İstanbul'dan Nefret Ediyorum

Sizi inanın en iyi ben anlıyorum. 18 yaşıma kadar doğduğumdan beri İstanbul'da yaşadık. 1 sene önce Çanakkale'ye taşındık ve İstanbul'dan sonra burası bize inanın dünyanın en güzel yeri. Şansınız varsa, imkanınız varsa İstanbul'dan kurtulun..

Ankara'ya taşındığımızdan beri küçük şehirin rahatlığını arar oldum. Küçük şehirler her açıdan daha güzel.

Sen İstanbul'un elini öp başına koy. Sen bir batmana gel, herkes arap sevicisi, herkes araplara özeniyor. Bizim mahallede 2-3 türk var gerisi arap, suriyeli, kürt karışımı zaten. Hepsi kültürsüz cahiller. Çoğu Atatürk'ün ayyaş olduğunu bile düşünüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yakın zamanda 1 ay İzmirde kaldım. Hayatımda soluduğum en iğrenç havayı orada soludum. Bütün şehir baştan uca çöp ve lağım kokuyor. Şehrin çöplüğü bildiğimiz şehrin içinde. Biraz da yüksekte olduğu için koku rüzgarla bütün şehre yayılıyor. Kaçıp temiz hava alacak bir yer de yok bütün şehir böyle. Herhalde insanlar alışmış bu şekilde yaşamaya. Ben Toroslar'ın mis gibi havasını soluduktan sonra gidip İzmir gibi bir yerde yaşayamam. Tabi herkesin kendi tercihi. Umarım istediğin olur.

İstanbul içinden otobüsle seyahat ederken aman yarabbi dedim nasıl yaşıyorlar bu kalabalık şehir de. Yer yer yüksek bina trafik de vardı. Gerçekten korkunç bir şehir. Ama tabi iş olanağı nedeniyle İstanbula taşınmayı da düşünüyorum buna rağmen. :)

İstanbul içinden otobüsle seyahat ederken aman yarabbi dedim nasıl yaşıyorlar bu kalabalık şehir de. Yer yer yüksek bina trafik de vardı. Gerçekten korkunç bir şehir. Ama tabi iş olanağı nedeniyle İstanbula taşınmayı da düşünüyorum buna rağmen. :)
Her zaman büyük şehirler de para vardır dostum yolun açık olsun. Alışıyorsun zamanlan kalabalığa ve mültecilere.

Her mega kent de güzel değildir. Mersin iyidir yahu tek sıkıntısı aşırı sıcak.
Mersin'de ekimin sonuna kadar soğumuyor hatta kasımın sonuna kadar. Soğu geldiğinde de bir anda geliyor. Yaz da öyle bir anda sıcaklıyor ve öyle kalıyor çok nemli bir şehir. Mersin de de suriyeli dolu ama akıllandılar dayak yiye yiye. :)

Geri
Yukarı