Telefon önerisi

@Emirhh işlemciler arasında olan farkı hissetmeniz direk imkansız.
A52 almanız daha doğru bu durumda, ayrıca "X marka cihaz X yıl sonra kasar" demek direk hatalı bir yorum olur.

Anladim. Zaten ben de ilk gördüğumde böyle saçma şey mi olur demiştim 1 2 tane daha görünce belki olabilir dedim de şimdi emin oldum saçma olduğundan. Yani 720G gibi bir işlemci ile oyun oynasam kaç yıl dayanır? Örneğin günde 1 saat falan PUBG.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladim. Zaten ben de ilk gördüğumde böyle saçma şey mi olur demiştim 1 2 tane daha görünce belki olabilir dedim de şimdi emin oldum saçma olduğundan. Yani 720G gibi bir işlemci ile oyun oynasam kaç yıl dayanır örneğin günde 1 saat falan PUBG.

Çok bir şey değişmez hocam normal ömrüne göre.
4-5 yıl, eskidiğinde ROM atıp çok temiz kullanırsanız 6 yıl.

Ben A52 yerine Mi 11 Lite ya da Redmi Note 10 Pro almanızı öneririm. A52 de yeterlidir ama illa Samsung'cuysanız. Onun dışında biraz daha bütçe artırıp A52'den çok çok daha üstün olan S20 FE de alabilirsiniz Snapdragonlu versiyonu olmak kaydıyla.
Mi 11 Lite'ın ne üstünlüğü var da A52'den 700 lira pahalı hocam? Mi 11 Lite ilk çıktığında 3600-4000 TL arasında alınırdı, şu an A52 varken Mi 11 Lite'ın yüzüne bakılması doğru değil bence.

Mi 11 Lite'ın ne üstünlüğü var da A52'den 700 lira pahalı hocam?
Ekran ve hızlı şarj dışında bir üstünlüğü yok. Bir de daha hafif ve daha ince bir cihaz. A52 çok daha doğru bir tercih.

Mi 11 Lite'ın ne üstünlüğü var da A52'den 700 lira pahalı hocam? Mi 11 Lite ilk çıktığında 3600-4000 TL arasında alınırdı, şu an A52 varken Mi 11 Lite'ın yüzüne bakılması doğru değil bence.
Evet eskiden fiyatları aynıydı şimdi aralarındaki farka değmez. Mi 11 Lite daha üstün. A52 alınabilir.

Huawei P40 Lite süper telefon 3600TL.
Eğer Google senin için sorun olmayacaksa mükemmel telefondur P40 Lite. Ben 1 ay önce satın almıştım çok memnunum.
Google uygulamalarınıda "GSpace" ile halledebilirsin.

Mi 11 Lite modelinin üstün olduğu falan yok, ikide bir aynı yanlışları tekrarlamayın.
Yanlış mı? 10 bin liralık telefonlarda olan 10bit desteği, HDR, 240hz tarama hızı, daha yüksek hızlı şarj, daha hafif, ince, şık tasarım, kızılötesi gibi özelliklerle daha üstün. A52'nin 25w hızlı şarj desteği var fakat kutudan 15w çıkıyor. Ne anlamı kaldı?

Yanlış mı? 10 bin liralık telefonlarda olan 10bit desteği, HDR, 240hz tarama hızı, daha yüksek hızlı şarj, daha hafif, ince, şık tasarım, kızılötesi gibi özelliklerle daha üstün. A52'nin 25w hızlı şarj desteği var fakat kutudan 15w çıkıyor. Ne anlamı kaldı?
Evet yanlış. Yukarıda da hangi konularda üstün olduğunu belirttim. Ekran konusunda ne kadar iyi olsa da A52 modeli de AMOLED ekran ve beklentiyi fazlasıyla karşılar.

Kamera, yazılım, RAM, batarya olarak da A52 daha iyi. Bahsettiğin kriterler bu şeylerden daha önemli değil. Burada üstün olması gereken bir model varsa o da net şekilde A52 modelidir.

Kimse Mi 11 Lite modelinin ekranı daha iyi A52 modelinden vazgeçmez. A52 IPS ekran olsaydı kullanıcılar ekranı dikkate alırdı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı