Telefonlar ne sıklıkla şarj edilmeli?

%20'nin altına düşmemeli şarj seviyesi. Şarjda bırakabilirsin. %100 olduktan sonra şarjı kesiyor zaten. Şarjdayken kullanma çünkü ısı bataryaya zarar verir.

Konuda profosyonel değilim fakat bildiğim bir şey varsa oda ilk aldığında kesinlikle şarja takman ve dolana kadarda hiç çıkarmaman yapabiliyorsan oynamaman da gerekiyor.İlk şarj pil ömrünü belirleyebiliyor.

Tavsiye edilen %20'nin altına düşmeden şarja tak. %80 olunca da şarjdan çıkar. Ben şahsen hep %100 dolduruyorum. Böyle yapabilirsin, bir sakınca görmüyorum. Şarjdayken oyun oynama. Bunlar yeterli.
İşten birçok kişinin de fikri bu. Bunun doğru olmasını isterdim ama emin değilim.

Konuda profosyonel değilim fakat bildiğim bir şey varsa oda ilk aldığında kesinlikle şarja takman ve dolana kadarda hiç çıkarmaman yapabiliyorsan oynamaman da gerekiyor.İlk şarj pil ömrünü belirleyebiliyor.
Halkımızın telefonculardan duyduğu batıl bir teknoloji inancı olsa da, yapmanın herhangi bir sakıncası yok :)
Azalınca tak dolunca çıkar. Bu kadar takma bunları.
Mevcut piyasada herhangi bir şeyi kafaya takmamak mümkün değil.

Halkımızın telefonculardan duyduğu batıl bir teknoloji inancı olsa da, yapmanın herhangi bir sakıncası yok :)

Mevcut piyasada herhangi bir şeyi kafaya takmamak mümkün değil.
Olabilir profosyonel değilim sonuçta.Hep öyle yaptım ve ne kadar telefonum varsada baya dayandı. Gerçi markası ,kalitesi bunların hepside bir etken. :D

Ben her gece takıyorum. İster yüzde 60 olsun ister 20 her gece takarım. Sabaha yüzde 100 ile başlarım. Ve asla şarjda iken kullanmam saate bile bakmam o kadar manyağım. Bu şekilde Samsung Galaxy A7 2017 telefonum bugün bile hala mükemmel bir bataryaya sahip. İkinci telefon olarak kullanıyorum. Şu an ki telefonumu da aynı şekilde kullanıyorum.
Usta ne yaptın ya? Bende de aynı telefon var ama batarya ağlıyor sal beni diye. Ben de yanlışlarımı söyleyeyim o zaman belki fikir olur. Şarjda oyun oynadım, şarjdan çıkarınca oyun oynadım, gece oynadım, gündüz oynadım. Günde 2 defa şarja takıyordum. Şarja genelde %15 civarındayken taktım. %100 olunca çıkarmaya özen gösterdim her zaman. Çok sık tak çıkar yapmıyordum. Son 1 yıldır hiç oyun oynamıyorum. Telefonla da pek ilgilenmiyorum ama şarjı hem hızlı bitiyor, hem de şarjda fazla ısınmaya başladı. En büyük problemin şarjdayken kullanım olduğunu düşünüyorum yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı