Vodafone dolandırıcılığı

Berkay4154

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. 2 gün önce tarafımıza bir mesaj geldi; "Finans Cosmos aboneliği ücretlendirmeniz başarıyla gerçekleştirildi. Aylık vergiler dahil 82.0 TL mobil ödeme ile faturanıza yansıtılmış ya da bakiyenizden düşülmüştür." diye.

Sonrasında faturanız 100 liraya ulaştı diye bir mesaj geldi. Haliyle Vodafone müşteri hizmetlerini aradık bu işlem hakkında bilgileri olmadığını bizim yanlışlıkla yapmış olabileceğimizi ilettiler. Tabi telefonun tuşlu olduğu ve internet erişimi sağlamadığını söyleyince ne hikmetse hat kesildi, tekrar bağlandık. İşlemi iptal etmek için bir numara verdiler, orayı arayıp işlem iptal edilmesi gerektiğini anlattık ki oradan işlem iptal edildi diye mesaj geldi ancak şu an yine Vodafone'da 82 lira + paket tutarı kadar borç görünüyor.

Bu gün tekrar aradık ancak bir şey yapamayacaklarını ve bizimle alakalı olduğu konusunda direttiler. Olmayınca genel müdürlük numarasını istedik haliyle vermediler, yasal hak deyince de ses gelmiyor deyip hattı kapadılar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Rezillik ya. Tüketici Haklarına gidecek misiniz?
Şuan genel müdürlükle iletişim kurmaya çalışıyorum eğer çözüm sağlanamazsa sadece tüketici haklarına değil asliye ceza mahkemesi aracılığı ile dolandırıcılık içinde dava açmayı düşünüyorum bu yapılan işlem ödeme değil başka bir şey de olabilirdi.
Yıllardan beri söylüyorum, Vodafone dolandırıcıdır. Yanımda uygulaması açılmaz, müşteri hizmetleri telefonu yüzüne kapatır, ekstra ücret keser vs. THH'ye gidin. Hakkınızı alın hocam.
Maalesef sadece Vodafone değil hemen hepsi böyle Turkcell'de de faturası olanın üzerinde kesilen arkadaşlarım var.
Arkadaşlar bu işlemin yapıldığı yer IP adresinden görüntülenemez mi?

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. 2 gün önce tarafımıza bir mesaj geldi; "finans cosmos aboneliği ücretlendirmeniz başarıyla gerçekleştirildi. Aylık vergiler dahil 82.0 TL mobil ödeme ile faturanıza yansıtılmış ya da bakiyenizden düşülmüştür." diye.

Sonrasında faturanız 100 liraya ulaştı diye bir mesaj geldi. Haliyle Vodafone müşteri hizmetlerini aradık bu işlem hakkında bilgileri olmadığını bizim yanlışlıkla yapmış olabileceğimizi ilettiler. Tabii telefonun tuşlu olduğu ve internet erişimi sağlamadığını söyleyince ne hikmetse hat kesildi, tekrar bağlandık. İşlemi iptal etmek için bir numara verdiler, orayı arayıp işlem iptal edilmesi gerektiğini anlattık ki oradan işlem iptal edildi diye mesaj geldi ancak şu an yine Vodafone'da 82 lira + paket tutarı kadar borç görünüyor.

Bugün tekrar aradık ancak bir şey yapamayacaklarını ve bizimle alakalı olduğu konusunda direttiler. Olmayınca genel müdürlük numarasını istedik haliyle vermediler, yasal hak deyince de ses gelmiyor deyip hattı kapadılar...

Şikayetçi olun hocam, rezillikten başka bir şey değil...

Şikayetçi olun hocam, rezillikten başka bir şey değil...
Açıkçası şikayetçi olmaktan da bıktım. Devletin organları iflas ettiği için düzgün denetim gerçekleştiremiyor. Bu sebeple de parasıyla kalitesiz hizmet alıyorsunuz, hatta bazen alamıyorsunuz. Sonra bunu alamadığınızı ya da kalitesiz olduğunu ispat için uğraşıyorsunuz derken bir sürü uğraşma maliyeti (hassle cost) çıkarıyorlar. Bir, iki, üç olsa tamam da bitmek bilmiyor maalesef.

Geri
Yukarı