediyorum

Elin arabı İstanbul diye yırtınırken, sizler dünya güzel şehir için neler söylüyorsunuz.
Bir bağcılar ile bir bebek bir değil tabi ki. Nerede yaşadığınız önemli. Anladığım kadarıyla Avrupa yakasında oturuyorsunuz. Ben Anadolu yakasındayım, bu bir gerçektir ki Avrupa yakası, dar, pis, havasız bir bölge. Kültürsüz insanlar her yerde var olabilir de.
İstanbulu bir seven benim heralde bilmiyorum...

Emin ol Anadolu yakası kadar dar değil :) Anadolu yakasının ücralarında tam tersine daha çok fabrikalar var ve gece o fabrikaların kokusunu çektiysen Bağcılar'da bile yaşamaya razı olursun.

İstanbul, fatih, beşiktaştan ibaretti zamanında. Haliyle yapılanma Avrupa yakasında oldu. Yeşil alan dahi anadolu yakasında fazla. Evler dip dibe değil, camlar birbirine bakmıyor.

Her anlamda sevmiyorum hatta nefret ediyorum bu şehirden. Her yeri saran araplar, gecekondular, kural tanımayan sürücüler, kaba, asık suratlı, pis kokan ve kültürsüz insanlar...
Geçtiğimiz 2 hafta boyunca İzmir'deydim, inanın Esenler otogarında otobüsten inesim gelmedi.
Kader bu ya 20 senedir İstanbul'da yaşıyorum, okul biter bitmez İzmir'de iş arayacağım. Tabi hayat ne getirir bilinmez. İstanbul'da yaşamak istemiyorum, çok mutsuzum bu şehirde.

Bende Sakarya'dan memnun degilim İstanbul'a üniversite için gitmeyi düşünüyorum yada eskişehir degişiklik her zaman iyidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı