Teknosa Rezilliği ve Şikayet Etme

Hasan005152hsnta

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Ocak 26 Teknosa'dan bir modem aldım ve birkaç denemeden sonra bozuk olduğuna karar verdim ve geri faturasıyla felan kutuyu topladım ve Ocak 28'de Teknosa'ya gittim ve ürünün bozuk olduğunu garantiye göndermek istemediğimi para iadesi veya değişim istedim. Adamlar benimle kafa buldu felan en sonunda bir alt modelle değişim yaptım ve kalan paramı iade aldım. Adamlar bildiğiniz beni önemsemedi felan değişim yapmıyacaklardı tüketici hakem heyetine giderim felan diyerek istediğimi gerçekleştirdim. Adamlar ürünü satarken öl deseniz ölürler sattıktan 1 gün sonra adamların umurlarında değiliz. Teknosa'dan ürün almayın aldırmayın elimde yukarıda yazdıklarımın ses kaydı var benim bununla ilgili şikayet edeceğim bir yerler var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teknosa genel merkezini arayıp durumu belirtin ses kayıtlarının kopyalarını yollayabileceğinizi ve ilgili kişiler hakkında işlem yapılmazsa sosyal medyada paylaşacağını ve tüketici haklarına başvuracağını belirt. Özellikle sosyal medyadan çok çekinir bu tip firmalar.

14 gün içinde iade etme hakkın var bu talebini reddedemezler git tüketici hakem heyetine şikayette bulun. Ses kayıtlarını ve faturanı götürüp olayı kısa bir şekilde şikayet metninde kaleme aldıktan sonra satıcı hakkında hemen şikayette bulunabilirsiniz. Ama tüketici hakem heyetinin kötü bir tarafı var oda işlemler çok uzun zaman alıyor. Ne kadar dersen bastırırsan 3-4 ay yoksa 5-6 ay. Bunun nedeni de dosyaların geç işleme alınmasıdır. Karşı tarafın yasal süresi olarak savunma hakkı 1 ay ise tüketici hakem heyeti dosyayı bekletip 3 ay sonra işleme koyuyor. Bu da bu işin kötü tarafı halbuki 2 -3 hafta içinde karar çıksa bu adamlar böyle cinlik yapamazlar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı