Teknosa dolandırıcılığı

Herkese öncelikle merhaba bu yazıyı yazmamın sebebi benim başıma gelenlerin başkalarının başına gelmemesi, tabii ki başına gelenler var biliyorum ama gerçekten bu kadar dolandırıcılık olmaz diyorum.

Olay şu, bilgisayar satın almak için gittim. ASUS Vivobook X571 model bir dizüstü cihaz aldım eve geldim. Coil whine sorunu mu desem Touchpad'in yerinden oynaması desem, ne desem? Neyse aradım telefonla derdimi anlattım, getirin dediler. Götürdük iade istedik para iadesi yok dediler. Neymiş, eğer internetten alırsan para iadesi varmış. Mağazaya gidip alınca yokmuş. Saçmalığa bak. Servise gidecek gelecek memnun kalmazsanız size bir üst cihaz temin edeceğiz dediler. Sonra bende dedim ki aynısından alabiliyoruz değil mi, evet dedi. Daha sonra peki üst cihaz vereceğinizi söylediniz o cihaz için herhangi bir miktar ödeyecek miyim diye sordum, hayır efendim dedi.

Neyse geldi cihaz; üstünde kalem ucu gibi izler, delik deşik yapış yapış el izleri, insan bir siler gönderir yani değil mi? Neyse daha sonra dedim ki aynısından istiyorum, yok veremiyoruz dediler. Müşteri memnuniyeti kapsamında tamam dedik. ASUS zenbook dedi, k daha sonra ne dediler biliyor musunuz? Üst cihaz için bir miktar para vermemiz gerektiğini söylediler. Şok oldum.

Sonra tamam ASUS'un farklı modellerine bakalım dedik. Stokta yok dediler. MacBook dedim, yok O, yok bu yok... Sinirim bozuldu, sonra dedim bunu alalım. Daha sonra 800 lira ücret istediler. Neden biliyor musunuz? Vivobook şu an 14000 lira, ben aldığımda 12800'e aldım. Yok efendim ilk fiyatından hesaplanırmış.

Tamam dedim, aynı cihazı temin et bana. Vermiyor. Neden, çünkü kendi zarara girecek. Firma aklı sıra dolandırıyor. Aynı donanımdaki cihazı 800 liraya fazladan satın aldım. Kısacası bu firmadan alışveriş yapacaklara sesleniyorum, kesinlikle bir şey almayın ne olursa olsun.

Tüketici haklarına şikayet ediniz lütfen. Müşteriler sessiz kalınca daha da artar bu dolandırıcılıklar.

Arkadaşlar cimer thh falan yalan ablam başaralı bir avukat iş çıkmaz diyor dediklerinizi anladım yapacak bir şey yok aradım İstanbul Teknosa genel müdürünü sustu kaldı olayı anlattım neden kendileri suçlu çünkü neyse arkadaşlar aldığım cihaz Lenovo Ideapad creator editon 5 model bir dizüstü şu an memnunum bakalım bir sıkıntı yok dolandırıcı falan diyorlar evet günde şikayet vara bir sürü sikayet gidiyor özel firma devlet falanda bir şey yapamıyor uğraşları boşa gider insanın düşünüp dert etmeye hiç gerek yok bence kafaya takarsa insanlar sinir krizi falan geçirir yani hiç gerek yok bence.
Klasik Teknosa. Hiç şaşırmadım. Ben telefonuma ekran koruyucu almıştım, 2 saat sonra ekran koruyucu hava alıp ekrandan atıyordu. Para iadesi istedim, yapmıyoruz demişlerdi. 80 TL çöp olmuştu. Sizin durum daha vahim.

Hocam aldığım cihazda iyi Lenovo creator Edition Ideapad 5 taş gibi sıkıntı yok sinirlendiğim konu aynı donanım ve aynı kalitedeki Mali bana 800 liraya fazladan sattı mağazayı ayağa kaldırdım bağırdım çağırdık Teknosa'nın kuralları böyle dediler sonra eve geldim İstanbul Teknosa genel müdürünü aradım saydım sayıştırdım sustu kaldı neden çünkü kendileride biliyor ne yaptıklarını yatacak yerleri yok bu insanların.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı