Telefon mu almak yoksa bilgisayar mı almak daha mantıklı?

Bilgisayardan telefondan yapılan her şeyi yaparsın ama telefondan yapamazsın. Ayrıca iPhone ile RTX'li bir PC'yi karşılaştırmak eşekle deveyi karşılaştırmak gibi.

iPhone 6 bile hala stabil çalışıyorken 11i bırakıp 13 almak sadece israftır.
Oyun oynamayan birisiyseniz elinizdeki laptopta sizi idare edecek durumda. RAM ve SSD yükseltmeside mantıklı.

Anlaşılan o ki paranızı israf etme niyetindesiniz. Paranızı yatırım yapmak için kullanın. Geleceğiniz için yapacağınız en ufak yatırım bile mevcut iki seçenekten bin kat daha mantıklı.

Sakın almayın o bilgisayarı. Hadi Monster olmasını geçtim. 20.000 TL'ye RTX 3050 nedir.
Başka bulamadım ki bilgisayar.

Bilgisayar alicaksan masaüstü oneririm
Laptop istiyorum hocam.

iPhone 6 bile hala stabil çalışıyorken 11i bırakıp 13 almak sadece israftır.
Oyun oynamayan birisiyseniz elinizdeki laptopta sizi idare edecek durumda. RAM ve SSD yükseltmeside mantıklı.

Anlaşılan o ki paranızı israf etme niyetindesiniz. Paranızı yatırım yapmak için kullanın. Geleceğiniz için yapacağınız en ufak yatırım bile mevcut iki seçenekten bin kat daha mantıklı.
İsraf etme değil hocam. Birşey almak istiyorum. Yani iPhone 11 2 yıla güncelleme almayı kesecek. Ve şimdiden iPhone 13'e geçip 4 yıl daha rahat kullanmak istiyorum. Veya şu anki kullandığım bilgisayar 1050 ve U Serisi işlemci. ETS 2 gibi oyunlarda çok problem çıkartıyor. Daha iyisini alıp bu sorunlarla uğraşmak istemiyorum.

Size farklı bir seçenek önermek istiyorum. Belki ilginizi çeker. Samsung Dex özelliği olan bir telefon alırsanız, bunu bir monitöre bağlayıp bilgisayar gibi kullanabilirsiniz. İnternetiniz ve bütçeniz yeterliyse, Geforce now ile de bilgisayar oyunlarını oynayabilirsiniz. 8gen2 işlemcili bir telefon seçerseniz, telefonunuzda nintendo ve ps2 oyunlarını da emulator ile sorunsuzca çalıştırabilirsiniz. Bu sayede hem telefon hem de bilgisayar ihtiyacınızı tek bir cihazla karşılayabilirsiniz. Tabii ki ileride isterseniz daha güçlü bir laptop veya masaüstü bilgisayar da alabilirsiniz.
Şu dandik aparatlar dışında bağlantı için önerdiğiniz bir bağlantı aparatı var mı?

Hocam bende aslında T7 düşünüyorum direkt olarak monstermı alınmamalı yoksa Abra serisinden mi bahsediyorsunuz?
Monster alınmamalı ve bilgisayar alınacaksa zorunlu olmadıkça laptop tavsiye etmem. Laptop fiyatına çok iyi masaüstü sistemler dizebilirsiniz. Hem sonradan yükseltme imkanınız da olur.

Monster alınmamalı ve bilgisayar alınacaksa zorunlu olmadıkça laptop tavsiye etmem. Laptop fiyatına çok iyi masaüstü sistemler dizebilirsiniz. Hem sonradan yükseltme imkanınız da olur.

Hocam onun bende farkındayım ama şu an üniversiteye hazırlanıyorum ve bunun için bir laptop almayı düşünüyorum yoksa 20k bandında çok daha iyi sistemler toplanabilir.

Geri
Yukarı